Nejprodávanější a kvalitní zahradní benzínové sekačky

Sekačky s benzínovým motorem jsou nutným pomocníkem na úpravu zahradního trávníku, proto představíme nejprodávanější a kvalitní benzínové sekačky. Nerozhoduje jen technologie pohonu a sečení, ale i tvar zahrady, druh trávníku, snadnost používání a v neposlední řadě cena.

Pravidelné sekání trávy je tou nejzákladnější péčí, bez které se trávník neobejde. Pro dosažení perfektního výsledku je důležité zvolit dobrý typ zahradní techniky. Zahradní sekačka by měla být výkonná, dobře ovladatelná a ještě za sebou zanechat skvělý výsledek. Krásně upravený trávník kolem domu nebo na zahradě chce mít snad každý.

Benzínové sekačky jsou výkonné a bez problému posečou i rozlehlou zahradu s hustým porostem. Díky možnosti neomezeného pohybu jsou to nejlepší sekačky na trávu pro velké zahrady.

Obvykle mají také sběrný koš, takže se nemusí vysypávat příliš často. Jsou však poměrně hlučné, těžké a znečišťují okolní vzduch. Za nevýhodu lze považovat také nutnost doplňování paliva. To stojí nemalé peníze a musí se kvůli němu zajíždět na čerpací stanici.

O jejich chod se stará spalovací motor. Nepotřebují proto připojení k elektřině a z toho plyne i hlavní výhoda benzínové sekačky, a tou je mobilita. Zejména pokud jsou vybaveny pojezdem, který vám pomůže ušetřit vaše fyzické síly.

Kvalitní a levné zahradní benzínové sekačky můžete koupit zde: Alza.cz  *  Mall.cz  *  Okay.cz

Zahradní sekačky s benzínovým motorem a jejich výhody či nevýhody

výhody:
volnost pohybu
většinou jsou vybaveny vlastním pojezdem, čímž odpadá nutnost sekačku tlačit
obecně vyšší výkon

nevýhody:
zpravidla vyšší pořizovací cena
vyšší hmotnost
omezená svahová dostupnost (poruchy mazání, poškození motoru i vyšší hmotnost)
vyšší úroveň hluku
složitější údržba
výfukové plyny
případné znečištění životního prostředí (únik paliva a oleje)

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší zahradní benzínové sekačky letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné benzínové sekačky, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Zahradní benzínová sekačka s pojezdem VeGA 46 HWXV

Pořádná sekačka je jistě neocenitelným pomocníkem každého vlastníka zahrady. Robustní ocelový skelet a silný čtyřtaktní motor této sekačky jí zajistí pořádný výkon a odolnost. Díky nastavení rychlosti pojezdu pomocí páky se přizpůsobí každému sklonu zahrady. Celkem šest funkcí si poradí jak s anglickým trávníčkem tak i přerostlou trávou.

Díky objemnému sběrnému koši s ukazatelem naplnění už nemusíte každou chvilku běhat vysypat trávu. Ergonomické měkčené madlo zajistí pořádné pohodlí i při déle trvající práci.

Pořádný kvalitní ocelový skelet, který vydrží i tvrdou práci. Velká zadní pojezdová kola i přední kola jsou uložena v oboustranných kuličkových ložiscích, díky tomu se snadno točí a zároveň i hodně vydrží.

Díky variabilnímu nastavení rychlosti pojezdu pomocí páky v rozmezí 3-4 kilometry za hodinu se sekačka přizpůsobí každému sklonu zahrady i tomu, kdo ji obsluhuje. Ať už máte anglický trávník, nebo zarostlou louku, díky variabilním funkcím si s tím bez problému poradíte.

Tato sekačka umí sbírat posečenou trávu do koše, mulčovat, nebo může vyhazovat trávu bočním nebo zadním deflektorem ven, což oceníte právě tehdy, když budete sekat přerostlou trávu.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem VeGA 46 HWXV dávají hodnocení 89%

Zahradní benzínová sekačka s pojezdem VeGA 51 HWXV 6in1

S výkonnou sekačkou od značky VeGA si jednoduše a pohodlně poradíte s posečením své zahrady. Je určena k sekání středně velkých ploch a díky silnému čtyřtaktnímu motoru s ní hravě posečete i vyšší trávník.

