Tipy na nejprodávanější a oblíbené klasické vysavače

Vysavače jsou základní součástí každé domácnosti a patří mezi užitečné pomocníky, proto představíme nejprodávanější a nejvíce oblíbené klasické vysavače. Nejdůležitějším kritériem při výběru klasických vysavačů je jejich účinnost, ať už na tvrdé podlaze nebo na koberci. Klasický vysavač patří mezi nejčastěji kupované.

Najdou své uplatnění ve valné většině domácností a ocení ho jak majitelé koberců, tak obyvatelé domácností s tvrdými podlahami. Díky nástavcům, které jsou ke klasickým vysavačům dodávány, je můžete použít i na vysávání sedaček nebo například jako pomocníky při čištění automobilu.

Praktickou funkcí vysavačů je automatické navíjení kabelu. Stiskem jednoho tlačítka se navine napájecí kabel dovnitř do vysavače a dále nepřekáží při přenosu či uskladnění spotřebiče.

Sáčkové vysavače
Sáčky do vysavače jsou sice investicí navíc, na druhou stranu zůstává vysavač s výměnným sáčkem stále jedním z nejhygieničtějších řešení. Kvalitní sáček slouží jako první sada filtrů, některé lepší sáčky jsou vybavené záklopkou, která usnadňuje jejich vyměňování (zabrání úniku prachu a dalších částic při manipulaci se sáčkem). Osoby s alergiemi tuto vlastnost určitě ocení, obzvláště v kombinaci s HEPA filtrem, který zvyšuje kvalitu zachycení nečistot.

Bezsáčkové vysavače
Nákup sáčků odpadá v případě bezsáčkových vysavačů, které sbírají nečistoty do sběrné nádoby nebo do vody. Sběrnou nádobu je ale potřeba vysypávat a narážíme tak na stejný problém, jako je u sáčků s opětovným použitím – vdechnutí a rozvíření nečistot při vysypávání.

V domácnosti se zvířecími mazlíčky nebo dlouhovlasými obyvateli se navíc nevyhnete častému čištění filtrů od chlupů, vlasů a dalších nečistot, aby se nesnižoval sací výkon vysavače. Do běžné domácnosti jsou tedy doporučeny klasické sáčkové vysavače.

Klasické vysavače mívají vysoký výkon, ale jsou limitovány dosahem kabelu k elektrické zásuvce, což může být omezující. Jejich hlavní výhodou je nižší pořizovací cena.

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší klasické vysavače letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné vysavače, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Kvalitní a levné klasické vysavače můžete koupit zde: Alza.cz  *  Mall.cz  *  Okay.cz

Klasický vysavač pro suché vysávání ETA Avanto AAAA 3519 90010

Pokud je pro vás čistota důležitá, máte alergii, nebo domácí mazlíčky, pak jistě oceníte výkonný, bezpečný a spolehlivý sáčkový vysavač. Pokud se k tomu přidá i příznivá cena, praktické vlastnosti a úsporný provoz, pak vznikne opravdu lákavá kombinace.

Tento model vám nabídne tichý chod, účinný HEPA filtr, který zachytí i ty nejmenší mikro částice, ochranný vstupní motorový a výstupní mikrofiltr, prachový sáček ETA Hygienic, který filtruje prach, pyly a roztoče, úsporný Eco motor, snadnou manipulaci díky ergonomicky tvarované rukojeti, velkorysý akční rádius, elektronickou regulaci sacího výkonu a v neposlední řadě bohaté příslušenství.

Vysavač má integrovanou ochranu proti přehřátí motoru a nechybí ani bezpečnostní pojistka upozorňující na chybějící prachový sáček. Vysavač má dvě parkovací polohy, oblíbenou vertikální i horizontální. Navíc díky bytelnému držadlu v horní části vysavače je jeho přenos z místa na místo pohodlný.

Spolehlivý HEPA filtr zachytí i ty nejmenší mikro částice. Vysavač dále obsahuje jeden ochranný vstupní motorový a jeden výstupní mikrofiltr. Stejně důležitý je také prachový sáček ETA Hygienic, který filtruje i ty nejmenší prachové částice včetně pylů, roztočů apod. Sáček je odolný proti nasáté vlhkosti a protržení ostrými předměty.

