Nejúčinnější volné léky a přípravky na bolest zad a páteře

Bolesti zad patří mezi nejběžnější zdravotní problémy současné doby a souvisí se změnami životního stylu v posledních desetiletích. Sedavý způsob zaměstnání a nedostatek pohybu vedou k oslabování určitých svalových skupin nebo naopak k jejich přetěžování. Proto nám pomáhají volné léky a přípravky na bolest zad a páteře.

Bolest zad trápí v dnešní době skoro každého. Velkou měrou k tomu přispívá nevhodné držení těla a pohybové stereotypy, při kterých je tělo jednostranně nevhodně přetěžováno. Problémy se zády může způsobit také prochladnutí, stres či obezita. Bolesti zad se projevují v oblasti krční a bederní páteře nebo dokonce v po celé délce zad.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Výsledkem je bolest nejčastěji bederní a krční páteře. Pro úlevu při akutní bolesti zad pomůže volně prodejný lék proti bolesti. Vybírejte podle účinné látky a lékové formy. Bolest zad můžete kromě tabletové formy řešit i formou léčivých přípravků k místnímu užití, jako jsou gely a masti.

Bolest zad dole často souvisí se svalovými křečemi, případně s natažením svalů a vazů. Může k tomu dojít například v důsledku rychlého ohýbání, zvedání a nošení těžkých předmětů nebo sezení ve shrbené poloze.

Bolest horní části zad je obvykle způsobena podrážděním oslabených svalů, různými zraněními či přetěžováním při pohybu. U žen se v průběhu menstruace objevuje také bolest zad v oblasti ledvin.

Není žádnou výjimkou, že vás zachvátí bolest krční páteře nebo dokonce celých zad. Rychlým řešením pro vás mohou být vhodná analgetika ve formě tablet. Od bolestí pohybového aparátu vám mohou pomoci také různé bandáže a ortézy, které namáhané oblasti poskytnou patřičnou oporu, udrží ji v teple a díky rovnoměrnému rozložení tlaku snižují bolest.

Představíme si nejprodávanější a nejlepší léčivé přípravky a zdravotnické prostředky proti bolesti zad a páteře, které jsme vybrali podle jejich prodeje a oblíbenosti. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků. Samozřejmě zároveň patří mezi nejúčinnější přípravky a léky na bolest zad a páteře.

VOLTAREN Emulgel v tubě 120 g

VOLTAREN Emulgel v tubě 120 g

Velice oblíbený gel na bolet Voltaren Emulgel, který snad každý dobře zná a velice účinně pomáhá. Používá se k místní léčbě onemocnění pohybového aparátu, které mají zánětlivý nebodegenerativní původ, k odstranění bolesti a zánětu svalů a kloubů.

Jeho použití je velmi jednoduché a při bolestech vám Voltaren Emulgel přináší trojí účinek. Zjevně ulevuje od bolesti, odstraňuje její nejčastější příčinu, zánět, a urychluje rekonvalescenci.

Voltaren Emulgel obsahuje léčivou látku diklofenak. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětlivé léčivé přípravky. Je speciálně vytvořen ke vtírání do pokožky.

Voltaren Emulgel se používá k místní léčbě onemocnění pohybového aparátu, takže je vhodný k odstranění bolesti a zánětu svalů a kloubů, a je možné ho běžně používat. Zároveň je vhodný ke krátkodobé lokální léčbě akutních poranění, jako je podvrtnutí, pohmoždění a tupá poranění, třeba úrazy utrpěné při sportu.

Nanášejte Voltaren Emulgel proti bolesti tři- až čtyřikrát denně. Vmasírujte do pokožky gel v množství odpovídající velikosti třešně nebo vlašského ořechu. Následně si umyjte ruce. Než je ošetřené místo pokryto oblečením, měl by gel několik minut na pokožce schnout.

VOLTAREN Rapid 25mg 20 měkkých tobolek

VOLTAREN Rapid 25mg 20 měkkých tobolek

Rychlá pomoc při bolestech zad, svalů, hlavy, zubů i bolestivé menstruaci. Přípravek Voltaren Rapid zmírňuje bolest, snižuje otok a působí proti zánětu. Přípravek je určený ke krátkodobé léčbě a mohou jej užívat dospělí a mladiství od 14 let.

Symptomatická léčba bolestivých stavů, jako jsou bolesti hlavy, zubů a bolest při menstruaci, mimokloubní revmatismus a bolest zad. Posttraumatické bolestivé stavy doprovázené zánětem a otoky, např. podvrtnutí kloubu, pohmoždění, natažení svalů.

Úleva od symptomů akutního zánětu horních cest dýchacích a chřipky, zejména bolesti v krku, bolesti svalů, kloubů a jiných průvodních bolestí, a ke snížení průvodní horečky.

Dospělí a dospívající užívají 1 tobolku před jídlem, podle potřeby pokračujte s užíváním 1 tobolky po 4-6 hodinách. Neužívejte více než 3 tobolky denně. Neužívejte přípravek déle než 5 dní při bolesti a v případě horečky déle než 3 dny. Pokud příznaky onemocnění přetrvávají nebo se zhoršují, poraďte se s lékařem.

