Důvody, proč byste měli používat kokosový olej pro svého psa

Před několika lety byl svět svědkem jakési exploze. Doposud na Západě nepovšimnutý kokosový olej se náhle stal zázračným produktem, který všichni používají na všechny problémy pod sluncem. Poté, co kokosový olej příliš dlouho prohrával s luxusnějšími oleji, jako je olivový, arganový a avokádový, se konečně zbavil své image outsidera a stal se super olejem, kterým je dnes. Lidé ho začali používat na všechno možné, od péče o vlasy, přes čištění a hydrataci až po zdraví zažívacího traktu a dokonce i zubní hygienu. Vzhledem ke všemu tomu humbuku kolem kokosového oleje bylo opravdu jen otázkou času, kdy si uvědomíme, že je stejně skvělý i pro naše domácí mazlíčky. Zde je sedm důvodů, proč byste měli začít sdílet svou posedlost kokosovým olejem se svým psem.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Udržuje jejich srst lesklou

Zdravé množství dobrých tuků v jejich stravě pomůže udržet srst vašeho psa jemnou a lesklou. Kokosový olej obsahuje mononenasycené mastné kyseliny, které jsou pro zdravou srst nezbytné. Přidávejte psovi do krmiva každý den polévkovou lžíci oleje a do šesti týdnů zaznamenáte jednoznačné zlepšení jeho srsti.

Bojuje proti kožním infekcím

Psi nejsou imunní vůči kožním onemocněním, jako jsou ekzémy, kvasinkové a plísňové infekce. Kokosový olej má silné antimikrobiální vlastnosti, což z něj činí dokonalou přírodní alternativu k léčbě kožních problémů vašeho psa. Postižené místo několikrát denně otřete kokosovým olejem a psa na několik minut zabavte, dokud se olej nevstřebá, aby si ho neolizoval. Vždy se však nejprve poraďte se svým veterinářem, abyste se ujistili, že konkrétní stav vašeho psa lze tímto způsobem léčit. Působí také proti psímu zápachu, takže potřete svého psa kokosovým olejem ještě před koupáním, abyste se zbavili psího zápachu.

Hojí popraskanou kůži

I tlapky vašeho psa potřebují trochu péče. Při celodenním chození po drsném povrchu mohou být vysušené a popraskané. Poškozené tlapky velmi ztěžují psovi dlouhé procházky, aniž by pociťoval bolest. Aby byly tlapky zdravé, natírejte je alespoň dvakrát denně kokosovým olejem. Tím jim dodáte potřebnou vlhkost, aby byly opět hladké a zdravé.

Udržuje jejich trávicí trakt zdravý

Pouhé přidání jedné polévkové lžíce kokosového oleje do jídla vašeho psa každý den může výrazně zlepšit zdraví jeho trávicího traktu. Kokosový olej vystýlá jeho trávicí trakt a usnadní mu trávení potravy. Zabíjí také všechny parazity, kteří se skrývají v jeho žaludku a které mohl pozřít, když jste se nedívali, například při jídle z odpadků. Tím se výrazně sníží riziko vzniku syndromu dráždivého tračníku a kolitidy.

Zvyšuje jejich metabolismus

Pokud pečlivě nesledujete stravu svého psa nebo ho každý den nevodíte na dlouhé procházky, může mu hrozit obezita. Kokosový olej může zrychlit jeho metabolismus, což mu pomůže rychleji spalovat tuky a udržet si zdravou váhu. Samozřejmě s ním budete muset stále řádně cvičit, ale přidání kokosového oleje do jeho jídelníčku by mohlo být skvělým preventivním opatřením proti jeho nadváze.

Prevence cukrovky

Kokosový olej reguluje a řídí vylučování inzulínu, díky čemuž je u vašeho psa nižší riziko vzniku cukrovky. Cukrovka u psů se v poslední době stává stále častějším jevem. Abyste svého psa ochránili, podávejte mu zdravou stravu smíchanou s jednou polévkovou lžící kokosového oleje a často ho berte na procházky.

Zlepšuje neurologické zdraví

Mozek potřebuje ke správnému fungování dostatečné množství zdravých tuků a mozek vašeho psa není výjimkou. Pokud mu každý den zajistíte dostatečnou dávku zdravých tuků, které jsou obsaženy například v kokosovém oleji, můžete zabránit pozdějšímu rozvoji demence.