Nižší příkon Eco motoru zajistí vysokou účinnost vysávání a současně úsporu energie. Velkorysý akční rádius umožní úklid i vzdálenějších míst bez nutnosti přepojit napájecí kabel do jiné zásuvky. Přívodní kabel má automatické navinutí. Další výhodou je jednoduchá elektronická regulace pro co nejvhodnější nastavení potřebného sacího výkonu.

Součástí příslušenství je nejen univerzální podlahová hubice pro vysávání tvrdých podlah a koberců. V dodávaném příslušenství naleznete dále turbokartáč pro efektivní odstranění vlasů a zvířecí srsti, včetně malého turbokartáče pro vysávání čalounění.

Nechybí ani hubice na zvířecí chlupy, kovová teleskopická trubka, polštářová hubice pro vysátí čalounění a polštářů, štěrbinová hubice pro těžko přístupná místa, kartáček s jemnými štětinkami.

Testy a recenze klasického vysavače ETA Avanto AAAA 3519 90010 dávají hodnocení 95%

Bezsáčkový vysavač Rowenta RO3786 Compact Power Cyclonic Animal Care

Výkonný a kompaktní vysavač s klasifikací 3 XA na energetickém štítku. Vzduch a prach jsou odděleny energeticky efektivním způsobem prostřednictvím cyklonu. Post-uložený vysokoúčinný filtr zajišťuje nejvyšší kvalitu emisí prachu. Ideální pro majitele domácích zvířat s příslušnou turbínovým tryskou.

Bezsáčkový podlahový vysavač Rowenta RO3786 Compact Power Cyclonic Animal Care má velmi stabilní sací výkon díky snadné údržbě filtru. XL kovová teleskopická trubka ulehčí vašim zádům. Moderní design, kterým doplní každou domácnost.

Vysavač si zachovává jednoduché ovládání. Nádobu na prach o objemu 1,5 litru se systémem Clean Express stačí vysypat a je znovu připravena pro použití. Rukojeť vysavače ukrývá kartáček Easy Brush pro vysátí delikátnějších zákoutí. Snadnou manévrovatelnost zajišťují velká kolečka, madlo pak slouží k jednoduššímu přenášení. Díky kabelu o délce 8,8 metru si můžete užít opravdovou svobodu pohybu.

Účinný vysavač Rowenta Compact Power Cyclonic Animal Care se skvělými výsledky na tvrdých podlahách a moderním cyklonovým systémem. Vysavač nabízí dva stupně filtrace – pěnový filtr před motorem a High Efficiency filtr na výstupu vzduchu, který zachycuje i ty nejmenší částice prachu emitované motorem. Zachyceny jsou také alergeny a bakterie, které mohou přinést zvířata z venkovního prostředí.

Testy a recenze klasického vysavače Rowenta RO3786 Compact Power dávají hodnocení 90%

Sáčkový podlahový vysavač Hoover Telios Plus TE70 TE75011

Od půdy až po sklep, u vás doma bude vždy perfektně uklizeno. Pořiďte si sáčkový vysavač od společnosti Hoover a vysávejte rychle a bez námahy. S bohatým příslušenstvím a vysokým výkonem budou výsledky ihned viditelné a práce vás již nebude děsit, ba naopak, budete se na ni i těšit.

Veškeré nečistoty se usazují v objemném sáčku s kapacitou 3,5 litru, který budete vyměňovat pouze příležitostně, protože trvá pěkných pár týdnů, než se stihne naplnit. Každopádně vždy budete mít přehled, kdy přišel čas na výměnu, upozorní vás na to ukazatel naplnění.

Prach prochází během vysávání přes EPA filtr, jenž nečistoty izoluje od proudu vzduchu a brání jejich víření po pokoji, což ocení především rodiny s malými dětmi, ale také alergici. Výkonný sáčkový vysavač s nízkými zpětnými prachovými emisemi.

Naleznete zde hned několik šikovných nástavců. Na tvrdé podlahy a parkety se bude hodit hubice AllFloors Plus a pro čištění koberců na použití čeká CarpetOptimax. Mezi další příslušenství patří Parquet Extra a Mini Turbo Pet, která pomůže s odstraněním zvířecích chlupů. Hubice na nábytek i k vysávání hůře dostupných míst a štěrbin jsou samozřejmě také k dispozici.

