Nejlepší přírodní léky a přípravky proti vypadávání vlasů

Není pochyb o tom, že všichni toužíme po luxusních a hustých vlasech. Ačkoli je vypadávání vlasů nejčastěji spojováno s muži, tímto problémem trpí i ženy – a bohužel vypadávání vlasů u žen je v dnešní společnosti mnohem méně přijatelné. Podle Americké asociace pro vypadávání vlasů tvoří ženy ve skutečnosti 40 % pacientů trpících vypadáváním vlasů. Takto častý problém se týká jak žen, tak mužů, a proto není překvapivé, že tolik lidí hledá prostředky proti vypadávání vlasů široko daleko.

Všimli jste si v poslední době na kartáči více vlasů, než jste byli zvyklí, nebo vám vlasy vypadávají v chuchvalcích? Díváte se do zrcadla a vidíte pokožku hlavy tam, kde jste dříve viděli jen vlasy? Jedná se o nadměrné vypadávání vlasů, a jaké použít přípravky či přírodní lék na vypadávání vlasů?

Ztráta 50 až 150 vlasů denně se považuje za normální, ale když jich začnete ztrácet více, začíná to být problematické, nemluvě o tom, že je to viditelně znatelné. Co skutečně stojí za vypadáváním vlasů a jak můžete pomocí účinných prostředků proti vypadávání vlasů léčit příčinu, nejen příznaky?

Volné léky a přípravky proti vypadávání vlasů můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Lidé trpící vypadáváním vlasů se běžně obracejí k chirurgické náhradě vlasů a lokálním přípravkům proti vypadávání vlasů v naději, že získají zpět plnou hlavu vlasů – nebo alespoň část toho, co kdysi měli. Je to však nejlepší postup při vypadávání vlasů? Při řešení jakéhokoli problému je třeba nejprve najít jeho příčinu.

Pojďme si povědět o skutečných příčinách vypadávání vlasů a o tom, co můžete začít dělat už dnes, abyste přirozeně zastavili a snad i zvrátili vypadávání vlasů. Pro začátek existuje mnoho potravin a vitamínů pro růst vlasů, které nezruinují rozpočet, ale mohou skutečně něco změnit. Existuje také mnoho dalších přírodních prostředků proti vypadávání vlasů, jako je rozmarýnový esenciální olej, které prokazatelně fungují stejně dobře jako běžné léčebné přípravky.

Přírodní prostředky proti vypadávání vlasů

Dobrou zprávou je, že díky změně životního stylu, která omezí stres, zlepšení stravy a používání dalších přírodních prostředků proti vypadávání vlasů můžete rychle zlepšit růst vlasů.

Potraviny a živiny které je třeba jíst co nejčastěji

Pro podporu zdravého růstu vlasů je zásadní strava bohatá na plnohodnotné potraviny a živiny. Existuje mnoho potravin, které mohou pomoci odvrátit vypadávání vlasů, ale toto jsou některé z mých oblíbených.

Vybírejte tyto potraviny, protože neobsahují chemické látky. Chemikálie mohou působit jako endokrinní disruptory a narušovat růst vlasů.

Dýňová semínka – Dýňová semínka jsou jednou z nejlepších potravin s vysokým obsahem zinku, který je nezbytný pro zdraví vlasů. Výzkum také ukázal, že nedostatek zinku souvisí s hypotyreózou a vypadáváním vlasů.

Volně žijící ryby – Volně žijící ryby, jako je losos, mají vysoký obsah omega-3 tuků, které snižují záněty a zároveň podporují růst a zhušťování vlasů.

Zelený čaj – Zelený čaj pomáhá podporovat detoxikaci a obsahuje antioxidanty, které podporují růst vlasů. Může také zastavit přeměnu testosteronu na DHT.

Super semínka – Chia, lněná a konopná semínka mají vysoký obsah vlákniny a zdravých tuků, které mohou napomáhat růstu vlasů.

Vývar z kostí – Vývar z kostí s vysokým obsahem bílkovin, kolagenu a aminokyselin je ideální potravinou pro podporu zdravého růstu vlasů.

Kofein – Ano, technicky vzato to není potravina, ale bylo prokázáno, že kofein podporuje růst vlasů. Podle výzkumů kofein stimuluje vlasové kořínky a napomáhá jejich rychlejšímu růstu tím, že tlumí účinky DHT, látky, která neblaze proslulá zpomaluje růst vlasů.

Potraviny a živiny kterým je nejlepší se vyhnout

Existují také potraviny, které doporučuji vyloučit nebo se jim co nejvíce vyhýbat, jako například:

Transmastné kyseliny – bylo prokázáno, že nezdravé tuky, jako jsou transmastné kyseliny, zvyšují zánět a produkci DHT, což může způsobovat vypadávání vlasů. Vyhýbejte se hydrogenovaným olejům, jako je kukuřičný olej a sójový olej, které obsahují transmastné kyseliny.

Cukr – Cukr se podílí na hormonální nerovnováze, přispívá k inzulínové rezistenci, zvyšuje produkci DHT a způsobuje záněty, což může vést k vypadávání vlasů.

