1 komentář: „Nejlepší bezplatný nástroj pro návrh profesionálního loga

 • 27/01/2018 (00:58)
  Permalink

  Služba je sice hezká, ale v podmínkách říkají, že přestože věří svým uživatelům, neručí za to, že někdo z nich neporušil autorská práva třetí osoby. Jelikož jsou v databázi (prý) miliony symbolů, nepochybuju o tom, že mnoho z nich kradených bude. Třeba na podobném starším webu Logogarden, který též nabízel (či snad stále nabízí) loga zdarma, se zjistilo, že mnoho z nich bylo ukradeno od profesionálních designerů. Ti, kdo si „zdarma“ taková loga pořídili, pak čelili žalobám v řádu tisíců dolarů za porušení autorských práv a portál jako takový byl z obliga.
  Podobně si můžete v dobré víře a s nadšeným pocitem, že jste ušetřili, vytvořit logo na DesignEvo a pak se za pár let někdo ozve a bude žádat odškodnění, zadostiučinění a samozřejmě i stažení loga. Proto všem, kteří si logo na takovém webu pořídí, doporučuji zkontrolovat grafickou část, zda náhodou nepatří někomu jinému.

  Návod jsem natočil tady: https://www.youtube.com/watch?v=0kVc6SUFM7k Pokud nic nenajdete, v pohodě. Pokud ale najdete shodu, loga se rychle zbavte, protože za ty desetitisícové škody a soudy to fakt nestojí. To, že loga tvoří profesionálové za dražší cenu má své opodstatnění, ale to je zas jiná kapitola.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *