Jak velký přínos má skořice pro naše zdraví a imunitu

Skořice je velmi populární rostlina používaná jako koření k dochucování potravin. Skořicovník (Cinnamomum) je vždy zelený strom z čeledi Vavřínovité (Lauraceae). Jsou to aromatické dřeviny převážně se střídavými, jednoduchými a celokrajnými listy a drobnými trojčetnými květy s nerozlišeným okvětím. Kůra stromu se suší a prodává na trhu ve formě mletého prášku, nebo malých celých kousků. Přínosy skořice pro zdraví nejsou pro nás tak neznámé. Spolu s kulinářským využitím je skořice jedním z důležitých domácích léků na mnoho onemocnění.

Tady je pár příkladů, jak může být skořice vhodná pro naše zdraví a posílení imunity

1. Je známo, že skořice poskytuje úlevu od zažívacích potíží, jako je žaludeční nevolnost, plynatost, průjem a bolesti pánve.

2. Byl to tradiční lék pro lidi trpící kašlem a nachlazením. O skořicovém toniku je známo, že zmírňuje problémy spojené s kýcháním a nosem.

3. Je známo, že skořicový prášek smíchaný s medem posiluje imunitní systém. Pravidelný příjem roztoku posílí vaše tělo a zpevní ho.

4. Pokud hledáte něco na hubnutí, tak rozmíchejte lžíci skořicového prášku a medu ve sklenici teplé vody a pijte pravidelně každé ráno na lačno. Tento nápoj vám pomůže při hubnutí a zabrání hromadění tuku ve vašem těle.

5. Trpíte akutními bolestmi artritidy? Aplikujte skořici lokálně na danou oblast, abyste snížili bolest artritidy.

6. Ženy trpící silnými menstruačními bolestmi mohou získat úlevu tím, že užívají skořicové doplňky nebo prášek smíchaný s vodou.

Ale nejúžasnější část ze všech je, že skořice je taky účinná pro kontrolu hladiny cukru v krvi v lidském těle. Přesto je stále předmětem mnoha nejen vědeckých debat. Nedávný výzkum naznačuje, že skořice může být užitečným doplňkem při léčbě cukrovky typu 2.

Pravidelný příjem skořice prokázal zvýšenou citlivost na inzulín a kontrolu nad hladinou cukru v krvi. Vylepšená inzulínová rezistence pomáhá při hubnutí, což snižuje riziko srdečních komplikací a nemocí. Existují důkazy, že byly zjištěny známky zlepšení hladin krevního tlaku a cholesterolu.

Pokud však jde o užívání skořicových doplňků na cukrovku, je vždy bezpečné poradit se s lékařem. Je třeba si také uvědomit, že léčba cukrovky je celoživotní závazek a vyžaduje trpělivost a čas. Pouhé užívání skořicových doplňků nevyléčí nikoho z cukrovky. K léčbě cukrovky bude zapotřebí pravidelné cvičení, správná zdravotní strava a pravidelný příjem skořicových doplňků.

I když neexistují žádné důkazy, které by dokazovaly komplikace s užíváním skořice, tak příliš mnoho skořice může být škodlivé.

Pokud chcete využít skořici k vymýcení běžných zdravotních problémů každodenního života, tak zde je jednoduchý průvodce.

Možnosti jak využít skořici pro zlepšení celkového zdraví a imunity je ale podstatně více.

  • Zkuste si posypat skořicovým práškem jogurt a jogurtové nápoje, cereálie nebo omeletu a vyzkoušejte to. Je to zdravé a navíc to zvyšuje chuť k jídlu.
  • Vyzkoušet můžete i vlašské ořechy nebo mandle posypané skořicí. Samozřejmě čisté, určitě ne solené arašídy nebo ořechy.
  • Přidejte si skořici do čaje nebo kávy. Zvýrazní to chuť a dodá skvělou vůni. Kávu se skořicí možná znáte ze své oblíbené kavárny či cukrárny.
  • Klidně vyzkoušejte jemně posypat skořicí maso nebo pomazánku. Zní to zvláštně, ale může to zvýraznit chuť a vzhled pokrmu.

Když si na běžné jídlo nasypete skořici, tak jej proměníte ve zdravější jídlo. Současně můžete získat lahodnou chuť a přínos pro své zdraví. Pokud máte se skořicí problém, tak zkuste užívat skořicové doplňky.

Skořice je všestranné a zdravé koření. Může být použitá k nejrůznějším účelům. Je snadno dostupná, protože je běžně ve většině domácnosti. Ve spojení s různými přínosy pro zdraví je skořice nepochybně tou nejvyhledávanější. Určitě nejde o nejlepší zdravé recepty, ale skořice může podpořit zdravé stravování a posílit imunitu.

Pokud potřebujete vitamínové nebo minerální doplňky, případně léky…tak doporučujeme nákup zde: Dr.Max.cz  *  Lekarna.cz  *  Pilulka.cz