Zdraví

Tajný recept na přírodní detoxikační nápoj co pročistí tělo

Pokud se cítíte unavení a malátní, možná je čas na můj tajný detoxikační nápoj, který vám pomůže pročistit tělo a navodí pocit omlazení. Již mnoho let zařazuji detoxikační nápoje do svého zdravotního režimu, protože jakmile toxiny opustí mé tělo, cítím se čistá a plná energie. Navíc recepty, jako je tento, nevyžadují mixér ani odšťavňovač, takže jsou jednoduché a snadno dostupné.

Jedná se o jednoduchý recept na přírodní nápoj, jehož příprava zabere jen několik minut a který obsahuje klíčové ingredience pro přírodní detoxikaci, včetně citronové šťávy, jablečného octa, zázvoru, skořice a kajenského pepře. Je osvěžující a zároveň dodává energii, takže ho vyzkoušejte ještě dnes pro malou vzpruhu, kterou čas od času všichni potřebujeme.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Proč pít přírodní detoxikační nápoj

Bohužel je téměř nemožné vyhnout se každodenním chemikáliím, které ohrožují vaše zdraví, zejména když jsou ukryty v našem oblečení, nábytku, mýdlech a šamponech. Navíc jsme neustále vystaveni znečišťujícím látkám z životního prostředí a nebezpečným chemikáliím v potravinách, jako jsou těžké kovy, pesticidy a konzervační látky.

Abychom se vyhnuli toxickému přetížení, po kterém se budeme cítit unavení, náladoví, nafouknutí a bolestiví, je skvělý nápad používat detoxikační nápoje, které nám pomohou pročistit a vyčistit organismus.

Klíčové složky přírodního nápoje

Můj tajný detoxikační nápoj obsahuje některé z nejlepších složek pro detoxikaci. Jablečný ocet prokazatelně zlepšuje metabolismus a funkci trávicího traktu a zároveň působí na pročištění jater a lymfatického systému.

Citronová šťáva má na vaše tělo zásaditý účinek a pomáhá regulovat hladinu pH. Pití citronové vody nebo její přidávání do nápojů a šťáv vám pomůže zvýšit hladinu energie, detoxikovat organismus, udržet zářivou pleť (díky vitaminu C) a zlepšit imunitní funkce.

Skořice, kajenský pepř a zázvor obsahují léčivé látky, které pomáhají snižovat záněty, podporují trávení a zrychlují metabolismus, což je užitečný krok k hubnutí. Proto je například pití zázvorového čaje tak oblíbené. Obsahuje cenné sloučeniny, které posilují vaše zdraví a podporují detoxikaci.

Volitelnou složkou vašeho detoxikačního nápoje je syrový med. Ráda přidávám syrový med do mnoha svých receptů na zdravé nápoje a detoxikační koktejly, protože je to přírodní sladidlo bohaté na živiny. Nápoji dodá trochu sladkosti a zároveň tělo vyživí antioxidanty.

Jak připravit tajný detoxikační nápoj

Prvním krokem při přípravě mého tajného detoxikačního nápoje je ohřát 400 ml vody.

Teď už stačí jen přidat ingredience. Začněte tím, že do teplé vody přidáte 2 polévkové lžíce jablečného octa.

Poté vmíchejte polovinu až jednu čajovou lžičku mletého zázvoru, čtvrt čajové lžičky skořice a špetku kajenského pepře.

Posledními dvěma přísadami jsou 2 lžíce citronové šťávy a 1 lžička syrového místního medu, který je nepovinný, ale dodá nápoji trochu sladkosti.

Vše smíchejte dohromady a váš detoxikační nápoj je připraven k vychutnání. Já si ho nejraději dávám ještě teplý, ale můžete ho pít při jakékoli teplotě.

Pro intenzivnější detoxikaci doporučuji tento detoxikační nápoj pít třikrát denně asi 20 minut před jídlem po dobu dvou týdnů, aby se z těla vyplavily toxiny. Pokud hledáte rychlý a snadný způsob, jak pročistit organismus a dodat si energii, dejte si tento nápoj jednou denně před snídaní nebo obědem.