Zdraví

Jak vypadají plíce kuřáka a zdravé plíce

Šokující video zdravotní sestry ukazuje rozdíl v dýchání, když máme zdravé plíce a zničené plíce dlouhodobého kuřáka.

Jakmile vložíte svou první cigaretu do úst, tak okamžitě začínáte zabíjet své tělo. Kašel kuřáka a další varovné příznaky těla se projevují pozvolna, a tak kuřák nemá potřebu skončit s kouřením. Čím více cigaret vykouříme denně a čím delší dobu svého života kouříme, tak tím více si poškozujeme zdraví. Mnoho kuřáků si uvědomuje nebezpečí vzniku různých nemoci a hlavně rakoviny, a proto se snaží přestat kouřit. Je naprosto jedno jestli kouříte cigarety, nebo doutníky, protože obojí je zdraví škodlivé.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Zdravotní sestra Amanda Eller ze Severní Karolíny sdílela na svém profilu na facebooku zajímavé video. Jedná se o video, kde je vidět, jak fungují zdravé plíce a plíce dlouhodobého kuřáka. Rozdíl jde vidět už na první pohled, kdy zdravé plíce mají krásně růžovou barvu. Zatímco plíce kuřáka, který kouřil denně 20 cigaret po dobu 20-ti let jsou zcela zničené a černé.

Navíc je zřetelně vidět, jak plíce kuřáka ztrácejí elasticitu a těžce se roztahují. Proto mají kuřáci velký problém s dýcháním a nedostává se jim tolik kyslíku do těla. Celkově snížená elasticita znamená, že jsou plíce tuhé a musí mnohem více pracovat, aby dodaly dostatek vzduchu.

Video plíce zdravého člověka, které fungují správně a mají perfektní elasticitu.

Video plíce dlouhodobého kuřáka, které mají špatnou elasticitu a jsou zcela zničené.

Úmrtnost u kuřáků je zhruba 3 krát vyšší, než u lidí, kteří nikdy nekouřili. Kouření cigaret a doutníků způsobuje mnoho dalších nemocí včetně rakoviny. Zničené plíce kouřením jsou jen jedním z mnoha co kouření způsobuje.

Pokud kouříte, tak co nejrychleji skončete s tímto zlozvykem a uvidíte, jak se vám bude lépe dýchat. Přestat kouřit je velmi důležité pro vaše zdraví!