Domov

Jak budeme bydlet v roce 2017

V novém roce bude čas na změny. Uspořádejte si prostor kolem sebe podle trendů v bytovém designu pro rok 2017.

Jestli do nového roku jdete s předsevzetím, že si po čase přestavíte nábytek a oživíte interiér novými dekoracemi, možná se vám bude hodit pár tipů, jak ze svého bytu vytvořit moderní bydlení. Jaké trendy pro nás objevili zahraniční bytoví designéři?

Žádné převratné změny, pokračuje návrat k přírodě

O návratu k přírodě není potřeba se dlouze rozepisovat, vnímáme ho všude kolem nás. Vrací se do způsobu stravování, životního stylu, nacházíme ji i v materiálech, kterými se obklopujeme.

Pro příští rok oprášíme rustikální krásu terakoty, hlavně tu s matnou povrchovou úpravou. Dřevo je evergreenem interiérů, zvlášť oblíbený skandinávský styl a nábytek z masivu, který se u nás už zabydlel.

Pro útulná romantická zákoutí i letní zahradní posezení počítejme s nábytkem z ratanu, proutí je znovu trendy i pro dekorativní účel: koše a košíky se budou vyjímat v moderním bytě i v retro interiéru. Dalším znovu objeveným materiálem je korek. Velká korková tabule na zdi pracovny bude působit dekorativně a ještě poslouží k připichování poznámek.

Nezapomeňte na pokojové rostliny v každé místnosti, včetně koupelny a toalety, pokud tam pro ně máte místo. Řada z nich je nenáročná na péči, proto si každý může dopřát doma kousek přírody.

Pastelové barvy, elegantní břidlice a všude zelená

V následujícím roce si prosvětlíme byt sluníčkově žlutou, své místo si najde hluboká modř a jemné pastelové barvy. Růžová ovládne nejen dívčí pokoje. Eleganci a důstojnost dodá břidlicově šedá. Žhavým tipem pro příští rok je ale zelená barva ve všech jejích přírodních odstínech: v barvě listí, hlubokého lesa či olivově zelená. Správné, zemité a přírodní tóny, nás uklidňují, harmonizují. Vhodně kombinovat je budeme s jemnou béžovou a cihlově červenou.

Klidná zákoutí pro relax

Zatímco v minulých letech jsme otevírali prostor, bořili příčky mezi malými místnostmi, nyní je čas na trochu soukromí v jasně definovaných pokojích. Trendem příštího roku je vytváření klidných koutků, kde bychom mohli o samotě meditovat, relaxovat, nebo si prostě jen tak číst.

Stylové doplňky pro bydlení a svůj domov můžete výhodně nakoupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov