ZajímavostiZdraví

Osvědčené tipy a triky pro dioptrické brýle

Pokud nosíte brýle, tak máte někdy s brýlemi problémy. Hledáte a nemůžete je najít, nebo je máte neustále ušpiněné a pořádně nevidíte.

Dioptrické brýle jsou pro spousty lidí nutnost kvůli horšímu zraku, ať už nevidíte do dálky nebo máte brýle na čtení. Někdo nosí dioptrické brýle od mala a je zvyklý, některým se zhoršil zrak později. V dnešní době nejsou dioptrické brýle jen nutností, ale pro mnoho z nás módním doplňkem.

Nicméně spousty lidí, kteří používají dioptrické brýle zažívají nepříjemné situace. Nemohou své brýle najít, při příchodu z venku se jim brýle zamlží, nebo je mají nestále ušpiněné a nevidí přes ně.
Ukážeme pár tipů a triků, jak své oblíbené dioptrické brýle najít, narychlo opravit či očistit.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Najděte své brýle i ve tmě

Najděte své brýle i ve tmě
Nalepte na obal od brýlí fluorescentní pásku či doplněk, nebo naneste fluorescentní barvu. Určitě bude mnohem snažší brýle ve tmě najít.

Udržení v čistotě a utírání čoček brýlí

Udržení v čistotě a utírání čoček brýlí
Používejte k čistění skel brýlí jemný hadřík a to nejlépe z mikrovlákna. Nepoškrábete si čočky a navíc si brýle vyčistíte kvalitněji. Nikdy si nečistěte skla o košili nebo halenku, protože přes drobné škrábance špatně uvidíte.

Využijte svůj mobilní telefón

Využijte svůj mobilní telefón
Pokud přes brýle špatně vidíte, tak navštivte svého očního lékaře a po změření zraku si změňte brýle. V případě potřeby může pomoci mobilní telefón, díky kterému uvidíte jasněji některé detaily. Je to dobrý tip, ale není to řešení, které můžete používat dlouhodobě.

Omytí skel brýlí vodou

Omytí skel brýlí vodou
Ideální na kvalitní vyčistění skel dioptrických brýlí je obyčejný jar s vodou. Nikdy nepoužívejte chemické čistící prostředky, které obsahují alkohol, ocet, bělidlo, nebo čpavek. Všechny tyto chemické látky narušují ochranný povlak na čočce a pak podstatně hůře vidíte.

Zamlžení skel brýlí

Zamlžení skel brýlí
Zamlžení skel brýlí je nejčastější problém, který vetšina lidí s brýlemi má. Pokud chcete, aby se brýle tolik nemlžily při přechodu ze zimy do tepla, tak využijte jednoduchý trik. Rozetřete jemným hadříkem na skla dioptrických brýlí trochu tekutého mýdla než vyrazíte ven.

Rychlá oprava obrouček brýlí

Rychlá oprava obrouček brýlí
Stává se, že nám vypadne šroubek, kterým je připevněna obroučka k rámu brýlí. Než vyhledáme optiku, kde by nám brýle opravili, tak si můžeme šroubek nahradit párátkem. Přiložte oba díly k sobě a nasuňte do otvoru párátko, které po vložení odlomte.

Brýle pro řidiče

Brýle pro řidiče
Nenechávejte své dioptrické brýle na palubní desce automobilu. Nejen, že budou neustále v pohybu a brzo se zcela zničí, ale hlavně slunce a teplo ničí skla a brýle se mohou navíc zkroutit.

Jsou to jednoduché rady, které nám pomohou před nepříjemnými situacemi, ale navíc prodlouží použitelnost a dobrou funkčnost naších brýlí. Přejeme spousty skvělých chvil s co nejlepším a nejostřejším zrakem.