Zdraví

Hubnutí bez drastických diet i nezdravého hladovění

Jak si poradit s kily navíc a pěkně zhubnout bez nezdravého hladovění a hlavně bez drastické diety?

Téměř každá žena touží ukázat své křivky v plavkách bez obav z kritických pohledů. S blížícím se létem  začíná „sezóna hubnutí“. Jak se dostat do formy a zbavit se přebytečných kil bez drastických diet a nezdravého hladovění?

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

PSYCHICKÁ POHODA

Prvním a nejdůležitějším bodem je psychická pohoda. Tělo, které je vystavováno stresu, má tendenci ukládat všechny tuky a cukry, aby mělo z čeho čerpat energii.

MĚJTE SE RÁDA

Mějte ráda sebe i své tělo. Pochybnosti o tom, zda jste krásná, vám na sebevědomí nepřidají. Budete-li se svým tělem spokojená, nadbytečná kila půjdou shodit mnohem lépe. Proč? Protože nebudete pod vlivem stresu, že shodit musíte. Dělejte to pro sebe, NE pro okolí.

NEVYHÝBEJTE SE JÍDLU!

Ano. Nezdravým hladověním ničeho nedocílíte. Vaše tělo začne všechny tuky naopak skladovat, aby mělo živiny při další vlně hladovění. Tím, že si tělo zvykne na tento režim, tuky ukládá automaticky.

JEZTE MÉNĚ ALE ČASTĚJI

Zkuste jíst opravdu alespoň pětkrát denně. Tělo tak nebude během dne hladovět a budete mít dostatek energie. Porce si připravujte menší, ideálně na „svačinový“ talíř. Ošalte mozek. Opticky bude talíř plný, ovšem porce již nebude tak velká. Nezapomeňte každé sousto důkladně rozžvýkat. Ládováním zahltíte žaludek nepřiměřeným množstvím jídla a výrazně zpomalíte trávení. Dopřejte si mezi hlavními jídly i malou svačinu, například v podobě ovoce, zeleniny, jogurtů nebo zdravých pochutin.

PITNÝ REŽIM

Pitný režim je skutečně důležitý. Dospělý člověk by měl vypít denně cca tři litry tekutin, nejlépe čisté, neslazené vody. Z těla se tak vylučují škodlivé toxiny a přebytečná sůl. Podpořte start metabolismu hned ráno tím, že vypijete sklenici vody s trochou citronové šťávy. 

NEZAPOMEŇTE NA POHYB

Pohyb je samozřejmě důležitou součástí hubnoucího procesu. Nejen, že své tělo zahřejete, aby se tuků zbavilo, ale zamezíte tak povislé kůži. Nejefektivnější je chůze. Vyměňte své auto za chůzi na čerstvém vzduchu a udělejte něco pro své zdraví.

Samotná chůze ale nestačí. Existuje spousta cviků na každý sval, každou tělesnou partii. Najděte si ty pravé právě pro vás, ale nic nepřehánějte.

DŮLEŽITÉ JE I DÝCHÁNÍ!

Skutečně! I dýchání ovlivňuje váš metabolismus a spalování tuků. Správné dýchání se provádí do břicha. Představte si, že vaše břicho je balónek a vy se ho snažíte nafukovat. Dobrým pomocníkem je sklenice vody a širší brčko.
Udělejte si deset minut času denně, v klidu se posaďte ke stolu, opřete se a dejte se do cvičení. Hluboký nádech nosem a pomalý výdech ústy přes brčko do vody. Tak budete mít pod kontrolou, že dýchání provádíte správně a vaše tělo se tak okysličuje, což také napomáhá spalování tuků.

Stačí dodržovat těchto pár pravidel a můžete se těšit na úbytek přebytečných kil a sezónu plavek.