Pokud máte vysoký tlak, jste diabetik, kouříte, nebo užíváte jiné léky od bolesti nebo na ředění krve, poraďte se nejdříve s lékařem o vhodnosti užívání tohoto přípravku. Přípravek obsahuje sorbitol, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů.

IBOLEX 200 mg 20 tablet na bolest zad

IBOLEX 200 mg 20 tablet

Ibolex 200 mg působí proti bolesti různého původu. Přináší úlevu už při dávce 200 mg (nižší zátěž pro tělo). Používá se ke krátkodobé symptomatické léčbě mírné až středně silné akutní bolesti u dospělých.

Jedná se o zdravotnický prostředek určený ke krátkodobé symptomatické léčbě mírné až středně silné akutní bolesti a zánětu u dospělých. Dále působí při bolest svalů, kloubů, šlach a kostí, např. bolest zad.

Při bolesti hlavy, bolest zubního původu, bolest po extrakci (vytržení) zubů, menstruační bolest a při bolest v průběhu chřipky a nachlazení (např. bolest hlavy a bolest končetin).

Dospělí od 18 let užívají jako počáteční dávku 1 tabletu, následovně 1 tabletu každých 6 až 8 hodin podle potřeby. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 6 hodin. Maximální denní dávka bez lékařského doporučení jsou 3 tablety během 24 hodin.

Tabletu je vhodné zapít sklenicí vody nebo jinou tekutinou. Tabletu lze díky půlicí rýze rozdělit na dvě stejné dávky. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 4 dny.

Pokud je nutné podávat tento léčivý přípravek u dospělých déle než 4 dny (resp. déle než 3 dny, pokud máte horečku) nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba vyhledat lékaře. Pokud máte pocit, že účinky tablet Ibolex jsou příliš silné nebo příliš slabé, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

NUROFEN Rapid 400 mg 30 měkkých tobolek

NUROFEN Rapid 400 mg 30 měkkých tobolek

Zdravotnický přípravek Nurofen Rapid tiší bolest, má protizánětlivé účinky, snižuje horečku. Užívá se při mírných až středně silných bolestech, jako jsou bolesti hlavy (včetně migrény), bolesti zad, bolesti při menstruaci, bolesti zubů, bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění a bolesti při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí.

Dospělí a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností vyšší než 40 kg užívají jako počáteční dávku 1 tobolku. Dále se v případě potřeby užívá 1 tobolka každé 4 hodiny. Dodržujte časový odstup mezi dvěma dávkami nejméně 4 hodiny. Maximální dávka jsou 3 tobolky během 24 hodin. Bez porady s lékařem neužívejte déle než 7 dní.

Některá další léčiva mohou rovněž ovlivňovat nebo být ovlivňována léčbou přípravkem Nurofen Rapid 400 mg Capsules. Proto byste se vždy měl(a) poradit se svým lékařem nebo lékárníkem, než začnete přípravek Nurofen Rapid užívat současně s jinými léčivy. Obsahuje sorbitol, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů.

Dolgit krém 1×50 Gm krém na bolest zad

Dolgit krém 1x50 Gm krém

Dolgit krém je vysoce efektivní v lokální léčbě revmatických i nerevmatických bolestí pohybového systému. Je určen k místní léčbě poranění pohybového ústrojí jako je zhmoždění, výron, vymknutí, vykloubení a namožení svalu, při sportu nebo při nehodách.

Na doporučení lékaře se přípravek Dolgit krém používá k léčbě akutních či chronických zánětlivých a bolestivých chorobných stavů pohybového ústrojí (zánětlivých revmatických onemocnění kloubů, onemocnění páteře, otoků nebo zánětů měkkých tkání, přiléhajících ke kloubům, např. tíhových váčků (burs), šlach, šlachových pochev, vazů a kloubních pouzder.

Zároveň je Dolgit krém velmi vhodný a účinný při ztuhlosti ramene, bolestech svalů, ústřelu (lumbagu), při bolestech spojených s degenerativním onemocněním kloubů (artrosa) a při zánětech žil.

Přípravek je rychle absorbován kůží a působí v postižené tkáni. K jeho účinku dochází již za půl hodiny po nanesení krému. Přípravek je určen pro dospělé a děti od 14 let. Léčivou látkou je ibuprofenum.

OLFEN 10 mg gel 1x 100G na bolest zad

OLFEN 10 mg gel 1x 100G

Léčivý přípravek Olfen ve formě gelu se používá k úlevě od bolesti svalů a kloubů při akutním namožení, podvrtnutí nebo při pohmoždění po tupých poraněních. Ulevuje od intenzivní, náhle vzniklé bolesti se silou 2x vyšší koncentrace účinné látky. Olfen tlumí bolest a zánět, zmírňuje otoky.

Olfen se používá k místní léčbě onemocnění pohybového aparátu, které mají zánětlivý nebo degenerativní původ, tj. k odstranění bolesti a zánětu svalů a kloubů, a je možné ho běžně použít.

