Zajímavosti

Potravinová folie a její další využití v domácnosti

Snad v každé domácnosti se používá potravinová folie k uchování potravin, ale jsou další možnosti využití této stahovací folie.

Ukážeme, že tyto potravinářské folie mají spousty dalšího využití kromě zabalení jídla v kuchyni. Folie nám může pomoci udržet čistou celou domácnost, pomůže v kuchyni při vaření a dalších činnostech, nebo dokonce pomůže zbavit se otravného hmyzu.

Připravili jsme pár nejzajímavějších možnosti využití potravinové folie v domácnosti. Některé vychytávky jsou určitě zajímavé a některé jsou ideální na vyzkoušení.

Už žádná rozlitá sklenice s pitím

Už žádná rozlitá sklenice s pitím

Pokud používáte na pití sklenici bez víka, tak se můžeme jednoduše chránit před rozlitím a ušpiněním ubrusu na stole. Sklenici zakryjeme folii, kterou můžeme po obvodu připevnit průhlednou lepící páskou a uprostřed protlačíme slámku. Když sklenici převrhneme, tak máme jistotu, že se obsah nerozlije.

Vejce na tvrdo pomocí potravinové folie

Vejce na tvrdo pomocí potravinové folie

Stává se vám, že si vaříte vajíčka na tvrdo a když je oloupete, tak zjistíte, že je na měkko. Každý ví, že voda musí být vařící, že musíte vařit vejce zhruba 10 minut a pak ochladit studenou vodou. Přes všechny rady a dodržení správného postupu, nikde není jistota, že vejce budou správně uvařená. Proto je mnohem jednodušší použít potravinovou folii. Nachystejte si menší kousky folie do kterých rozbijte a dejte vejce. Potom folii zatočte, aby vejce nevytekla a vložte do vroucí vody. Přesně uvidíte, kdy jsou vejce uvařené.

Otevření víčka u sklenice pomocí folie

Otevření víčka u sklenice pomocí folie

Každý z nás to již zažil, kdy si chcete otevřít sklenici okurek nebo zavařeniny a nejde to. Můžete použít sílu a víčko pořád nechce povolit. Nakonec vám víčko prokluzuje v ruce a nepomáhá ani utěrka. Pro jisté uvolnění víčka ze sklenice použijte taktéž potravinovou folii. Folii nasaďte na víčko a můžete jednoduše otočením uvolnit. Folie pomůže proti proklouznutí víčka v ruce a tím bude otevření sklenice rychlejší.

Chraňte svou kuchyni před ušpiněním

Chraňte svou kuchyni před ušpiněním

Pokud v kuchyni používáte kuchyňské roboty nebo různé mixéry, tak jste určitě zažili, že to co mícháte či mixujete může být po celé kuchyni. Opět stačí jednoduše mísu zabalit do potravinové folie, prostrčit míchací nástroje a budete spokojeni s výsledkem.

Zabraňte vyschnutí barvy a štětce pomocí folie

Zabraňte vyschnutí barvy a štětce pomocí folie

Když něco natíráte barvou a chcete pokračovat na druhý den, tak se nemusíte bát, že barva vyschne a štětec ztvrdne. Stačí jednoduše plechovku s barvou omotat folii a klidně přidejte i štětec. Další den můžete pokračovat v natírání barvou a nemusíte se bát, že bude barva vyschlá a štětec zatvrdlý.

Zbavte se malých otravných mušek díky folii

Zbavte se malých otravných mušek díky folii

Pokud se chcete v domácnosti zbavit nepříjemných mušek, tak můžete použít tuto jednoduchou past. Nakrájejte ovoce na kousky a dejte je do sklenice, kterou potom omotejte potravinovou folii. Pak už stačí třeba vidličkou udělat do folie malé otvory a tuto past nechat někde stát. Malé mušky přitahuje sladká vůně ovoce, takže se otvory dostanou do sklenice. Tím jsou tyto otravné mušky v pasti, protože se nemohou tak snadno dostat ven ze sklenice.

Uvolněte si toaletu pomocí folie

Uvolněte si toaletu pomocí folie

Mnohokrát se stává, že se nám odpad toalety ucpává a neodtéká tak jak by měl. Stačí méně časté splachování, použití velkého množství toaletního papíru, nebo nám do toalety něco spadne a ucpe ji. Můžeme si jednoduše pomoci díky potravinové folii. Omotáme celou toaletu a aby folie dostatečně držela, tak ji na krajích přilepíme páskou. Potom spláchneme a folie by měla nabobtnat. Pak stačí potravinovou folii několikrát rukou stlačovat a stlačený vzduch nám pomůže pročistit odpad. Princip je stejný, jako když používáte gumový zvon na umývadla či vanu.

Tipů a triků jak využít potravinovou folii je mnoho a záleží jen na vás, kterou vyzkoušíte a bude fungovat. Mnoho lidí se snaží pomocí folie zhubnout a omotávají si ji kolem části svého těla. Ztráta tělesné hmotnosti ale není tak velká a hmotnost se brzy vrátí na původní hodnotu. Jediný efekt je ten, že se budete více potit a tím ztrácet tekutiny z těla.