Perfect Silence systém zajišťuje nevídaný klid, vydává pouhých 66 decibelů. Díky tomu můžete vysávat klidně i večer, a přesto nebudete rušit své sousedy. Pro praktičtější použití jsou štěrbinová hubice, hubice na nábytek i prachový kartáč vestavné, takže se neztratí, zabírají méně místa a jsou vždy po ruce.

Testy a recenze klasického vysavače Hoover Telios Plus TE70 TE75011 dávají hodnocení 86%

Podlahový vysavač Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA

Neomezujte se pouze vchodovými dveřmi. Vysavač od Rowenty vám zajistí čisté a reprezentativní prostředí, ať už se jej rozhodnete využít kdekoliv. Ukliďte si například po prosluněném létě v autě. Kdykoliv jste zapnuli klimatizaci, naletěla dovnitř zrníčka pylového prachu. Po týdnech bez úklidu auto již vypadá, jako byste jej roky nemyli. I s tímto vám hravě poradí výkonný vysavač Rowenta RO6963EA X-trem Power Cyclonic Home & Car.

Bezsáčkový vysavač vás na první pohled zaujme svými kompaktními rozměry a nízkou hmotností. Jednoduše si z domu do garáže či před vchod natáhněte prodlužovací šňůru a přeneste vysavač do auta, kde využijete jeho silný motor a pokročilou cyklonovou technologii způsobem, že za pár minut nezbyde na sedačkách ani smítko pylu. Aniž byste vynaložili velkou námahu, auto bude opět vypadat jako nové. Pořízením tohoto modelu získáte tichý vysavač, hlučnost vysavače nepřesahuje 75 dB.

Nejvíce užitku ale vysavač Rowenta samozřejmě bude mít v domácnosti. Předvánoční úklid už nebude nekonečný stresový kolotoč, kdy sotva něco uklidíte, můžete začít o kousek vedle znovu, protože prach se nedá jen tak porazit. Vezměte na něj svou tajnou zbraň a ukažte mu, že u vás není vítán. S využitím bohatého příslušenství jej vyženete dokonce i z úzkých štěrbin mezi nábytkem, z pohovky, ale i z jemných záclon a závěsů. Vaše domácnost bude zářit čistotou nejen během Vánoc, ale po celý rok.

Zapomeňte na oblaky dýmu a zašpiněné ruce při výměně prachové nádoby. Víko vysavače je vybavené samozavíracím mechanizmem, který funguje vysoko efektivně tak, aby nedošlo k víření prachu.

Konec pravidelným výměnám filtrů. S účinným HEPA filtrem se vám bude i během vysávání skvěle dýchat, protože prach nevíří všude po pokoji, ale je nadobro uzavřený v prachové nádobě. A co víc, filtr je úplně bezúdržbový, poběží jako hodinky bez toho, aby jste ho museli měnit.

Překvapí i jako vysavač na chlupy. Na menší plochy jako kusové koberce a polštáře, které jsou chlupaté od vašeho mazlíčka, využijete malý turbokartáč s průhledným krytem. Ten vám umožní odhalit včas míru zanesení a pokud jej v tu chvíli vyčistíte, zůstane jeho sací výkon zachován.

Testy a recenze klasického vysavače Rowenta X-trem Power Cyclonic dávají hodnocení 96%

Podlahový sáčkový vysavač Bosch BGL3HYG

Sáčkový podlahový vysavač Bosch BGL3HYG má prémiový filtr, který zanechává vzduch v místnosti ještě čistší, než byl původně, což ocení zejména alergici. Přístroj se pyšní vysokým výkonem, který zvládne dokonce i s úplně plným sáčkem. Očekávejte vysokorychlostní motor, výkonné hubice a kvalitní vzduchové těsnění.

Vysoký výkon vysávání pro váš domov. Vysoce účinný systém QuattroPower zajišťuje důkladné a rychlé výsledky vysávání. Jedinečná kombinace vysokorychlostního motoru, vysoce výkonné hubice, optimalizovaných vzduchových těsnění a hygienického prachového sáčku G ALL usnadňuje a zefektivňuje úklid.