Je vybavena nastavitelnou výškou sečení, přizpůsobit lze také rychlost pojezdu. Trávu sekačka sbírá do objemného 70 litrového koše, mulčuje, nebo ji vyhazuje ven. Nechybí jí ergonomické madlo ani velká kola, se kterými se pohodlně jezdí.

Sekačka je vybavena čtyřtaktním motorem s vysokým výkonem, díky kterému si hravě poradí i s vysokou trávou. Je určena k sečení středně velkých ploch a záběr skeletu činí 51 centimetrů.

Aby se vám se sekačkou příjemně pracovalo, je vybavena ergonomickým měkčeným madlem a velkými pojezdovými koly s kuličkovými ložisky. Sběrnému koši o objemu 70 litrů nechybí ukazatel naplnění.

Sekačka trávu nejen poseče, ale taktéž ji sbírá do koše nebo mulčuje. Za pomoci bočního či zadního reflektoru ji také dokáže vyhazovat ven, což oceníte především v případě přerostlého nebo mokrého trávníku.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem VeGA 51 HWXV 6in1 dávají hodnocení 90%

Zahradní benzínová sekačka s pojezdem VeGA 495 SXH 6in1

Zahradní motorová sekačka VeGA 495 SXH s variabilním pojezdem je letošní novinkou značky VeGA. Sekačka vyniká ve vyšší střední třídě sekaček svým kvalitním zpracováním, výbavou a stejně tak i designem.

Motorová sekačka VeGA 495 SXH je univerzální sekačka s vysokou kapacitou sekání a je určena na středně velké travnaté plochy. Zahradní sekačka je vybavena robustním ocelovým skeletem se záběrem sečení 48 cm. Motorová sekačka je poháněna čtyřtaktním motorem VeGA OHV o výkonu 5 Hp.

Velkou předností této sekačky je variabilnost použití 6 in 1, což znamená, že sekačka umí sbírat posekanou trávu do koše, mulčuje, a nebo může vyhazovat trávu bočním deflektorem i zadním deflektorem ven. Tyto poslední funkce se používají převážně na přerostlou trávu.

Další předností je možnost variabilní změny rychlosti sekačky díky níž můžete pohodlně nastavit rychlost sečení podle aktuálních sekacích podmínek. Rychlost motorové sekačky je možné regulovat v rozmezí 3 – 4 km/hod.

Velká zadní pojezdová kola i přední kola jsou uložena v oboustranných kuličkových ložiscích, centrální nastavení výšky sečení je u značky VeGA samozřejmostí.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem VeGA 495 SXH 6in1 dávají hodnocení 89%

Zahradní benzínová rotační sekačka s pojezdem Fieldmann FZR 4008-79B

Benzínová rotační sekačka s motorem OHV o výkonu 1,3 kW a záběrem sečení 40 cm. Fieldmann FZR 4008–79B nabízí centrální nastavení výšky střihu do 7 pozic v rozmezí 25 – 75 mm a odolné ocelové šasi. Nechybí pojezd a sklopné madlo pro jednoduchou manipulaci.

Zahradní sekačka s pojezdem Fieldmann FZR je univerzální sekačka s vysokou kapacitou sekání, která je určena na středně velké zahradní plochy.

Parametry a popis sekačky:
Sklopné madlo pro snadné zacházení
Motor: OHV, 79,8cc, 1,3 kW
Šasi sekačky: Ocel
Záběr sečení: 40 cm
Centrální nastavení výšky sečení – 7 pozic
Výška sečení: 27-75 mm
Sběrný koš: 45l
Váha: 23kg
Plně složitelná rukojeť s komfortním madlem
Kola uložená na kuličkových ložiscích
Přední kola 155 mm, zadní kola 200 mm
Kapacita benzínové nádrže: 800 ml

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem Fieldmann FZR 4008-79B dávají hodnocení 88%

Zahradní benzínová bubnová sekačka VARI DS-521B Agatha

Představujeme Vám zbrusu novou bubnovou sekačku VARI DS-521B Agatha. Sekačka je osazena motorem BRIGGS & STRATTON 675 EXi OHV. Jedná se o novou generaci bubnových sekaček VARI postavenou na nových rámech s mnohem vyšší pevností a odolností v krutu.

