Zdraví

Jak vyčistit krev: Zdravé způsoby čištění krve

Krev má v těle velmi důležitou funkci, protože přenáší kyslík a živiny do bilionů buněk. Odvádí také odpadní produkty z buněk zpět do detoxikačních orgánů a nakonec ven z organismu. Kromě toho také reguluje teplotu, PH a množství vody v našem těle a je důležitou součástí imunitního systému.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Zdravé způsoby čištění krve

Vzhledem ke všem těmto faktorům, které jsme uvedli výše, je velmi důležité udržovat krev bez jakýchkoli toxinů, aby bylo zajištěno správné fungování celého těla. Zde je několik způsobů, jak krev pročistit:

Pravidelné cvičení

Je známo, že cvičení pomáhá posilovat důležité tělesné orgány, ale věděli jste, že hraje významnou roli také při čištění krve? Cvičení v jakékoli formě zlepšuje krevní oběh v těle. Kromě zvýšení krevního oběhu zvyšuje produkci potu a zlepšuje dýchání, což hraje zásadní roli při uvolňování toxinů z těla. Čím lépe krev v těle koluje, tím snadněji mohou játra a lymfatické uzliny správně fungovat.

Příjem vody

Je to jeden z nejjednodušších a nejpřirozenějších způsobů čištění krve. Vyhání z těla všechny škodlivé toxiny a odpadní chemické látky a hraje hlavní roli při hemostáze, přirozené reakci těla na zranění. Pomáhá při ochraně jater tím, že odstraňuje toxiny a choroboplodné zárodky a zlepšuje trávení.

Červená řepa

Dalším přírodním prostředkem je šťáva z červené řepy, která je vynikajícím čističem krve, nezbytným pro udržení zářivé a zdravé pokožky. Dusičnany obsažené v červené řepě pomáhají při rozšiřování cév, což je mechanismus, který probíhá v důsledku uvolnění svalových stěn cév. To pomáhá zlepšit průtok krve do oblastí těla, které mají nedostatek kyslíku nebo živin.

Bobuloviny

Jsou bohatým zdrojem antioxidantů a také chrání játra před poškozením. Přidání bobulovitých plodů jako součásti každodenní stravy může být velmi prospěšné.

Jaggery

Je bohatým zdrojem železa s dobrým detoxikačním účinkem. Jaggery je velmi důležité pro detoxikaci jater, protože je bohaté na zinek a selen. To pomáhá játrům dobře plnit jejich funkci a v konečném důsledku pomáhá při čištění krve.

Zelenina

Přidávání brukvovité zeleniny, jako je brokolice, zelí a ředkvičky, pomáhá při čištění krve. Kromě toho je třeba do každodenního jídelníčku zařadit také zelenou listovou zeleninu.

Neem

Krev čistící vlastnosti listů neemu pomáhají při podpoře hladiny toxinů a při prevenci kožních problémů, jako je akné, ekzémy a kožní vyrážky. Díky svým různým účinkům, hořkým a stahujícím, neem výborně funguje jako prostředek na čištění krve. Velmi dobře známé jsou antivirové a protiplísňové vlastnosti neemu.

Citron

Teplá voda s citronem pomáhá podporovat odbourávání tuků v těle a zmírňuje zátěž ledvin, zatímco vitamíny a minerály obsažené v citronech pomáhají detoxikovat krev a celkově celý organismus.

Potraviny s očistnými látkami

Mnoho potravin, jako je černá káva, česnek, jablečný ocet, listy bazalky, syrový zázvor, jsou vynikajícími čisticími prostředky.

Správný spánek

Význam kvalitního spánku prostě nemůžeme podceňovat, protože během spánku dochází k mnoha funkcím organismu a zároveň k jeho regeneraci.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Medical News Today , Healthline