Více výkonu i s plným sáčkem na prach. Když se sáček na prach naplní, mnoho vysavačů rychle ztratí výkon. Systém PowerProtect zajišťuje, aby se prachový sáček G ALL ve vysavači efektivně roztáhl. Díky vícevrstvým hi-tech filtračním materiálům má sáček vyšší kapacitu pro sběr prachu. Vysavač si udrží vysoký výkon po dlouhou dobu bez nutnosti měnit sáček na prach.

Vynikající kvalita vzduchu je důležitá – zejména pro alergiky. Omyvatelný filtr UltraAllergy odstraňuje 99,99 procent alergenů, jemných prachových částic a bakterií a zabraňuje jejich úniku zpět do místnosti. Vyfukovaný vzduch je čistší než normální vzduch v domě.

Se sadou příslušenství – hubice na štěrbiny, hubice na čalounění se lehce dostanete do těžce přístupných míst. Set příslušenství dále zajišťuje dokonalé výsledky při čištění čalouněných povrchů, jako jsou pohovky nebo křesla. Hubice na matrace k zajištění ještě větší míry hygieny v pokoji a udržení čistoty vašich matrací.

Testy a recenze klasického vysavače Bosch BGL3HYG dávají hodnocení 95%

Podlahový vysavač Sencor SVC 45WH-EUE3 bílý

Podlahový vysavač Sencor SVC 45WH-EUE3 je praktický sáčkový vysavač, který je určen pro běžný úklid podlahových krytin. Vybaven je vysoce účinným ECO motorem o příkonu 850 W. Nečistotám a prachu nedá žádnou šanci, vždy zaručí dokonalý výsledek při úklidu tvrdých podlah a postačující účinnost při vysávání nečistot z koberců.

Mezi největší přednosti tohoto modelu patří velmi výkonný motor, se kterým dobře vysajete to, co potřebujete. Dále jistě oceníte pětistupňový systém filtrace a termostat efektivně zabraňující přehřátí. Tento model je vhodný do menší domácnosti, do bytu, nebo na studentskou kolej.

Předností je i univerzální podlahová teleskopická hubice s výsuvným kartáčem, nízká hmotnost vysavače a kompaktní rozměry. Sání můžete pohodlně regulovat posuvnou klapkou na držadle hadice. Ve spodní části vysavače je prostor pro kombinovanou hubici pro vysávání těžko přístupných míst, jako jsou okna, rohy, knihovny, prostor mezi matracemi apod.

Vysavač disponuje prachovým sáčkem o objemu 1,5 l, o jehož naplnění vás bude informovat indikátor. Podlahový pomocník se může pochlubit pětistupňovým filtračním systémem, který spolehlivě pohltí mikroorganismy, roztoče i pyl a zabrání jejich navrácení zpět do místnosti.

Akční rádius 7,5 m a pogumovaná kolečka, která jsou šetrná i k choulostivým podlahám, manipulaci zpříjemní. Bezpečnost při použití zajistí termostat zabraňující přehřátí motoru, samozřejmostí je automatické navíjení kabelu.

Součástí balení je kromě univerzální podlahové hubice s výsuvným kartáčem také kombinovaná hubice (kartáčová + štěrbinová) a papírový sáček, potěší vás možnost parkovací polohy pro podlahovou hubici. Hlučnost 79 dB zajistí větší pohodlí při používání.

Testy a recenze klasického vysavače Sencor SVC 45WH-EUE3 dávají hodnocení 90%

Podlahový vysavač ETA Andare Animal 149390020 červený

Pokud jste majitelem domácích mazlíčků, víte moc dobře, jak je nesmírně obtížné udržovat vaší domácnost k čistotě a bez všudypřítomných chlupů, které se velmi jednoduše zachytávají na kobercích, čalouněních a nebo pouze na oblečení. Jestliže i vy trpíte tímto problémem, ve vaší výbavě by neměl chybět tento unikátní vysavač Andare Animal 1493 90020 od zkušeného výrobce domácí elektroniky ETA.