Revoluční novinkou je také HDG plechový asymetrický kryt žacího disku. Díky novému řešení sekačka lépe seká a řádkuje vysokou trávu a je také mimořádně bezpečná pro obsluhu.

Řada nových prvků, jako je nové uložení žacích nožů T-Bar, nové manipulační poutko či nový svorník upínání a polohování řidítek zkvalitňují komfort obsluhy. Sečení s Agathou je díky pevné nápravě a jedné pojezdové rychlosti velice přesné a pohodlné i ve svazích, kde perfektně drží směr.

Spodní i horní disk bubnové sekačky Agatha jsou plechové výlisky. Na horním disku jsou uloženy 4 otočné žací nože s oboustranným ostřím, které se při nárazu do překážky otočí a nepoškodí. Spodní disk je volně otočný na ložiscích a překrývá šroubové spojení nožů s horním diskem.

Díky novým výztuhám uložení nožů T-Bar, které zvyšují pevnost a odolnost disku o více než 30 %, vydrží při správném zacházení žací disk po celou životnost sekačky. V případě nebezpečí zastaví bezpečnostní čelisťová brzda žací disk do pěti vteřin.

Stejně jako u všech bubnových sekaček VARI je i u Agathy samozřejmostí použití kvalitního odolného kevlarového klínového řemene OPTIBELT pro pohon žacího disku.

Parametry a popis sekačky:
Pevná hnací náprava perfektně drží směr sečení i ve svahu
Plachetka pro řádkování trávy
Šíře záběru 58,5 cm / 4 nože
Bronzové šnekové kolo v převodovce
Inovované kevlarové řemeny optibelt
Výztuha uložení nožů T-BAR

Testy a recenze zahradní benzínové bubnové sekačky s pojezdem VARI DS-521B Agatha dávají hodnocení 83%

Zahradní benzínová sekačka s pojezdem VeGA 545 SXHE 7in1

S výkonnou sekačkou od značky VeGA proměníte svůj zahradní trávník v úhledný bez zbytečné námahy. Je vybavena kvalitním čtyřtaktním motorem, ocelovým skeletem a bateriovým startováním.

Disponuje nastavitelnou rychlostí pojezdu, velkými koly i ergonomickým madlem. Nechybí jí sběrný koš o objemu 70 litrů, funkce mulčování ani deflektor, za pomocí kterého trávu odhazuje z cesty. Sekačka je určena pro velké travnaté plochy.

Zahradní sekačka VeGA si snadno poradí s každou větší travnatou plochou. Disponuje robustním ocelovým skeletem o šířce 54 centimetrů, silným čtyřtaktním motorem a bateriovým startováním. Samozřejmostí je variabilní rychlost pojezdu i nastavení výšky sečení.

Sekačka je vybavena objemným 70litrovým košem s ukazatelem naplnění, do kterého sbírá posečenou trávu. Tu je však schopna také mulčovat nebo ji za pomoci deflektoru vyhazovat za sebe či do strany.

Velká kola uložena v oboustranných kuličkových ložiscích se starají o to, aby se vám se sekačkou snadno jezdilo. Ergonomické madlo s pogumovanou rukojetí a masivním ovládacím panelem zajistí pohodlný úchop. Nechybí ani sklopná rukojeť pro snadné skladování.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem VeGA 545 SXHE 7in1 dávají hodnocení 89%

Zahradní benzínová rotační sekačka s pojezdem Fieldmann FZR 5115-170B

Nekompromisní výhodou Fieldmann FZR 5115–170B je systém sečení 4v1, který zahrnuje sběr, zadní / boční odhoz a také mulčování. Rotační sekačka se vzduchem chlazeným motorem o objemu 170 cm3 disponuje centrálním nastavením sečení do 8 pozic s výškou 25 – 70 mm.

Parametry a popis sekačky:
Motor: OHV, 170 cc, 2.8 kW
Šasi sekačky: Ocel
Záběr sečení: 51 cm
Systém sečení 4 v 1 – sběr, zadní a boční odhoz, mulčování
Centrální nastavení výšky sečení – 8 pozic
Výška sečení: 25-70 mm
Sběrný koš: 65 l
Kola uložená na kuličkových ložiscích
Přední kola 180mm, zadní kola 250 mm
Váha: 37,5 kg
Deklarovaná úroveň hluku: 98 dB(A)

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem Fieldmann FZR 5115-170B dávají hodnocení 89%

Zahradní benzínová sekačka s pojezdem VeGA 752 SXH GCV 5in1

Zahradní motorová sekačka VeGA 752 SXH GCV s pojezdem je letošní novinkou značky VeGA. Sekačka vyniká ve vyšší střední třídě sekaček svým kvalitním zpracováním, výbavou a stejně tak i designem.

