DomovZdraví

Zařizujeme domácí posilovnu pro ženy i pro muže

K vybavení domácí posilovny nepotřebujete drahé stroje. Vlastní fitko si zařídíte i do deseti tisíc.

Domácí posilovna umožňuje pravidelné cvičení bez nutnosti dojíždět do fitcentra, platit si vstupné a ještě čekat, až se konkrétní stroj uvolní. Pokud se navíc ostýcháte posilovat mezi cizími lidmi, je soukromá posilovna ideální řešení.

Každý, kdo si staví nový dům, už s posilovnou a wellness centrem obvykle počítá v projektu. Pro tyto aktivity můžete klidně využít vhodnou místnost v suterénu, případně pokoj po dětech, které už vylétly z hnízda.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Domácí posilovna pro muže

Není nutné vybavovat soukromou posilovnu spoustou speciálních strojů. Pro domácí využití stačí posilovací lavice pro cílené posilování svalstva břicha, rukou, nohou a zad – jednoduše pro svalstvo celého těla. Kombinační možnosti lavice umožňují osobní nastavení pro efektivní a bezpečný trénink.

Posilovací lavici doplníme o sadu činek, švihadlo a boxerský pytel, a posilovna pro muže je v podstatě vybavena. Jestliže si můžete dovolit investovat víc peněz a máte dostatek místa, hodí se rotoped, běžecké a veslovací trenažéry, případně ecliptical.

Jednoduchá posilovna pro ženy

Do posilovny pro ženy se kromě posilovací lavice hodí právě rotoped, ten bývá často vybavením domácnosti i tam, kde není přímo vyčleněná místnost pro domácí fitness. Vhodný je stoper a AB roller na posílení břišních svalů. Dalšími pomůckami jsou švihadlo, gymnastický míč a deseti kilogramové činky. Samozřejmě i ženy využijí různé trenažéry a ecliptical, ocení i vibromasážní stroje VibroGym.

Vhodný prostor pro domácí fitness

Jestli máte k dispozici místnost aspoň 10 m2 velkou, ideálně s okny kvůli přísunu kyslíku, můžete si v ní posilovnu zařídit. Důležitá je i intenzita osvětlení, lépe se nám cvičí v dobře osvětleném prostoru. Na podlaze by měla být povrchová vrstva, která se dá setřít vlhkým hadrem nebo mopem, tedy linoleum, parkety, případně plovoucí podlaha z materiálu, který odolá nárazům. Dobré je, pokud máme v blízkosti i sprchový kout.