Zajímavosti

Ponorky detekovaly pod vodou neidentifikované mořské objekty

Ponorky amerického námořnictva zaznamenaly sonarem neznámé objekty zvané USO, jejichž původ zatím nelze nijak určit. Dosud neidentifikovaný objekt byl zachycen v blízkosti bojové lodi námořnictva Spojených států USS Omaha.

Ve Spojených státech se stále častěji hovoří o setkáních se zvláštními neidentifikovanými objekty. Další takové kontakty se uskutečnily za účasti amerických ponorek. Pod vodou byly nalezeny a zaznamenány „rychle se pohybující objekty“ takzvané USO. Stalo se tak několik týdnů před zveřejněním zprávy Pentagonu o neidentifikovaných létajících objektech, takzvaných UFO.

Podle odborníků nelze pozorování vysvětlit z hlediska nám známých moderních technologií. Někteří experti předkládají verze, podle nichž mohou být neidentifikované objekty průzkumnými prostředky jiných zemí nebo experimentálními vývojovými pracemi samotných Spojených států.

Již dříve se objevilo video, na kterém je vidět tmavý objekt pohybující se po obloze vedle lodi. Pentagon oficiálně potvrdil, že video s UFO, které zveřejnil dokumentarista Jeremy Corbell, je pravé a nikoliv falešné.

Zajímavé je, že objekt se mohl pohybovat velmi rychle a různě měnit směr jak ve vzduchu, tak pod vodou. Někteří badatelé proto spekulují, že tyto objekty viděné pod vodou mohou být stejná UFO.

Kromě toho se v jejich okolí mají projevovat zvláštní anomálie, například zásadní poruchy ve fungování kompasu, nebo problémy s elektrickými přístroji. Výpovědi o jejich pozorování jsou skutečně pozoruhodné.

Jedním z nejpozoruhodnějších prohlášení Pentagonu v tomto ohledu byla data zveřejněná v roce 2021. Ministerstvo přiznalo, že zkoumalo místa havárií neidentifikovaných objektů a má nálezy, které „navždy změní náš život“. Podrobná analýza těchto informací přitom neumožňuje učinit téměř žádné závěry ani o původu objektů, ani o tom, jaké mají praktické možnosti.