Motorová sekačka VeGA 752 SXH GCV je univerzální sekačka s vysokou kapacitou sekání a je určena na středně velké až velké travnaté plochy. Zahradní sekačka VeGA je vybavena robustním ocelovým skeletem se záběrem sečení 51 cm.

Motorová sekačka VeGA 752 SXH GCV je poháněna silným motorem HONDA OHC série GCV s výkonem 6 PS (HP) světově známé japonské značky HONDA. HONDA série GCV patří mezi to nejlepší co společnost HONDA vyrábí.

Výkonný a bez problémů běžící motor HONDA GCV OHC Serie je vybavený inteligentním systémem ReadyStart, který nepotřebuje ruční čerpání paliva pomocí primeru a ani nastavení sytiče motoru při studeném startu.

Tento motor se velice snadno startuje. Série GCV OHC je novinkou s vysokým kroutícím momentem 9,4 Nm. Právě kroutící moment je nejdůležitějším údajem při výběru sekačky.

Parametry a popis sekačky:
Sečení, zadní výhoz
Sběr do koše
Pojezd
Mulčování
Boční výhoz
Ruční, tahací startér
Objem nádrže: 1,5 l
Nastavení výšky: 25-75 mm, centrální
Šířka sečení: 510 mm
Objem koše: 70 l

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem VeGA 752 SXH GCV 5in1 dávají hodnocení 95%

Zahradní benzínová sekačka s pojezdem Riwall Pro RPM 4234

Riwall PRO RPM 4234 je motorová sekačka s pojezdem, kterou ocení každý, kdo potřebuje pravidelně sekat větší pozemek. Nabídne totiž vysoký výkon i vlastnosti, které vám výrazně ulehčí práci.

Sekačka je vybavena spolehlivým čtyřtaktním motorem s objemem 132 ccm, který dokáže vyvinout výkon až 2 500 W/3,4 HP. Pro snadný start má tento model primer – nastřikovač paliva.

O střih se přitom stará sběrací nůž přímo vyvinutý pro evropské trávníky (husté, často vlhké) s celkovou šířkou záběru 40 cm a výšku střihu lze volit hned z 8 úrovní mezi 25 a 75 mm centrálně. Výrobce u něj garantuje o 30 % lepší efektivitu než u běžně používaných nožů.

Posečená tráva se přitom hromadí v 45litrovém koši s textilním madlem pro jednoduché vysypávání trávy.

Riwall tuto sekačku konstruoval tak, aby poskytla skutečně dlouhou životnost, čemuž odpovídá i její skutečně robustní konstrukce – podvozek z oceli a kuličková ložiska, nebo zadní kola hnaná skrze poctivou kovovou převodovku.

Aby se vám pak snadněji pracovalo, má sekačka zvýšený předek pro optimalizované proudění vzduchu a přední i zadní kola mají ideální průměr pro komfortní jízdu i na nerovném terénu. Nakonec potěší také sklopná řídítka pro jednoduší skladování i převoz.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem Riwall Pro RPM 4234 dávají hodnocení 94%

Zahradní benzínová sekačka s pojezdem Stiga Combi 55 SVQ H

Univerzální sekačka s působivým výkonem. Má sběrný koš o objemu 70 litrů, který je vybavený indikátorem naplnění. Výšku střihu je možné centrálně nastavit do pěti různých poloh mezi 2,5 a 8 centimetry. Optimální rychlost pojezdu zajišťuje variátor.

Pro maximální účinnost sečení je sekačka vybavena systémem čtyři v jednom, díky kterému nabízí režimy pro mulčování, sběr, boční i zadní výhoz. Pohodlné používání i skladování je zajištěno ergonomicky nastavitelnou sklopnou rukojetí.

Motorová sekačka je vybavena regulátorem rychlosti, který umožňuje zajistit maximální přizpůsobení rychlosti potřebám uživatele. Navíc je prakticky umístěn na rukojeti sekačky. Stejně jednoduché je i nastavení výšky střihu. Tu je možné centrálně měnit mezi pěti různými úrovněmi (od 2,5 do 8 centimetrů).

