Zdraví

Nejčastější způsoby použití kadidlového esenciálního oleje

Kadidlový olej se dobře mísí s nosnými oleji, jako je jojobový olej, kokosový olej nebo bambucké máslo. Lze jej kombinovat s dalšími esenciálními oleji v závislosti na tom, jaké účinky hledáte. Dobře se například kombinuje s citrusovými oleji (jako je citronový a kadidlový olej) jako „povzbuzující“; mezitím se levandulový a kadidlový olej dobře kombinují a působí relaxačně. To z něj činí univerzální a oblíbený olej, který se dobře hodí k mnoha kombinacím a praktickému použití.

Kvalitní přírodní kadidlový olej můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Zdraví

8 nejčastějších způsobů použití kadidla

Koupelová lázeň pro uvolnění stresu

Kadidlový olej okamžitě navodí pocit klidu, uvolnění a spokojenosti. Chcete vědět, jak používat kadidlový olej pro uvolnění stresu? Stačí přidat několik kapek kadidlového oleje do horké koupele. Kadidlový olej můžete také přidat do olejového difuzéru nebo odpařovače, který vám pomůže v boji proti úzkosti a pro prožívání relaxace ve vaší domácnosti po celou dobu. Někteří lidé věří, že vůně kadidla může zvýšit vaši intuici a duchovní spojení.

Přírodní čisticí prostředek pro domácnost

Kadidlový olej je antiseptikum, což znamená, že pomáhá odstraňovat bakterie a viry z vaší domácnosti a čistit vnitřní prostory. Rostlina byla běžně spalována, aby pomohla dezinfikovat prostor, a používá se jako přírodní deodorant. Použijte jej v difuzéru esenciálního oleje, který pomáhá snižovat znečištění v interiéru a deodorizovat a dezinfikovat jakoukoli místnost nebo povrch ve vaší domácnosti.

Přírodní hygienický výrobek

Díky svým antiseptickým vlastnostem je kadidlový olej skvělým doplňkem každé ústní hygieny. Hledejte přírodní produkty ústní hygieny, které obsahují kadidlový olej, zejména pokud máte rádi jeho vůni. Může pomoci předcházet zdravotním problémům zubů, jako je kazivost zubů, zápach z úst, zubní kazy nebo infekce ústní dutiny. Můžete také zvážit výrobu vlastní zubní pasty smícháním kadidlového oleje s jedlou sodou.

Proti stárnutí a vráskám

Kadidlový esenciální olej je silný adstringent, což znamená, že pomáhá chránit kožní buňky. Lze jej použít k redukci skvrn od akné, k prevenci vzniku velkých pórů, k prevenci vrásek a dokonce pomáhá zvedat a vypínat pokožku, čímž přirozeně zpomaluje projevy stárnutí.

Olej lze použít všude tam, kde je pokožka povadlá, například na břiše, v podbřišku nebo pod očima. Smíchejte šest kapek oleje s olejem bez vůně a naneste přímo na pokožku. Nezapomeňte vždy nejprve provést test na malé ploše, abyste otestovali možné alergické reakce.

Zmírňuje příznaky zažívacích potíží

Pokud máte zažívací potíže, jako je plynatost, zácpa, bolesti žaludku, syndrom dráždivého tračníku, PMS nebo křeče, může kadidlový olej pomoci zmírnit zažívací potíže. Pomáhá urychlit trávení potravy, podobně jako trávicí enzymy. Přidejte jednu až dvě kapky oleje do vody nebo do polévkové lžíce medu a ulevte tak trávicímu traktu. Pokud se ho chystáte pozřít orálně, ujistěte se, že jde o stoprocentně čistý olej. Nepoužívejte vonné nebo parfémové oleje.

Lék na jizvy, rány, strie nebo akné

Kadidlový olej může pomoci při hojení ran a může snížit výskyt jizev. Může také pomoci snížit výskyt tmavých skvrn způsobených skvrnami od akné, strií, ekzémů a pomoci při hojení chirurgických ran. Smíchejte dvě až tři kapky oleje s nevonným základním olejem nebo pleťovým mlékem a naneste přímo na pokožku. Dávejte pozor, abyste jej neaplikovali na porušenou pokožku, ale na pokožku, která se právě hojí, je vhodný.

Přírodní lék proti nachlazení nebo chřipce

Až vás příště postihne infekce dýchacích cest způsobená nachlazením nebo chřipkou, použijte esenciální olej z kadidla, který vám pomůže ulevit od kašle. Může pomoci odstranit hleny v plicích. Působí také protizánětlivě v nosních cestách, takže usnadňuje dýchání i alergikům nebo astmatikům. Přidejte několik kapek na látku a inhalujte, abyste dosáhli příznivých účinků na dýchací cesty, nebo použijte olejový difuzér.

Pomáhá zmírňovat záněty a bolesti

Chcete-li zlepšit krevní oběh a zmírnit příznaky bolesti kloubů nebo svalů související s onemocněními, jako je artritida, poruchy trávení a astma, zkuste masírovat kadidlový olej na bolestivé místo nebo jej rozptýlit v domácnosti.

Kapku oleje můžete přidat do parní vody a namočit do ní ručník, poté si ručník přiložte na tělo nebo na obličej a inhalujte jej, abyste snížili bolesti svalů. Několik kapek můžete také rozptýlit v domácnosti nebo zkombinovat několik kapek s nosným olejem a vmasírovat do svalů, kloubů, chodidel nebo krku.

Nežádoucí účinky kadidlového oleje

Pokud jde o bezpečnost oleje, měli byste vědět, že kadidlový esenciální olej je velmi dobře snášen, zejména ve srovnání s léky na předpis. Dosud nebyly hlášeny žádné závažné vedlejší účinky užívání kadidlového oleje. Vždy je však dobré dodržovat bezpečnost esenciálních olejů a požít jen několik kapek jakéhokoli esenciálního oleje najednou ve vodě nebo jiném nápoji.

Vzácně může kadidlový olej u některých lidí vyvolat určité reakce, včetně drobných kožních vyrážek a zažívacích potíží, jako je nevolnost nebo bolesti žaludku. O kadidlovníku je také známo, že má účinky na ředění krve, takže každý, kdo má problémy spojené se srážlivostí krve, by kadidlový olej neměl používat nebo by se měl nejprve poradit s lékařem. V opačném případě může mít olej potenciál negativně reagovat s některými léky proti srážlivosti krve.