Jednoduchý recept na domácí sérum pro hormonální rovnováhu

Hormonální rovnováha je jedním z nejdůležitějších aspektů správného fungování organismu. Hormony, například estrogen a inzulín, jsou chemickými posly, kteří ovlivňují mnoho aspektů vašeho zdraví, protože putují krevním řečištěm po celém těle. Hormonální nerovnováha postihuje miliony lidí na celém světě ve formě diabetu, poruch štítné žlázy, menstruační nepravidelnosti, neplodnosti, nízké hladiny testosteronu a dominance estrogenu.

Mezi nejčastější vedlejší účinky hormonální nerovnováhy patří:

Neplodnost
Přibývání na váze
Deprese
Únava
Nespavost
Nízké libido
Vypadávání a řídnutí vlasů

Pokud má organismus správně fungovat, musí vše být ve vzájemné rovnováze. Hormonální rovnováha je tím, co zásadně ovlivňuje celkovou rovnováhu organismu. Nestačí přitom pouze sledovat a regulovat hladinu jednoho vybraného hormonu. Kvůli jejich interakci je potřeba pracovat na celkové hormonální rovnováze.

Doplňky stravy a vitamíny pro zdraví můžete koupit zde: Dr.Max.cz  *  Lekarna.cz  *  Pilulka.cz

Nejlepším způsobem, jak přirozeně vyrovnat hormony, je vyvážená a zdravá strava. Ve většině případů je hormonální nerovnováha způsobena nezdravou stravou nebo životním stylem.

Kromě toho může používání esenciálních olejů jako doplňku stravy pomoci vyrovnat hormony a odvrátit zdravotní problémy spojené s hormonální nerovnováhou.

Toto domácí sérum pro hormonální rovnováhu obsahuje dva ze tří nejlepších esenciálních olejů pro hormony. S rovným dílem šalvějového a tymiánového oleje – po 30 kapkách – je tento recept plný blahodárných účinků.

Šalvěj muškátová

Největší výhodou šalvěje muškátové je, že pomáhá vyrovnávat produkci estrogenu v těle. Mnoho zdravotních problémů, jako je neplodnost, PCOS a rakovina založená na estrogenu, je dnes způsobeno nadbytkem estrogenu v těle – částečně kvůli konzumaci potravin s vysokým obsahem estrogenu.

Protože šalvěj muškátová pomáhá vyrovnávat hladinu estrogenu, je to neuvěřitelně účinný esenciální olej při široké škále hormonálních nerovnováh. Ať už tedy hledáte přírodní prostředky proti křečím, nebo případně již víte, že máte v těle nadbytek estrogenu, šalvěj muškátová je skvělým esenciálním olejem, který byste měli zvážit přidat do svého režimu používání esenciálních olejů.

Tymiánový olej

Tymiánový olej prospívá tělu tím, že zlepšuje produkci progesteronu. Muži i mnoho žen mají nízký obsah progesteronu a nízká hladina progesteronu je spojována s neplodností, PCOS a depresí, stejně jako s dalšími nevyváženými hormony v těle.

Díky zlepšené hladině progesteronu je tymián skvělým esenciálním olejem, který můžete používat k přirozené rovnováze hormonů v těle. Navíc je to mnohem lepší než obracet se na syntetickou léčbu, jako je hormonální substituční terapie, která vás může učinit závislými na lécích na předpis, maskovat příznaky a zároveň rozvíjet onemocnění v jiných částech těla a často způsobovat závažné vedlejší účinky.

Kromě oleje z tymiánu a šalvěje muškátové přidejte do směsi 30 kapek oleje z ylang ylang a třicet gramů oleje z pupalky dvouleté. Po spojení vložte směs zvanou domácí sérum pro hormonální rovnováhu do skleněné lahvičky s kapátkem a můžete začít používat. Jednoduše si dvakrát denně vetřete pět kapek na krk, abyste udrželi své hormony pod kontrolou.

Co budete potřebovat na sérum pro hormonální rovnováhu

30 gramů pupalkového oleje
30 kapek šalvějového oleje
30 kapek tymiánového oleje
30 kapek oleje z ylang ylang