Zahradní sekačka se může pochlubit hybridním košem na trávu o objemu 70 litrů. Díky indikaci naplnění budete mít o jeho využití neustálý přehled. Rukojeť sekačky je možné nastavit a sklopit tak, aby byla zajištěna maximálně příjemná manipulace i skladování.

Sekačka podporuje jak používání v režimu bočního, tak v režimu zadního výhozu, stejně jako sběr nebo mulčování. Sekačka je zároveň vybavena speciálním hadicovým nástavcem, který pomůže při čištění těla i nožů.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem Stiga Combi 55 SVQ H dávají hodnocení 84%

Multifunkční travní sekačka 4v1 s pojezdem Riwall Pro RPM 5135 E

Zahradní multifunkční travní sekačka 4v1 s pojezdem a elektrostartem RPM 5135 E má silný, tichý a lehký motor o objemu 146 cm3 se systémem OHV a elektrostartem. Nová moderní konstrukce motoru, splňující novu emisní normu Euro 5. Startování pouhým stisknutím tlačítka na řídítkách.

Výhodou této sekačky je nízká spotřeba, vysoký točivý moment pro práci v husté trávě, nově tvarované šasi vyosené do strany a skloněné dopředu (jako u profesionálních strojů) pro perfektní sběr trávy a sekání i těsně u obrubníků.

Značková francouzská převodovka GT Transmission s dlouhou životností. Tato travní sekačka má funkci 4v1: sběr do koše, mulčování, zadní výhoz a boční výhoz. Mulčovací záslepka i boční deflektor jsou součástí dodávky.

Funkce primer-nastřikovač paliva slouží pro snadný start. Pro snadný transport slouží ergonomická měkčená a výškově nastavitelná řídítka, lehce sklopná a přední madlo. Centrální nastavení výšky sečení do 7 pozic – nejnižší pozice pro velmi nízký střih trávníku.

Objemný koš s plastovým topem, pohodlným madlem a odvodem vzduchu do stran je řešení šetrné pro alergiky a tkanina koše má různě propustné vrstvy pro zachování výborného sběru při snížené prašnosti.

Nechybí ani kuličková ložiska pro minimální odpor, velká zadní kola pro snadnou ovladatelnost a dobrý záběr. Pro ochranu přední části stroje slouží plastová ochrana. Tryska pro snadné čištění žacího prostoru.

Nejvyspělejší systém elektrického startování u travních sekaček – jediné, co je třeba před nastartováním udělat je stisknout tlačítko – jako u auta. Silná lithiová baterie se postará o hladké nastartování stroje. Odpadá tak jakákoliv manipulace se startovací šňůrou. Zdrojem energie je nejmodernější lithiová baterie osazená vyspělou elektronikou. Lithiové články netrpí samovybíjením a mají velmi dlouhou životnost.

Lithiová technologie Vám vždy zajistí pohodlný start vaší sekačky. Baterie se dá nabíjet přímo v sekačce nebo se dá z krytu snadno vyjmout a nabíjet doma. Možnost vyjmutí baterie je důležitá i pro potřeby skladování přes zimu. O stavu nabití baterie jste informováni pomocí LED diod, viditelně umístěných přímo na baterii.

Výhodou je i vysoká spolehlivost celého systému a maximální komfort, který poskytuje uživateli. V případně potřeby je k dispozici také možnost startování pomocí klasické startovací šňůry.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem Riwall Pro RPM 5135 E dávají hodnocení 97%

Zahradní benzínová sekačka s pojezdem Riwall Pro RPM 4735

Benzínová sekačka RPM 4735 značky Riwall vám zpříjemní a urychlí čas strávený údržbou trávníku. Představuje vysoce kvalitní spolehlivý přístroj 4v1, který zvládá nejen sekání, ale i zadní či boční výhoz, mulčování a sběr trávy do koše o objemu 50 litrů.

Motorová sekačka Riwall RPM 4735 je ideální způsob, jak pečovat o vaši zahradu. Tato sekačka 4v1 vyniká ve své třídě univerzálností, když zvládá sběr, boční a zadní odhoz i mulčování.

