Zdraví

Zase vás bolí hlava? Možná máte nedostatečný příjem vody

Chcete si dnešní den užít a máte spoustu plánů, pak vás ale začne trápit bolest hlavy. Zase! Obvykle si vezmete aspirin nebo jiný lék proti bolesti, nebo si jdete brzy lehnout v naději, že než se probudíte, mučení skončí. Důvod vašich problémů však neznáte. Stres? Ano, je to možné. Ale málokdo by řekl, že právě nedostatečný příjem vody je jednou z nejčastějších příčin bolestí hlavy!

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Jak nedostatečný příjem vody způsobuje bolesti hlavy?

Jak nedostatečný příjem vody způsobuje bolesti hlavy

Mozek je obklopen ochrannou vrstvou vody. Nedostatečný příjem tekutin způsobuje, že se tato vrstva odpařuje a neobnovuje. Toto vyčerpání může způsobit tlak mozku proti lebce a vést k bolestem.

Co dělat

V zájmu zachování zdravé vrstvy vody kolem mozku zvyšte svůj denní příjem H2O a sledujte výsledky. Níže jsou uvedeny dva jednoduché způsoby, jak na to.

Jezte více ovoce a zeleniny

Nechávejte si na svém pracovním stole nebo v šuplíku kousek ovoce na rychlou odpolední svačinku. Skladujte svou oblíbenou zeleninu na viditelném místě nejen doma, ale i na pracovišti. Voda v ovoci a zelenině je jednoduchý způsob, jak zajistit vyšší přísun tekutin během rušných dní.

Řiďte se pravidlem „před, během a po.“

Dejte si sklenici vody před jídlem, během i po dojedení. Díky dodržování tohoto jednoduchého pravidla zvýšíte jednoduše svůj denní příjem vody a také budete pravděpodobně méně jíst, protože voda vás zaplní a pomůže zabránit přejídání.

Příště, až vás opět zasáhne bolest hlavy, zkuste v první řadě prostě vypít sklenici vody a uvidíte, že vám přinese okamžitou úlevu. Zjistíte, že bolest hlavy je noční můra, které se dá jednoduše vyhnout.