Zdraví

Jak vypadají plíce kuřáka a zdravé plíce

Šokující video zdravotní sestry ukazuje rozdíl v dýchání, když máme zdravé plíce a zničené plíce dlouhodobého kuřáka.

Jakmile vložíte svou první cigaretu do úst, tak okamžitě začínáte zabíjet své tělo. Kašel kuřáka a další varovné příznaky těla se projevují pozvolna, a tak kuřák nemá potřebu skončit s kouřením. Čím více cigaret vykouříme denně a čím delší dobu svého života kouříme, tak tím více si poškozujeme zdraví. Mnoho kuřáků si uvědomuje nebezpečí vzniku různých nemoci a hlavně rakoviny, a proto se snaží přestat kouřit. Je naprosto jedno jestli kouříte cigarety, nebo doutníky, protože obojí je zdraví škodlivé.

Zdravotní sestra Amanda Eller ze Severní Karolíny sdílela na svém profilu na facebooku zajímavé video. Jedná se o video, kde je vidět, jak fungují zdravé plíce a plíce dlouhodobého kuřáka. Rozdíl jde vidět už na první pohled, kdy zdravé plíce mají krásně růžovou barvu. Zatímco plíce kuřáka, který kouřil denně 20 cigaret po dobu 20-ti let jsou zcela zničené a černé.

Navíc je zřetelně vidět, jak plíce kuřáka ztrácejí elasticitu a těžce se roztahují. Proto mají kuřáci velký problém s dýcháním a nedostává se jim tolik kyslíku do těla. Celkově snížená elasticita znamená, že jsou plíce tuhé a musí mnohem více pracovat, aby dodaly dostatek vzduchu.

Video plíce zdravého člověka, které fungují správně a mají perfektní elasticitu.

Video plíce dlouhodobého kuřáka, které mají špatnou elasticitu a jsou zcela zničené.

Úmrtnost u kuřáků je zhruba 3 krát vyšší, než u lidí, kteří nikdy nekouřili. Kouření cigaret a doutníků způsobuje mnoho dalších nemocí včetně rakoviny. Zničené plíce kouřením jsou jen jedním z mnoha co kouření způsobuje.

Pokud kouříte, tak co nejrychleji skončete s tímto zlozvykem a uvidíte, jak se vám bude lépe dýchat. Přestat kouřit je velmi důležité pro vaše zdraví!

Kvalitní a ověřené biopotravinydoplňky stravy, proteiny a vitamíny najdete zde:  Další zajímavé články z kategorie Zdraví