Sílu sekačce dodává spolehlivý čtyřtaktní motor OHV s objemem 146 cm3, který plní přísnou emisní normu Euro 5 a i při nízké spotřebě přináší vysoký točivý moment, s nímž budete efektivní v husté trávě. Vysoké šasi je pak ideální pro sečení i blízko obrubníků.

Palivo v podobě benzínu přitom čerpáte z 0,8l nádrže, přičemž správné promazávání motoru obstarává 0,6l olejová náplň.

Střih má na starost nůž s celkovou šířkou záběru 46 cm (v balení je zdarma ještě náhradní), čehož zásluhou bude sekání rychlejší. Výšku střihu přitom lze regulovat v 7 krocích mezi 25 a 75 mm. Všechna posekaná tráva je skladována do 50litrového koše s ukazatelem zaplnění, který následně můžete jednoduše vysypat, a odvodem vzduchu do stran, což ocení zejména alergici.

Zaujmou i měkčená a výškově nastavitelná řídítka pro pohodlnou práci, která jsou navíc sklopná pro snadnější přenos a skladování. Práci pak usnadní i velká kola s kuličkovými ložisky a celkově lehká konstrukce.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem Riwall Pro RPM 4735 dávají hodnocení 89%

Travní benzinová sekačka s variabilním pojezdem Weibang WB 456 SC 6in1

Sekačka WEIBANG WB 456 SC 6in1 RED LINE je určena na menší až středně velké travnaté plochy. Její neskutečná výbava, design a kvalitní zpracování z ní dělají doslova perlu v této střední třídě travních sekaček s pojezdem.

Sekačka WEIBANG WB 456 vyniká speciálním pevným a masivním ocelovým šasim. Velkou předností této sekačky je variabilnost použití funkcí 6 in 1, což znamená, že sekačka umí sbírat posečenou trávu do koše, mulčuje, vyhazuje trávu bokem, zadním deflektorem a má variabilní pojezd daný motorem. Výhoda silného motoru s rozvodem OHV o výkonu 6 HP a nože s velkými lopatami (BIG BLADE) Vám perfektně sebere i přerostlou mokrou trávu.

Pogumovaná sendvičová kola jsou uložena v oboustranných kuličkových ložiscích, centrální nastavení výšky sečení je u této značky samozřejmostí. Velkým nadstandardem u této sekačky je použita speciální třecí spojka na noži sekačky pod unášečem, která je schopna prokluzu nože při nárazu do pevné překážky. Tato funkce může eliminovat škody na sekačce způsobené nárazem nože do překážky. Ergonomická rukojeť s ovládacími prvky otáček motoru a speciální povlak na obvodu sběracího koše, který stimuluje proud vzduchu, aby se neprášilo na obsluhu.

Dále je tato sekačka vybavena pevnými zadními koly a sklopnou rukojetí pro snadné uskladnění a přepravu. Masivní žačí nůž s mohutnými vyhazovacími „lopatami – tzv. BIG BLADE“ a velký koš spolu se zajímavou cenou dělají z této sekačky WEIBANG WB 456 SC 6in1 RED LINE kvalitního pomocníka s bojem proti zelenému živlu.

Dalším velkým unikátem je motor, který patří mezi to nejlepší co WEIBANG v dané třídě nabízí. Jedná se o profesisonální silný motor rozvodu OHV o výkonu 6 HP a vysokým kroutícím momentem 9,5 Nm – 166 ccm.

Velkou výhodou tohoto motoru je automatický sytič, tzn. že sekačku nastartujete kdykoli a kdokoli bez nutnosti cokoli na sekačce či motoru nastavovat. Samostatné velice snadné ruční nastartování zvládne bez problému každý i žena či starší člověk.

Další profesionální prvek, kterým sekačka disponuje je masivní kovová převodovka s garantovanou dlouhou životností.

Novinkou sekačky je funkce tzv. „CHYTRÉ ŘEŠENÍ“, sekačku lze pro ekonomické uskladnění, snadné čištění, servisování otočit a postavit na zadní speciální patky šasi, tímto se snadno dostanete na spodní část žacího ústrojí, uložení náprav a převodovku.

