Zdraví

Šedý zákal (katarakta): Jak může pomoci ricinový olej?

Šedý zákal neboli katarakta je běžný problém se zrakem, který se vyskytuje především u lidí středního a vyššího věku. Šedý zákal je ve skutečnosti častější u lidí starších 40 let a je třeba ho brát vážně, protože se ukázalo, že šedý zákal je po celém světě hlavní příčinou slepoty. Ačkoli je tento problém nejčastější u dospělých, postihuje již delší dobu i děti a dospívající.

Katarakta není nic jiného než zakalení přirozené oční čočky, která se nachází za zornicí a duhovkou. Existují tři různé typy šedého zákalu:

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Subkapsulární katarakta: Tento typ šedého zákalu se tvoří v zadní části přirozené čočky. Lidé, kteří trpí cukrovkou nebo užívají vysoké dávky steroidních léků, jsou vždy vystaveni většímu riziku vzniku subkapsulární katarakty.

Nukleární katarakta: Tento typ šedého zákalu se vytváří hluboko v jádru čočky, tj. ve střední zóně čočky, a je obecně běžným problémem ve stáří.

Kortikální katarakta: Tato katarakta začíná na periferii čočky a celou cestu směrem do centra postupuje jako paprsek. Jinými slovy se tvoří v kůře čočky, tedy v části čočky, která obklopuje jádro. Má bílou barvu a klínovité zákaly.

Příznaky šedého zákalu

Příznaky šedého zákalu závisí na tom, jakým typem šedého zákalu jste postiženi. Existuje však několik obecných příznaků, které můžete při postižení šedým zákalem zaznamenat.

Když šedý zákal začíná jako nepatrný, má malý vliv na vidění tím, že se vidění stává mlhavým a rozmazaným.

Sluneční světlo a světlo lamp se zdá být oslnivé a pro oči příliš jasné.

Barvy se nezdají tak jasné jako dříve a působí matně.

Nukleární katarakta sice přináší dočasné zlepšení vašeho „druhého zraku“, tedy vidění na blízko, ale toto zlepšení vidění je krátkodobé a mizí, když se katarakta zhorší, než tomu bylo v prvních několika dnech. Pokud je člověk postižen subkapsulární kataraktou, tyto příznaky se projeví až v pozdější fázi problému se šedým zákalem. Pokud máte pocit, že byste mohli trpět šedým zákalem, důrazně doporučujeme navštívit očního lékaře, abyste věděli, čím přesně trpíte.

Šedý zákal a ricinový olej

Pokud jste skeptičtí k návštěvě lékaře kvůli šedému zákalu a jste ještě relativně v raném stádiu tohoto problému se zrakem, nedělejte si s tím velké starosti. Existuje účinný způsob, jak dosáhnout trvalého vyléčení vašeho šedého zákalu, aniž byste museli mít lékařský předpis, a aniž byste museli podstoupit operaci šedého zákalu. Tímto řešením je ricinový olej. Vše, co potřebujete k tomu, abyste se navždy zbavili šedého zákalu, je čistý a přírodní ricinový olej, kterým můžete účinně obnovit svůj zrak.

Jak používat ricinový olej ke zbavení se šedého zákalu?

Ricinový olej můžete aplikovat přímo do očí, abyste dosáhli trvalého vyléčení šedého zákalu. Abyste jej mohli účinně používat, musíte dobře znát návod. Přečtěte si informace níže ať zjistíte, jak je třeba ricinový olej aplikovat na oči při problémech se šedým zákalem.

Návod k použití:
Kápněte jednu kapku ricinového oleje přímo do očí. Tento postup je třeba opakovat jednou nebo dvakrát v závislosti na stavu vašich očí a musí se provádět před spaním. Když se to udělá před spaním, ricinový olej bude působit po celou noc. Ráno se na okraji očí vytvoří částečky, což je pozitivní znamení, protože to svědčí o tom, že odstraňování šedého zákalu postupně probíhá. Stačí, když si ráno oči vypláchnete čistou vodou. Tento proces šedý zákal vyléčí a účinně obnoví vidění. V průběhu let tento proces přírodní léčby šedého zákalu ricinovým olejem potvrdilo mnoho lidí po celém světě.

Až si příště všimnete, že někoho trápí šedý zákal, doporučte mu použití ricinového oleje, aby se problému zbavil v krátké době a zároveň natrvalo.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: ndnr , Realholisticdoc