Nejlepší banán? Podle lékařů to není většinou ten, který si vyberete

Máte ve zvyku jíst dozrávajíc banány, protože ty s tmavě hnědými skvrnami nevypadají dvakrát lákavě? Nebo proto, že hnědé skvrny jsou znakem hniloby a nepoživatelnosti? Nejste sami. Jenže skvrnitost nebo zhnědlá slupka banánů má nepřeberné množství zdravotních výhod. A možná, že tenhle článek změní váš pohled na to, jaký je nejlepší banán.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Banány jsou superfood

Každý banán je superpotravinou. Je vybaven celou řadou životně důležitých živin, přírodních cukrů, vlákninou, vitamíny a minerály. Je jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce na světě.

Zralý banán obsahuje faktor nádorové nekrózy, což je látka, která pomáhá v prevenci onkologických onemocnění. Doporučují se však právě skvrnité banány, neboť ty obsahují vyšší množství tohoto proteinu.

Banán je vybaven celou řadou životně důležitých živin

Vyberte si nejlepší banán pro své zdraví

Banán v nejvyšším stádiu zralosti má ještě další zdravotní výhody. Zde je několik z nich, které vás možná překvapí.

Zdraví srdce

Banán je bohatý zdroj draslíku. Tento minerál podporuje zdraví srdce a normální krevní tlak. Denní příjem 1,3 až 1,4 gramů je optimální a snižuje riziko srdečních onemocnění o 26%.

Při cukrovce

Toto tropické ovoce může pomoci stabilizovat cukrovku. Má vysoký obsah škrobu a cukru a také nízký glykemický index. Když jej cukrovkáři zahrnou do svého jídelníčku, je dobré sledovat denní příjem a konzumovat s mírou, zvlášť pokud jsou dobře vyzrálé.

Lepší nálada

Pravidelná konzumace banánu může zlepšit náladu. Obsahuje velké množství dopaminu, známého jako „hormon štěstí.“ Pomáhá zvýšit energii, při prevenci smutku a udržení pozitivního myšlení.

Jíte obvykle žluto-zelené nezralé banány? Vezměte v potaz zdravotní přínosy těch skvrnitých a vaše tělo vás za to bude milovat.