Ergonomicky upravená madla se dají variabilně nastavit do jakékoli výšky za pomocí profesionálních masivních celokovových rychloupínáků.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem Weibang WB 456 SC 6in1 dávají hodnocení 98%

Benzínová sekačka s pojezdem AL-KO 5.18 VS-B Classic Silver Plus 4 v 1

Díky spolehlivé technice a řadě komfortních prvků výbavy Vám sekačka Classic 5.18 VS-B Plus výrazně usnadní práci na zahradě. Kvalitně vyrobené a aerodynamicky tvarované tělo sekačky přispívá k optimálnímu vhazování trávy do koše a vyznačuje se dlouhou životností.

Benzínová sekačka Classic 5.18 VS-B se záběrem 51 cm si spolehlivě poradí s údržbou i velkých zahrad až do velikosti přibližně 1800 m2. Výška sečení může být jednoduše nastavena centrálně jednou pákou v rozsahu 30 – 80 mm.

Benzínový motor značky Briggs&Stratton o výkonu 2,3 KW spolu s velkými XXL koly a variátorem umožňujícím plynulou regulaci rychlosti pojezdu (2,5 – 4,5 km/h) se postarají o bezproblémové a pohodlné posečení Vaší zahrady.

Funkce 4v1 umožňuje posečení trávy, sběr do koše, mulčování a boční výhoz. Komfort při práci se sekačkou je zajištěn pohonem kol s variátorem nebo ergonomicky tvarovaným držadlem.

Sběrný koš s ukazatelem naplnění koše. Velký aerodynamický tvarovaný sběrný koš z umělé hmoty, přesvědčí nejenom svou velikostí, ale i díky integrovanému ukazateli stavu naplnění koše, který ukazuje, kdy je koš třeba vyprázdnit.

Velká kola Velká (průměr 280 mm) a velmi široká (60 mm) kola uložená ve dvojitých kuličkových ložiscích zaručí snadný pohyb a navíc nezanechávají vyjeté koleje v trávě.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem AL-KO 5.18 VS-B Plus 4v1 dávají hodnocení 83%

Zahradní benzínová bubnová sekačka Motor Jikov Green BDR 700

Dvoububnová sekačka Robus BDR 700 je určena k sečení všech druhů travnatých porostů. Díky lehké ovladatelnosti je vhodná i do zahrad mezi stromy a keře. Travní stébla zůstanou po sečení složena v řádcích a jsou připravena k dalšímu zpracování.

Konstrukce sekačky umožňuje kopírování terénu příčným naklápěním rotačních bubnů, a tím zaručuje kvalitní posečení nerovného pozemku. Přenos kroutícího momentu od motoru je řešen pomocí odstředivé rozběhové spojky a řemenových převodů na žací ústrojí a převodovku. Žací ústrojí je tvořeno dvěma otáčejícími se bubny, které jsou opatřeny ve spodní části třemi žacími noži pro každý buben.

K sečení dochází tak, že nože při vysoké rychlosti otáčení přesekávají stébla trav a tyto jsou pak ukládány rotujícími bubny do řádku mezi nimi. Sekačka je ovládána klečemi se třemi ovládacími prvky.

Na pravé straně klečí je umístěna páčka ovládání plynu. Na levé straně je umístěna páčka spojky pojezdu a bezpečnostní vypínač zapalování. Pojezd sekačky umožňuje snadnou ovladatelnost a velkou průchodnost terénem.

Kompletní sekačka vznikne tak, že se na sekací podvozek nasadí motor s řidítky. Nasazení je jednoduché a trvá přibližně 1 minutu. Motorovou jednotku můžete použit i pro další adaptéry systému Robus, ale i Vari či starší Terra nebo i pro pohon jiných strojů a zařízení.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem Motor Jikov Green BDR 700 dávají hodnocení 89%

Zahradní benzínová sekačka s pojezdem AL-KO Classic 4.65 SP-B

Trávu za vás sama neposeče, ale tuto nevděčnou práci s ní zvládnete rychleji a pohodlněji. Řeč je o benzinové sekačce AL-KO Classic, která byla vyvinuta v Německu a vyrobena v Rakousku. Můžete se tedy spolehnout na kvalitní zpracování i dlouhou životnost.