Zpracované potraviny – Vysoce zpracované potraviny jsou často nabité nezdravými tuky, cukrem a sodíkem, takže jsou velmi kontraproduktivní pro zdravý růst vlasů.

Alkohol – Alkohol může zvyšovat zánět a způsobovat toxicitu jater, což vede k vypadávání vlasů. Silné pití i kouření jsou spojeny se zvýšeným rizikem vypadávání vlasů.

Kofein – Počkat, neříkal jsem výše opak? Ano, v malém množství mohou být organická káva a čaj prospěšné pro zdraví vlasů, ale nechcete to přehánět, protože příliš mnoho kofeinu může způsobit dehydrataci, hormonální nerovnováhu a dokonce i produkci DHT.

Doplňky stravy a přípravky proti vypadávání vlasů

Proteinový prášek z kostního vývaru (1-4 porce denně v závislosti na tělesné hmotnosti a individuálních potřebách): Denní dávku kostního vývaru můžete získat také z proteinového prášku. Prášek z kostního vývaru je bohatý na bílkoviny, kolagen, želatinu, glukosamin, chondroitin a klíčové minerály, které v průměrné stravě často chybí. Tyto životně důležité živiny podporují a stimulují zdravý růst vlasů i celou řadu dalších zdraví prospěšných látek.

Saw palmetto (320 miligramů denně): Přírodní blokátor DHT, který může výrazně zlepšit růst vlasů.

Pygeum (100 miligramů 2x denně): Řeší příčinu vypadávání vlasů tím, že blokuje vazebná místa DHT a zlepšuje zdraví prostaty.

Dýňový olej (8 gramů nebo 1 polévková lžíce denně): Inhibuje tvorbu DHT v celém těle a obsahuje mastné kyseliny, které podporují husté vlasy.

Rybí olej (1 000 miligramů denně): Rybí olej pomáhá snižovat záněty a zpevňovat vlasy.

Ashwagandha (500 miligramů denně): Adaptogenní byliny, jako je ašvaganda, pomáhají tělu přizpůsobit se a vypořádat se se stresem, vyrovnávají hormony a snižují hladinu kortizolu (známého také jako hormon stárnutí), což vše pomáhá podporovat zdravý růst vlasů.

Rhodiola (500 miligramů denně): Další úžasná adaptogenní bylina, která brání stresu a podporuje růst vlasů.

Vitamíny B-komplex (1 tableta denně): Vitamíny skupiny B pomáhají zdravě zvládat stres. Biotin neboli B7 pomáhá přirozeně zahušťovat vlasy a vitamin B5 (kyselina pantotenová) podporuje nadledvinky.

Zinek (8 miligramů denně pro ženy/11 miligramů denně pro muže): Jedním z příznaků nedostatku zinku je vypadávání vlasů. Zinek také posiluje imunitní systém a pomáhá obnovovat střeva.

Esenciální oleje a další oleje pro stimulaci růstu vlasů

Zajímá vás, jak přirozeně obnovit růst vlasů? Můžete použít esenciální oleje k výrobě některých z nejlepších domácích prostředků proti vypadávání vlasů.

Rozmarýn je jedním z nejlepších esenciálních olejů, pokud jde o zvýšení tloušťky a růstu vlasů. Předpokládá se, že rozmarýnový olej zvyšuje buněčný metabolismus, který stimuluje růst vlasů. Výzkum publikovaný v roce 2015 dokonce ukazuje, že rozmarýnový olej zřejmě funguje stejně dobře jako minoxidil, což je běžná lokální léčba vypadávání vlasů.

Olej z ostrožky je známý tím, že podporuje růst vlasů a zpomaluje proces šedivění vlasů. Studie na zvířatech z roku 2011 zjistila, že olej z ostrožky vykazuje pozitivní účinky na aktivitu růstu vlasů. Při použití výtažku z ostropestřce došlo u testovaných potkanů k 30 procentnímu zkrácení doby, za kterou vlasy dorostly, což je slibné pro použití u lidí.

Levandule, tymián, cedrové dřevo, šalvěj a máta peprná jsou dalšími skvělými možnostmi, které mohou pomoci zvýšit prokrvení vlasové pokožky. Jedním z doporučení pro stimulaci růstu nových vlasů je kombinace tří až čtyř kapek máty peprné, rozmarýnu a šalvěje v jedné polévkové lžíci olivového oleje (doporučuji také kokosový nebo jojobový olej). Směs pak jednoduše jemně vmasírujte do problematické oblasti jedenkrát až dvakrát denně.
Možná budete chtít použít také Rozmarýn, cedrové dřevo a šalvěj na zhuštění vlasů, což je trojitá hrozba esenciálních olejů proti vypadávání vlasů.

Snižte co nejvíce emoční stres

Emoční stres může být také hlavním příčinným faktorem vypadávání vlasů. Dopřejte si dostatek spánku a naplánujte si v týdnu čas na odpočinek a zábavu. Je také skvělý nápad zařadit do svého života co nejvíce terapeutických masáží a dalších přírodních prostředků proti stresu. Masáže nejenže pomáhají snížit celkovou hladinu stresu, ale také pomáhají zvýšit celkový krevní oběh, včetně prokrvení pokožky hlavy. Lepší prokrvení pokožky hlavy pomáhá podpořit růst vlasů.