Tento modle je díky své konstrukci, funkcím a zejména skvělé výbavě jako stvořený pro odstraňování zvířecích chloupků. Má také specializovaný nástavec, který dokáže poskytnout péči o kůži a srst domácího mazlíčka. Tím můžete mazlíčky zbavit nečistot, alergenů i škodlivin.

K bezsáčkovému vysavači patří bohaté příslušenství zahrnující univerzální podlahová hubice s výsuvným kartáčem, štěrbinová hubice, kterou využijete pro úzká zákoutí a těžce dostupná místa za nábytkem. Polštářovou hubicí šetrně vysajete prach z čalounění a polštářů. Kartáček s jemnými štětinami zbaví prachu obrazy na stěnách, či vysaje pavučiny ze stěny.

Pro dokonalou péči o vaše podlahy je nedílnou součástí turbokartáč, který efektivně zbaví vaše koberce všech drobečků a vlasů a malý turbokartáč pro precizní vysávání zvířecí srsti či vlasů z koberců.

Jste-li drobná žena, spolu s kovovou teleskopickou trubicí si nastavíte ideální výšku přesně pro vás. Díky jednoduchému sestavení můžete velice rychle začít vysávat. Objevíte zde také integrovaný úchyt umožňující umístit základní příslušenství na trubici.

Vysavač dokáže signalizovat to, že je plná prachová nádoba, takže není nutné provádět takovou kontrolu manuálně a vířit přitom prach. Dále má aktivní ochranu před spálením motoru. Šikovnou vlastností je i elektronicky regulovatelný sací výkon, automatické navíjení přívodního kabelu nebo HEPA filtr vysoké kvality.

Testy a recenze klasického vysavače ETA Andare Animal 149390020 dávají hodnocení 92%

Podlahový vysavač Kärcher VC 3

Udržujte si kolem sebe vždy čistotu a pořádek, které napomáhají k příjemnějšímu odpočinku i intenzivnějšímu soustředění na práci. S podlahovým vysavačem Kärcher VC 3 na zemi nezbude ani smítko prachu či jiných nečistot. Zařízení ke svému provozu potřebuje jen minimální množství energie. Můžete proto jeho služby využívat klidně každý den bez rizika, že byste museli doplácet za větší spotřebu. Nabízí vysoký příkon 700 W, který si spolehlivě poradí i s odolnými nečistotami na všech typech podlah.

Vícestupňová filtrace se postará o veškeré nečistoty a zároveň nevznikají žádné pachy. Hygienický HEPA filtr spolehlivě zachytí i ty nejjemnější nečistoty jako např. pyl a další alergeny. To jistě potěší nejen alergiky a maminky malých dětí. Nádoba na nečistoty je průhledná a tak včas zjistíte, kdy je třeba ji vyprázdnit.

Díky odnímatelné podlahové hubici se snadno dostanete i do těžko přístupných míst. Zároveň snadno nasadíte další příslušenství. A pokud vysavač zrovna nepoužíváte, jistě oceníte praktickou parkovací polohu. Kompaktní rozměry a nízká váha zajistí snadnou manipulaci. Perfektně se díky tomu hodí i do menších bytů.

Během důkladného úklidu celé domácnosti využijte dodávané příslušenství, které vám práci urychlí a usnadní. Samozřejmostí jsou hubice na koberce i tvrdé podlahy. Kromě toho ale nechybí např. spárová hubice k čištění těžko přístupných míst nebo jemný štěteček na nábytek, s nímž odstraníte nečistoty, aniž by hrozilo poškrábání vzácného povrchu. Přímo na vysavači se nachází přihrádka, do níž nástavce můžete uložit, abyste je měli vždy po ruce.

Testy a recenze klasického vysavače Kärcher VC 3 dávají hodnocení 96%

Podlahový vysavač Rowenta RO6477EA Silence Force

Zbavte se nečistot až na 99,99 %! Extrémně tichý a výkonný vysavač s maximální energetickou účinností AAAA dosahuje díky unikátní technologii motoru EffiTech perfektních výsledků vysávání na jakémkoliv povrchu se speciální hubicí Deep Clean Head.