Aplikujte přípravek Olfen 3 až 4krát denně na bolestivou oblast. Jemně vtírejte malé množství přípravku Olfen do pokožky v místě bolesti nebo otoku. Potřebné množství léčivého přípravku se mění a závisí na velikosti bolestivé nebo oteklé plochy. Obvykle dostačuje množství o velikosti třešně až vlašského ořechu. Při vtírání gelu můžete pociťovat lehký chladivý efekt.

Nepoužívejte přípravek Olfen déle než 2 týdny při poranění svalů a kloubů (tj. vymknutí, natažení, pohmoždění) nebo při léčbě bolesti zad. Pokud se bolest nebo otok nezlepší během 7 dní léčby nebo se dokonce zhorší, poraďte se s lékařem.

Cannaderm Thermolka EXTRA hřejivé mazání 150ml

Cannaderm Thermolka EXTRA hřejivé mazání 150ml

Cannaderm Thermolka je hřejivý masážní gel s extra silným účinkem pro prohřátí zad, svalů a kloubů. Vylepšená receptura s obsahem konopného oleje, konopného extraktu, jedle sibiřské, kaštanu, kafru, vanilky a kapsaininového extraktu dlouhodobě prohřeje namožená či prochladlá záda, ztuhlé klouby, unavené svaly nebo nedokrvené končetiny.

Gel je vhodný pro dospělé, sportovce a pro seniory při dlouhodobých nebo intenzivních potížích pohybového aparátu. Gel v tenké vrstvě jemně vmasírujte do pokožky v místě obtíží. Při masáži nikdy neaplikujte Mentholku na sliznice, poraněnou pokožku nebo do blízkosti očí či úst. Po aplikaci je nutné si důkladně umýt ruce.

Při masáži zajišťuje díky kombinaci vanilky a kapsaicinového extraktu z pálivých papriček výrazně delší prohřívací efekt. Prověřené originální složení je nyní obohaceno o konopný extrakt pro zvýšení celkového efektu a intenzivnější pomoc při přetrvávajících potížích.

Cannaderm Mentholka EXTRA konopné mazání 150ml

Cannaderm Mentholka EXTRA konopné mazání 150ml

Mentholka EXTRA chladivé konopné mazání je masážní gel s extra silným účinkem pro zmírnění potíží i dlouhodobě namáhaných zad, ztuhlých kloubů či unavených svalů. Při masáži zajišťuje příjemnou chladivou úlevu.

Prověřené originální složení je nyní obohaceno o konopný extrakt pro zvýšení celkového efektu a intenzivnější pomoc při přetrvávajících potížích. Ideální pro starší generaci a aktivní sportovce.

Gel jemně vmasírujte do pokožky postiženého místa. Účinnost konopného mazání prohloubíte nejlépe jemnou, krátkou masáží postiženého místa. Při masáži nikdy neaplikujte mentholku EXTRA na sliznice, poraněnou pokožku nebo do blízkosti očí či úst. Po aplikaci je nutné si důkladně umýt ruce. Není vhodné pro děti do 3 let.

Cannaderm Mentholka EXTRA obsahuje účinné látky konopný olej (4 %), konopný extrakt (10 %), sibiřskou jedli, kaštan, kostival, arniku, mentol, kafr.

VOLTAREN Léčivá náplast 140 mg 5 kusů

VOLTAREN Léčivá náplast 140 mg 5 kusů

Zdravotnický přípravek je léčivá náplast, která se používá k místní symptomatické a krátkodobé léčbě bolesti způsobené akutním namožením, podvrtnutím nebo pohmožděním končetin v důsledku poranění, např. poranění při sportu, u dospělých a dospívajících od 16 let.

Léčivou látkou je diclofenacum natricum. Jedna léčivá náplast obsahuje diclofenacum natricum 140 mg. Jedná se o bílou samolepicí náplast o rozměrech 10 cm x 14 cm z netkané polyesterové vrstvy na jedné straně a papíru na druhé straně.

Aplikujte léčivou náplast Voltaren na postiženou oblast dvakrát denně, ráno a večer. Maximální celková denní dávka jsou 2 léčivé náplasti i v případě, že je potřeba léčit více než jednu postiženou oblast. Proto lze léčit jen jednu postiženou oblast v jednom časovém období.

Obal otevřete těsně před použitím, hřejivou náplast vyjměte a sejměte zadní část náplasti. Hřejivou náplast přiložte lepící stranou na bolestivé místo – záda nebo krk. Aplikujte na suchou a čistou pokožku. Pevně přitlačte, abyste se ujistili, že je náplast správně přilepená. Náplast se začne ohřívat několik minut po otevření. Při odstraňování hřejivou náplast pomalu odlupujte z jednoho rohu.

Přípravek Voltaren 140 mg léčivá náplast se nesmí používat u dětí a dospívajících do 16 let věku. Starší pacienti musí používat přípravek Voltaren 140 mg léčivá náplast s opatrností, protože jsou více náchylní k nežádoucím účinkům.