Pár skvělých tipů pro útulnější obývací pokoj

Luxusní a drahé vybavení obývacího pokoje není vždy synonymem pro útulný domov, většinou jsou to malé designové detaily na kterých záleží.

Váš domov by neměl vypadat a působit, jako showroom nebo titulní obrázek z prestižního časopisu o bydlení. Jednoduché doplňky nebo zařízení působí mnohem příjemněji a hlavně se v místnosti musíte cítit jako doma. Designové polštářky, dřevěná podlaha, zajímavé obrazy nebo malý kobereček udělá mnohem více, než luxusní nábytek.

Bytové dekorace a doplňky jsou skvělým způsobem, jak zútulnit náš domov a získat „teplo domova„. Vybavení a zkrášlení bydlení nemá nic společného z množstvím utracených peněz. Vůbec nejde o drahé a luxusní bytové doplňky či dekorace, ale abychom se cítili příjemně a hlavně jako doma.

Ukážeme pár velmi jednoduchých způsobů, které nám pomohou vytvořit útulný a bezpečný domov. Přece jen v obývacím pokoji trávíme spousty času, tak proč se necítit spokojeně.

Skvělým doplňkem jsou polštáře a přehozy

Skvělým doplňkem jsou polštáře a přehozy

Jde o velmi jednoduchý způsob, jak vytvořit obývací pokoj útulnější a příjemně rozzářit místnost. Rozložte na sedačku nebo pohovku různé barevné polštáře a nebojte se experimentovat. Zjistíte, že se vám to bude nejen líbit, ale můžete si obývací pokoj barevně kdykoliv změnit.

Koberec před sedačkou nebo pohovkou

Koberec před sedačkou nebo pohovkou

Malý designový kobereček před posezením dokáže podstatně změnit celý obývací pokoj. Opět můžete zvolit barevné koberce, nebo s nízkým či vysokým chlupem a nic nepokazíte. Další velkou výhodou je, že koberec je příjemný pro nohy a celkově zateplí podlahu pokoje. Výhodu tepla odspodu oceníme zejména v zimním období, kdy jde od podlahy chlad.

Použijte dřevěné bytové doplňky nebo podlahu

Použijte dřevěné bytové doplňky nebo podlahu

Dřevo je jedním z nejvíce příjemných a teplých materiálů, které existují. Klidně jděte do dřevěné podlahy, která nejen celý obývací pokoj prohřeje, ale působí designově skvěle. Další možnosti jak přinést do obývacího pokoje teplo je použití dřevěného nábytku. Přírodním materiálem, jako je kvalitní dřevo zcela určitě nic nepokazíte.

Nezapomeňte na osobní kontakt s domovem

Nezapomeňte na osobní kontakt s domovem

Zkuste použít dekorace, které mají pro vás nějakou rodinnou či citovou hodnotu. Třeba si dejte na stůl krásnou ručně háčkovanou dečku od babičky. Použijte třeba na zeď ručně vyšívaný obrázek, nebo oblíbený obrázek z dětství. To jsou všechno věci, které dokáží udělat z obývacího pokoje teplý a útulný domov plný nádherných vzpomínek.

Vždy si musíte uvědomit, že v domově budete trávit většinu svého času. Určitě se chcete cítit doma spokojeně a mít celý domov dokonale a hlavně útulně zařízený. Teplo domova nedělají jen dekorace a bytové doplňky, ale taky vaše rodinné vztahy, tolerance a pochopení.

Stylové doplňky pro bydlení a svůj domov můžete výhodně nakoupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov