Tipy jak proměnit chladné místnosti v útulné pokoje

Pokud máte v domě chladné místnosti a přáli byste si, aby z nich byly útulné pokoje, zde je pár tipů, jak toho docílíte.

Použijte vrstvení

Cenově dostupný a relativně jednoduchý způsob, jak změnit chladný pokoj v útulný, je vrstvit tkaniny, přehozy nebo přikrývky. Odstraňte přehoz z jídelního stolu a místo toho ho dejte na pohovku v obývacím pokoji.

Hrajte si s látkami

Porozhlédněte se po látkách, které jsou příjemné na dotek. Zkombinujte různé barvy s různými vzory. Stínidlo z neobvyklé tkaniny místnost prosvětlí. Odstraněním závěsů pokoj rozjasníte ještě více, zvětšíte ho a přidáte mu rozměr.

Přehodnoťte osvětlení

Vyvolejte teplý a útulný dojem nahrazením žárovek s chladným tónem těmi teplejšími – se žlutým a růžovým odstínem. Jsou dostupné v širokém spektru uměleckých návrhů. Výrazné osvětlení pomáhá vytvořit pohodlné místo pro odpočinek a čtení zajímavé knihy. Bodové osvětlení ve vás také může vyvolat příjemnou atmosféru.

Tipy jak proměnit chladné místnosti v útulné pokoje

Investujte do předložek

Silné koberce přináší do místnosti teplo a pomáhají navodit dojem větší zabydlenosti. Velký koberec může vytvořit prostor soudržnějšího místa ve vašem domě.

Veďte si keramickou sbírku

Ručně vyráběné vázy, květináče a misky přidají na útulnosti jakémukoliv místu. Vázy evokují bohatý povrch a přitažlivé ženské tvary. Přidejte do svého studeného bytu místní, ručně vyráběná, umělecká díla a okamžitě docílíte příjemnější atmosféry.

Zajistěte více tepla

Nic nevytváří útulnější pokoj víc, než hořící krb. Díky přenosnému krbu můžete vnést sálající teplo do každé místnosti. Ekologický stolní krb je skvělým pomocníkem při setkáních nad šálkem čaje s vašimi přáteli během chladných dní.

Vyberte si tmavou barvu

Překvapivé? Možná některé barvy sice působí studeně, ale záleží, pro jakou se rozhodnete. Nicméně tmavé barvy budí dojem uzavřenějšího prostoru, kde budete mít pocit větší útulnosti a intimity. Tento trik funguje skvěle především v místnostech, které jsou velké a prázdné. Pokud se tváříte na malování tmavou barvou skepticky, vyzkoušejte ji nejprve na jednu stěnu. A jestliže se vám nebude líbit, zvolte moderní šedou, ta je dokonale neutrální a můžete ji zkombinovat jak s lehkými odstíny jiných barev, tak s těmi výraznými.

Stylové doplňky pro bydlení a svůj domov můžete výhodně nakoupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov