Zdraví

Jasné signály našeho těla které musíme brát vážně

Naše tělo je dokonalý mechanismus, který nám dává jasné znamení, když máme něčeho nedostatek a nebo se blíží nějaká nemoc.

Je spousty signálů našeho těla, které ani nevnímáme a některých si všimneme ihned. Naše tělo si těmito signály jasně říká, že něco potřebuje, nebo že nám něco chybí. Proto si těchto znamení musíme nejen všímat, ale hlavně na tyto signály reagovat. Mohlo by se někdy stát, že při přehlížení těchto signálů může přijít těžká a komplikovaná nemoc.

Pro vaši informovanost a lepší přehled popíšeme některá znamení našeho těla na které je potřeba reagovat.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Nespavost, podrážděnost a křeče nohou

Nespavost, podrážděnost a křeče nohou

Máte-li tyto příznaky, tak vaše tělo nutně potřebuje hořčík a draslík. K doplnění těchto životně důležitých prvků přidáme do svého každodenního jídelníčku rajčata, pomeranče, banány, a špenát.

Suchá a popraskaná kůže

Suchá a popraskaná kůže

Suchost a popraskanost kůže může znamenat nedostatek vitaminu E. Proto bychom měli jíst více zeleniny, používat k přípravě jídel oleje, a taky přidat do jídelníčku ořechy a ryby.

Máme velkou chuť na sladké

Máme velkou chuť na sladké

Pokud náhle pociťujete velkou chuť na sladké, pak příjde náhlá změna pocitu deprese, stresu nebo vyčerpání, tak může být příčinou, že vašemu tělu chybí glukóza. Pokud tyto pocity zažíváte, tak se snažte zahánět chuť na sladké třeba medem nebo hořkou čokoládou. Není to proto, že je to zdravější, ale když musíte mlsat, tak alespoň nebudete přibírat na váze.

Krvácející dásně

Krvácející dásně

Náhlé nebo konstantní krvácení dásní při čištění zubů je výmluvné znamení, že máte nedostatek vitamínu C. Přidejte do vašeho jídelníčku následující potraviny: citrusové plody, špenát, zelené a červené papriky, rajčata, zelí, květák, brokolice.

Křehké nehty a vlasy

Křehké nehty a vlasy

Vaše tělo nám jasně říká, že má nedostatek vitamínu B. Zcela určitě je nutné začít pít více mléka, jíst některé mořské řasy a nebo houby.

Barevné kruhy kolem duhovek očí

Barevné kruhy kolem duhovek očí

Takové kruhy u očí se mohou běžně objevit u lidí nad 50 let a je to zcela normální. Nicméně pokud se takové kruhy objeví u mladší osoby, tak je to známkou vysoké hladiny cholesterolu v krvi. V takovém případě je nejlepší a doporučený postup navštívit svého lékaře.

Každopádně doporučujeme, aby jste si více všímali různých signálů a znamení vašeho těla. Nikdy nevíme, jak závažné mohou být následky. Raději běžte 100 krát k lékaři zbytečně, než jedenkrát zbytečně pozdě!