Zajímavosti

Tento Afghánský chrt má lepší vlasy než my

Toto je Tea – 5-letý Afghánský chrt ze Sydney v Austrálii, která může mít titul nejkrásnější pes se svou luxusní a dlouhou srstí.

Tento Afghánský chrt se svou dokonalou srstí, která svou jemností a vzhledem připomíná dlouhé vlasy se pomalu stává modelkou. A to doslova, když se její fotografie začaly šířit internetem jako blesk.
Všimli si ji výrobci krmiv pro psy a hned ji domluvili jako „spokesdog“ pro značku výrobce krmiv Royal Canin. Následně se objevila v reklamní kampani na parfémy pro psy od značky Harriott & Hound.

Její majitelka Luke Kavanagh řekla deníku The Daily Telegraph „miluje procházky a i když předstírá, že nepotřebuje pozornost, tak pozornost vyžaduje stejně jako nejaká supermodelka“.

Afghánský chrt nemá dlouhou a jemnou srst jen pro parádu, ale ve skutečnosti slouží jako ochrana v drsných horských podmínkách Afghánistánu. Takové dlouhé a jemné „vlasy“ jako má Tea se velmi špatně udržuji a péče o srst je hodně náročná. Velmi rychle se srst zapráší a pocuchá, a proto je udržet srst jako na obrázcích obtížný úkol.

Nevíme jestli je to dobře, ale podle posledních informací majitelka ukončila kariéru Tei jako výstavního psa. Nechce aby Tea jakkoliv trpěla a chodila po výstavách a reklamních akcích, a proto nechala Teu dokonce nedávno ostříhat. Aktuální fotky úplně nakrátko ostříhaného psa se nám nepodařilo získat.

Každopádně se jedná o nádherného psa, nebo si myslíte něco jiného…

Tento Afghánský chrt má lepší vlasy než my