Jak zhubnout bez posilovny v pohodlí domova

Potřebujete zhubnout a nechce se vám do posilovny či fitness centra, ale chcete cvičit a hubnout v pohodlí svého domova?

Když se řekne hubnutí, většině se vybaví posilovna – řada trýznivých strojů, zpocená těla a zvědavé pohledy. Také žádné soukromí, nutnost někam dojíždět a také nutnost za dobu v posilovně zaplatit. Když tohle všechno sečteme, ani se nemůžeme divit, že hubnutí v posilovně poněkud drhne. Pokud máte podobné stavy, je lepší do posilovny vůbec nechodit. Víme, jak zhubnout i bez ní!

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Postavte si vlastní cvičící sestavu a cvičte doma

Především pokud vám vadí pohledy jiných na vaši dosud ne příliš vysportovanou postavu, bude nejlepší, když začnete cvičit doma. Na internetu najdete nejrůznější videa na cviky, kterými můžete zpevnit doslova celé tělo. Možná vám ale ta či ona sestava nevyhovuje, a proto je lepší ( alespoň pro začátek ) postavit si svou.

Uberte cviky, které vám nevyhovují a změňte jejich pořadí, nebo přidejte si své vlastní. Přitom zkoušejte, co vydržíte, co vás baví a co si myslíte, že je účinné. Typická domácí sestava se může skládat třeba z 60 dřepů, 60 sedů-lehů, 60 unožování na každou nohu, z protahování a třeba z 15 minutové chůze do schodů ( pokud je máte ).

Doma ke cvičení můžete využít leccos, ať už schody nebo židli, pohovku… fantazii se meze nekladou. Výhodou vlastní sestavy je fakt, že vás tak rychle neodradí.

Pořiďte si posilovnu domů

Pokud máte pocit, že jediný klíčem k hubnutí je některý posilovací stroj, který znáte z posilovny, tak si jej pořiďte domů! Vybírat můžete z široké nabídky rotopedů, stepperů, běžících pásů, mini trampolín, gymnastických míčů… zkrátka a dobře si posilovnu sestavte doma. K tomu ale budete potřebovat nějaké místo, což může být problém především v malém bytě.

Výhodou posilovacích strojů doma je určitě soukromí. Nevýhodou jejich neustálé vytahování a schovávání ( pokud nemáte místo nazbyt ) a vaše slabá vůle. Kdo vás donutí na stepper usednout?

Vyšlápněte kopec!

Posilování vlastní vahou vás nebaví a za posilovací stroje nechcete utrácet? V tom případě se spolehněte na nejefektivnější pohyb vůbec – na rychlou chůzi. Tu doporučují odborníci všem bez ohledu na jejich zdravotní stav. Chodit mohou obézní lidé, senioři, těhotné ženy. Při chůzi se posiluje a zpevňuje celé tělo. Spalují se kalorie a buduje kondice. Na první pohled běžný a automaticky vykonávaný pohyb může být klíčem i k vašemu hubnutí.

Rychlost chůze by měla být malinko vyšší, než je u relaxační procházky. Neměli byste se při ní ale moc zadýchat. Ideální je, abyste šli tak rychle, dokud dokážete při chůzi dýchat a mluvit, aniž byste popadali dech. Zatímco rovný terén je vhodný pro začátečníky, ti, kteří už mají něco nachozeno, si mohou vyšlápnout kopec.

Chůze do kopce zpevňuje přední stranu stehen, a když kopec vyšlápnete pozadu ( opatrnost je zde na místě ) zapojíte více zadek a zadní část stehen. Na chůzi si nezapomeňte pořídit pohodlné oblečení a dobře tvarované boty. Dost motivační může být pořízení krokoměru, který zaznamená všechny vaše úspěchy, stejně jako pořízení sluchátek do uší.

Jak vidíte, hubnout lze i bez posilovny. Tak už žádné výmluvy!