Zdraví

Existuje souvislost mezi hemoroidy a erektilní dysfunkcí

Je známo, že erektilní dysfunkce je způsobena řadou příčin, jako je úzkost, nadměrné kouření, cukrovka, obezita nebo předávkování léky. Skutečnost, že hemoroidy mohou vést také k erektilní dysfunkci, však může vyvolat poměrně velké pozdvižení.

Vědci nyní prohlašují, že muži s diagnózou hemoroidů čelí zvýšenému riziku, že budou trpět erektilní dysfunkcí.

Než zjistíme souvislost mezi hemoroidy a erektilní dysfunkcí, je důležité pochopit, co tyto dva stavy jsou a co je způsobuje.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Hemoroidy: Příčiny a příznaky

Hemoroidy vznikají, když se žíly v okolí konečníku nebo uvnitř konečníku rozšíří (zvětší) nebo naplní krví. To může způsobit velké nepohodlí, svědění a dokonce i krvácení.

Hemoroidy mohou být způsobeny následujícími příčinami:

Stárnutí (to však neznamená, že je nedostanou mladí dospělí a děti).
Chronický průjem.
Chronická zácpa.
Dlouhé sezení, zejména na toaletě.
Opakované zvedání velmi těžkých předmětů.
Anální styk.
Obezita, často související se způsobem stravování, například nejedení stravy s vysokým obsahem vlákniny.
Genetika.

Příznaky hemoroidů mohou zahrnovat:

Nebolestivé krvácení.
Svědění nebo podráždění v anální oblasti a jejím okolí.
Nepříjemné pocity, bolest nebo bolestivost v anální oblasti a jejím okolí.
Boule vystupující z anální oblasti.
Otok v anální oblasti a jejím okolí.
Výkaly, které mohou nechtěně unikat.

Krevní oběh a erekce penisu

Zdravý krevní oběh je pro muže nezbytný k dosažení dokonalé erekce.

Když je muž sexuálně vzrušený, jeho mozek vydává nervové impulsy, které zvyšují krevní oběh v penisu. Krev se nahrne dovnitř a zaplní houbovité komory uvnitř penisu, čímž způsobí jeho rozšíření a ztopoření neboli ztvrdnutí. Současně se žíly, které by jinak odváděly krev z penisu, automaticky stáhnou, takže krev zůstane uvězněna uvnitř. Tímto způsobem je muž schopen udržet si erekci po celou dobu pohlavního styku.

Erektilní dysfunkce: Pokud není penis dostatečně prokrven, trpí muž erektilní dysfunkcí. V takovém případě muž ztrácí schopnost erekce, a proto v důsledku toho není schopen pohlavního styku.

Souvislost mezi hemoroidy a erektilní dysfunkcí

Při hemoroidech dochází ke zduření žil a cév v anální oblasti a v jejím okolí a v okolí dolní části konečníku. Tím se přeruší krevní oběh v pánevní oblasti. V důsledku toho se do cév, které se podílejí na erekci muže, nedostává dostatek krve, aby byl penis ztopořený, a to vede k erektilní dysfunkci.

Navíc extrémní nepohodlí, které muž s hemoroidy zažívá, může odvádět jeho sexuální touhu, až nakonec zjistí, že se na erekci nemůže soustředit.

Jak léčit hemoroidy

Dobrou zprávou je, že hemoroidy lze snadno léčit a dokonce zabránit jejich návratu. Zde je několik běžných způsobů, jak je můžete léčit.

Lokální léčba: Zbavit se bolesti a nepříjemných pocitů spojených s hemoroidy vám může pomoci aplikace aloe vera, kokosového oleje nebo jablečného octa.

Změny ve stravování: Odstraňte všechny potraviny, které vám způsobují žaludeční potíže. Místo toho zvyšte množství vlákniny ve své stravě. Zařaďte do jídelníčku celozrnné výrobky, hodně zeleniny a jogurt. Dbejte také na to, abyste během dne pili hodně vody. To může napomoci snadnému odchodu stolice, čímž se eliminuje potřeba vašeho těla namáhat cévy během vyprazdňování.

Zkrácení času stráveného na toaletě: Je v pořádku nechat si pomáhat gravitací, ale zaměřte se na to, abyste nechali většinu práce na svých střevech. Netrávte hodiny na záchodě a nesnažte se to ze sebe dostat násilím. Chvíli si sedněte, a pokud se nic neděje, odložte to o několik hodin a pak to zkuste znovu.

Ve většině případů se erektilní dysfunkce vyléčí, jakmile úspěšně vyléčíte hemoroidy, tedy pokud byly hemoroidy příčinou vaší dysfunkce. Pokud erektilní dysfunkce přetrvává, okamžitě se poraďte s lékařem, abyste zjistili, co je její příčinou.

Mohlo by také pomoci provést nějaký průzkum týkající se doplňků pro zlepšení sexuální výkonnosti. Před jejich užíváním se však nezapomeňte poradit s lékařem, zejména pokud již užíváte nějaký jiný druh léků.