srdeční onemocnění

Důvody, proč dochází k vynechávání srdečního tepu

Už jste někdy pocítili náhlé vynechání srdečního tepu, které přišlo z ničeho nic? Můžeme si myslet, že je to proto, že jsme zamilovaní, nebo že čelíme jinému typu srdeční bolesti, nebo možná skončíme paranoidní, protože si myslíme, že by to mohlo znamenat problémy se srdcem.

Read More

Co znamená arytmie během spánku nebo cvičení

Protože srdce plní klíčový úkol zásobování všech buněk v těle krví, musí bít systematicky a kontrolovaně. Rychlost a rytmus srdečního tepu řídí elektrický systém srdce. Arytmie neboli abnormální srdeční rytmus narušuje schopnost srdce účinně pumpovat krev.

Read More

Příznaky arytmie (nepravidelného srdečního rytmu)

Arytmie je lékařský termín používaný pro srdeční rytmus, který není zcela v pořádku. Může to znamenat, že vaše srdce bije příliš rychle – více než 100 úderů za minutu, což je stav známý jako tachykardie. Nebo příliš pomalé – méně než 60 tepů za minutu, což je stav známý jako bradykardie.

Read More

Jak může avokádo předcházet srdečním chorobám

Jedním z největších přínosů pro svět, který přinesli mileniálové, je znovuobjevení avokáda. Avokádo plní kanály Instagramu, sype se na vícezrnný farmářský chléb, nebo se mixuje do zeleného smoothie. Avokádo je však víc než jen pěkné obrázky.

Read More

Běžné příznaky infarktu, které se nesmí ignorovat

Stresující život, nezdravá strava a nedostatek fyzické aktivity společně přispívají k alarmujícímu nárůstu výskytu srdečních infarktů. Zdravá, vyvážená strava a pohyb samy o sobě ke snížení hladiny stresu a snížení rizika srdečního infarktu nestačí.

Read More