Jaro je tady a je nejvyšší čas začít hubnout do plavek

Přichází sezóna letních dovolených u moře a opalování na pláži, a zároveň každá žena řeší, jak rychle zhubnout do plavek.

Předsevzetí zhubnout nějaké ty faldíčky a vytvarovat postavičku k nakousnutí není žádným tabu ani výjimečnou situací. Pokud i vy bojujete s nechtěnými kilogramy navíc a nevíte jak začít, přinášíme vám pár tipů, jak si cestu za postavičkou snů dláždit pohodou, radostí a hlavně dobrým výsledkem.

Pro dobrý start seberte odvahu

Není nic smutnějšího, než vzdát bitvu, která sotva začala. Neodkládejte už ani o den svou cestu za vysněnou postavičkou jako ze žurnálu a pomalými krůčky překročte startovní čáru. Nikdo po vás nechce, abyste za týden zhubli deset kilo, ani abyste při cvičení vypustili duši – tímto způsobem by vás vaše předsevzetí brzy opustilo a s ním i vaše nadšení.

Mnohem lepší je pustit se do hubnutí odvážně, ale s rozvahou a pomalu dosahovat malých, ale o to cennějších cílů.

Nemusíte hned vyrazit do posilovny, stačí si naplánovat pravidelné procházky, a pokud jste zrovna pod stromečkem nedostali štěně, se kterým byste museli několikrát za den ven, pořiďte si alespoň krokoměr. Máte-li chytrý telefon, není nic jednoduššího, než si stáhnout aplikaci, která dokáže počítat vaše kroky a motivuje vás nejen k pohybu, ale také k dodržování pitného režimu i správné životosprávy.

Posilujte nejen svaly, ale i sebevědomí

Většina těch, kteří touží po lepší figuře a příznivější ručičce na váze je se svým sebevědomím lehce na štíru. Proto tolik lidí, kteří si přejí zhubnout nenajde odvahu vyrazit cvičit mezi lidi, ale ani třeba na tolik účinné a také zábavné jízdní kolo či kolečkové brusle. Odhoďte stud, zanechte výmluv a třeba si pro začátek udělejte radost a kupte si právě nové kolo či elektrokolo, které vám vaše sportovní úspěchy v začátcích hodně usnadní. Investovat můžete do sportovního oblečení či obuvi a cítit se tak dobře a IN.

Máte-li s kým, pak se do rozpohybování svého těla i zdravého jídelníčku pusťte ve dvou – i zde totiž platí pravidlo, že ve dvou se to lépe táhne.

I malé úspěchy v hubnutí se počítají

Nečekejte, že se vaše postava promění k dokonalosti přes noc, jednak by to nebylo ani špetku zdravé a upínat se k zázrakům není dobré ani pro vaši psychiku. Od prvního dne, kdy se pustíte do boje s faldíky a nějakými těmi kily navíc, se upněte k menším cílům a začněte třeba tím, že místo výtahu vyšlapete schody po svých, z práce půjdete pěšky a do obchodu si vyrazíte tentokrát bez auta.

Nenechte se mýlit – každý krok se počítá a dobrá nálada jde ruku v ruce s pohybem a pestrou vyváženou stravou. Rozhodně si nevyčítejte nějaké to smlsnutí, jen sladkosti vyměňte za jiné zdravější a méně kalorické varianty a držte se každou cenu toho nejdůležitějšího pravidla – MĚJTE SE RÁDI!

Kvalitní a ověřené biopotraviny, doplňky stravy, proteiny a vitamíny najdete zde:  Další zajímavé články z kategorie Zdraví