Navržena byla pro údržbu středně velkých zahrad, přičemž využívá dostatečně výkonný a spolehlivý motor Briggs & Stratton. Výšku sečení snadno nastavíte jednou rukou, a to v sedmi stupních. K pohodlnějšímu sečení přispívá také aerodynamicky tvarované tělo, jednorychlostní pohon kol i ergonomicky tvarované držadlo. Výhodou je také dostatečně objemný koš s optimálním plněním, který umožňuje redukovat potřebu jeho vysypání.

Změnu výšky sečení zvládnete snadno jednou rukou, a to pomocí pák u jednotlivých kol v sedmi stupních od 25 do 75 mm. Sekání vám usnadní jednorychlostní pohon kol, přičemž pro delší životnost byla použita kuličková ložiska.

Tělo sekačky bylo ergonomicky navrženo pro efektivní sběr posečené trávy do 65 litrového koše s indikátorem naplnění. Zásluhou optimálního naplnění dojde k využití celého objemu koše, takže svou práci nemusíte tak často přerušovat kvůli vysypání.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem AL-KO Classic 4.65 SP-B dávají hodnocení 94%

Multifunkční travní sekačka 4v1 s pojezdem Scheppach MS 225-53

Benzínová sekačka Scheppach MS 225-53 je ideální stroj pro středně velké a větší pozemky. Je navržena na těžkou práci, dlouhou životnost, ale nezapomíná ani na všechny praktické a komfortní prvky usnadňující práci.

Základem je široký záběr 53 cm a velmi silný motor o objemu 224 cm3, který si dobře poradí i s vyšší nebo vlhčí trávou, popřípadě s trávou s příměsí silnějších a houževnatějších plevelů.

Tráva se s touto sekačkou může zpracovávat několika způsoby. Buď ji lze klasicky sbírat do objemného koše nebo (pomocí standardně dodávaného mulčovacího klínu) trávu mulčovat a vpravit jako hnojivo zpět do půdy nebo lze trávu vyhazovat bočním otvorem do strany nebo zadním otvorem dozadu.

Sekačka má pevné ocelové šasi, heavy-duty značkovou převodovku GT Transmission, větší zadní kola pro snadnou manévrovatelnost, objemný koš s indikací naplnění, snadné centrální nastavení výšky sečení jedním pohybem páky, ergonomická, nastavitelná měkčená řídítka, přední madlo a trysku pro snadné čištění žacího prostoru.

V případě převozu nebo skladování stroje se hodí snadno složitelná řídítka. Se záběrem 53 cm posekáte za hodinu zhruba 1600 m2.

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem Scheppach MS 225-53 dávají hodnocení 100%

Zahradní benzínová sekačka s pojezdem Einhell GC-PM 46 1 Classic

Benzínová sekačka GC-PM 46/1 Classic značky Einhell vám zpříjemní a urychlí čas strávený údržbou trávníku. Představuje vysoce kvalitní spolehlivý přístroj, který se postará o veliké trávníky (do 1200 m2) bez dostupného připojení do zásuvky.

Tato sekačka vás nadchne špičkovým poměrem cena / výkon a také svým vybavením. Výška řezu jde nastavit centrálně do devíti poloh. Šířka záběru řezného nože činí 460 mm a sběrný koš naplníte až 50 litry trávy.

9 úrovňové nastavení výšky řezu si změníte centrálně. Skládací dlouhou rukojetí, kterou lze výškově nastavit do tří úrovní, zajistíte pohodlné skladování i v minimálním prostoru. GC-PM 46/1 Classic se doporučuje pro trávníky do 1200 m2.

Extra vysoká zadní kola usnadňují provoz v náročném terénu a zároveň jsou velmi šetrná k trávníku. Koš na sběr trávy je vybavený indikátorem, takže můžete na první pohled vidět, kdy je čas jej vyprázdnit. Kryt vyrobili z vysoce kvalitního plastu odolného vůči nárazu.

Parametry a popis sekačky:
Centrální nastavení výšky sečení, 9 úrovní výšky řezu
Výškově nastavitelná skládací rukojeť se 3 polohami
Vysoká kolečka šetrná k trávníku
Měrka úrovně zaplnění sběrného boxu na trávu
Vysoce kvalitní a odolný plastový kryt stroje
Doporučujeme pro travnaté plochy do 1200 m2
Špičkový poměr ceny a výkonu

Testy a recenze zahradní benzínové sekačky s pojezdem Einhell GC-PM 46 1 Classic dávají hodnocení 100%