7 tipů jak opticky zvětšit byt

Nelíbí se vám malý prostor, ve kterém žijete? Chcete opticky zvětšit byt? Zde je pár tipů, jak toho docílíte.

Jak opticky zvětšit byt?

1. Použijte zrcadla

Zrcadla odrážejí světlo a zvětšují tak prostor. Pro maximální účinek je zavěste na stěny naproti oknům, díky nim se světlo odrazí po místnosti a pokoj se tak bude jevit větším.

2. Odlepte nábytek od země

Díky nábytku s nohami může do bytu proudit více světla, tím je vzdušnější a prostornější. Vyhýbejte se těžkému nábytku, například nadrozměrným sedacím soupravám se soklem, které přerušují linii světla a místnost se pak zdá menší.

3. Umístěte správně závěsy

Nainstalujte záclonové tyče blíže ke stropu nebo s jejich délkou moc nepřesahujte šíři oken. Okna i pokoj tak budou vypadat větší a maximalizujete příliv denního světla.

4. Nábytek dejte do prostoru

Většina lidí si myslí, že prostor místnosti zvětší, když všechen nábytek natlačí ke zdi. Opak je pravdou. Snažte se ho umístit do prostoru.

7 tipů, jak opticky zvětšit byt

5. Vybírejte světlé barvy

Pokud se rozhodnete v bytě malovat, vybírejte si světlé a jasné barvy, které odráží světlo a místnost se tak bude jevit okamžitě větší. Tmavé barvy zmenší i velké prostory.

6. Změňte příslušenství oken

Ne každý bude fanouškem tohoto nápadu, ale stojí za to ho vyzkoušet. Sundejte těžké závěsy nebo okenní úpravy a sledujte, jak se váš pokoj prostorově změní. Pořiďte si místo nich čiré záclony nebo moderní z bambusu, které můžete srolovat, aby zůstal pokoj prosvětlený.

7. Porozhlédněte se po multifunkčním nábytku

Při výběru se soustřeďte na víceúčelový nábytek, který se může pochlubit úložištěm (například konferenční stolek). Díky těmto „2 v 1“ kouskům ušetříte množství potřebného nábytku a zároveň tak získáte více místa.

Stylové doplňky pro bydlení a svůj domov můžete výhodně nakoupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov