Zdraví

Jsou zdravá játra tajemstvím bezchybné a zářivé pleti?

Make-up vám může pomoci předstírat dokonalou pleť, ale přirozeně bezchybné pleti se nic nevyrovná. Stále více lidí si dnes začíná uvědomovat, že pro dosažení dokonalé pleti je důležité věnovat zvýšenou pozornost stravě. Cena většiny biopotravin je vysoká, ale to lidem nebrání v tom, aby si je kupovali v naději, že jim pomohou získat zářivou pleť. I když je udržování zdravého životního stylu bezpochyby skvělým způsobem, jak dosáhnout zdravé pleti, existuje zejména jeden orgán, který může hrát rozhodující roli ve zdraví vaší pleti.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Co dělají vaše játra?

Vaše játra jsou hlavním detoxikačním orgánem vašeho těla. Každý den přichází vaše tělo do kontaktu se škodlivými toxiny v potravinách, které konzumujete. Pokud by tyto toxiny nekontrolovaně procházely vaším tělem, způsobily by vážné škody. Vaše játra jsou orgánem zodpovědným za filtrování těchto toxinů a jejich zneškodnění. Pokud se správně stravujete a vedete zdravý životní styl, pak i vaše játra fungují optimálně. Pokud se však opíjíte a žijete z nezdravých potravin, vaše játra budou čelit toxickému přetížení.

Co to znamená pro vaši pleť? Vaše pleť je přímým odrazem toho, jak jste zdraví uvnitř. Pokud vaše játra nejsou schopna účinně filtrovat všechny toxiny, jejich negativní účinky se projeví na vaší pleti. Proto odborníci na zdraví vždy doporučují zaměřit se na své zdraví komplexně, pokud chcete mít lepší pleť. Pokud jsou vaše játra přetížená toxiny, začnou se na vaší pleti objevovat ložiska akné, předčasné stárnutí, mdlost a povadlost.

Účinky nezdravých jater na vaši pleť

Normální zdravá játra přeměňují toxiny na neškodné látky. Pokud však nejsou schopna svou práci vykonávat správně, toxiny nejsou zcela rozloženy a jsou stále velmi škodlivé. Pokud je játra nefiltrují, většinou se nakonec vyčistí přes póry. Jestliže máte silné akné nebo černé tečky, může to být způsobeno tím, že vaše játra toxiny neodstraňují. Záněty a otoky mohou být také způsobeny přetíženými játry.

Dalším způsobem, jak mohou vaše játra ovlivnit stav vaší pleti, je odbourávání tuků. Vaše játra hrají důležitou roli při štěpení tuků a jejich přeměně na využitelné sloučeniny. Pokud jsou vaše játra příliš zahlcena toxiny, nejsou schopna správně odbourávat tuky. Aby převzala část zátěže, nastoupí vaše kůže a pokusí se tuk rozložit. Protože však odbourávání tuků není primárním úkolem vaší kůže, odvádí ji to od jiných důležitých funkcí. Regulace mazu je jedním z nejdůležitějších úkolů vaší pokožky a pomáhá regulovat přirozenou hladinu vlhkosti v pokožce. Pokud ji vaše pokožka není schopna regulovat, může to vést k nadprodukci kožního mazu. Nadměrná tvorba kožního mazu, který je nabitý toxiny, se šíří po celé pokožce, což z vás dělá hlavního kandidáta na akné.

Jak udržet játra zdravá

Udržovat játra zdravá není žádná raketová věda. Pokud vedete zdravý životní styl, měla by být vaše játra ve většině případů ve výborné kondici. Co přesně však představuje zdravý životní styl? První věc, kterou musíte udělat, když se snažíte pečovat o svá játra, aby byla opět zdravá, je omezit nebo vyloučit konzumaci alkoholu. Alkohol je to nejhorší, s čím se vaše játra mohou setkat, protože je to v podstatě jed. Úplné vyřazení alkoholu, alespoň na určitou dobu, je vždy nejúčinnějším způsobem, jak pomoci svým játrům k zotavení. Pokud je však přitažlivost alkoholu příliš silná na to, abyste jí odolali, můžete zkusit omezit jeho množství. Pokud chcete, aby se vaše pleť začala zlepšovat, snažte se nepít více než jeden drink týdně.