Součástí vysavače je také speciální integrovaná štěrbinová hubice a prachový kartáček, umístěný v ergonomické rukojeti. Díky filtraci se třemi úrovněmi je vhodným pomocníkem nejen pro majitele domácích mazlíčků, ale i pro alergiky, protože kromě nečistot a zvířecích chlupů dokáže zachytit i alergeny.

Pohodlné používání vysavače zajišťují ve všech směrech pohyblivá kolečka a nespornou výhodou je též velkoobjemový samouzavíratelný 4,5litrový sáček na prach a bohaté dodávané příslušenství.

Speciální filtr High Efficiency zachytává kromě bakterií i alergeny. Je tedy vhodný do domácností alergiků, ale i pro majitele domácích mazlíčků, kteří se musí potýkat s úklidem všudypřítomných zvířecích chlupů především z čalouněného nábytku či koberců. Použití mini a maxi turbokartáče je velice rychlým a účinným řešením těchto problémů.

Přizpůsobte výkon povrchu, který zrovna uklízíte. Pro ještě větší komfort při ovládání vysavače si můžete jeho výkon regulovat buď na rukojeti nebo pomocí 5 polohového ovládacího LED panelu s podsvícením.

Stává se vám často, že během úklidu narazíte na hůře přístupná místa a jste nuceni měnit hubici za tu, která se dostane tam, kde to ta klasická nezvládne? Ušetřete si kroky navíc. Štěrbinovou hubici máte vždy po ruce, neboť je důmyslně skryta ve spodní části vysavače.

Při vysávání povrchů vyžadujících jemné zacházení je vhodné použít kartáček na prach Easy Brush, který je šikovně umístěn do rukojeti, takže jej máte neustále k dispozici.

Zapomeňte na rozvířený prach při výměně sáčku. Hygienický sáček Hygiene+ se samouzavíratelnou klapkou zajišťuje možnost jeho delšího použití a tím i méně častou výměnu díky velkému objemu až 4,5 litrů.

Testy a recenze klasického vysavače Rowenta RO6477EA dávají hodnocení 94%

Podlahový vysavač Electrolux UltraOne EUO93DB modrý

Toužíte po schopném vysavači, jež bude na rozdíl od vašeho vysavače méně hlučet a daleko více a lépe vysávat? Potom pro vás zkušený výrobce Electrolux představuje model EUO93DB. Jedná se o sáčkový vysavač, který vás nadchne v mnoha parametrech. Motor dosahuje vysokého příkonu 850 W. Na dojmu skvělé úspornosti a účinnosti přidává také tichý provoz vysavače, který dosahuje pouhých 65 dB.

O samotné vysávání se kromě motoru stará také hubice FlowMotion Silent optimalizovaná pro nejlepší výsledky. Omyvatelný filtr Allergy Plus zajistí dokonalé zachycení i těch nejjemnějších prachových částic a s akčním rádiusem 12 m se dostanete téměř kamkoliv bez nutnosti přepínat kabel ze jedné zásuvky do druhé.

Vysoký výkon tohoto vysavače na tvrdých podlahách i na kobercích zajišťuje kvalitní motor společně s technologií Silent Air. Tato inovativní technologie zaručuje, že proudění vzduchu uvnitř vysavače je utěsněno od hubice až po výstup. Tím nedochází ke ztrátě výkonu a navíc je vysavač neobvykle tichý.

Při vysávání s tímto pomocníkem se rozhodně nezpotíte. Je lehký, snadno ovladatelný a plynule reaguje na váš pohyb. Bohatý akční rádius vám pak při vysávání dodá svobodu pohybu bez nutnosti přendávání kabelu z jedné zásuvky do druhé.

Vysavač využívá bezhlučnou, avšak mimořádně účinnou hubici, která si poradí jak s tvrdými podlahami, tak i s koberci. V těle vysavače najdete ukryté další pomocníky, kteří vám pomohou s důkladným úklidem. Kartáčová hubice se skvěle hodí na vysávání prachu a pavučin z nábytku, obrazů a zdí, štěrbinová hubice vám pomůže vysát i těžko přístupná úzká místa. Hubice na čalounění účinně zbaví prachu a nečistot například sedáky židlí či gauč.

Vysavač lze snadno uložit do komor, skříní či úzkých míst za nábytkem. Využít totiž můžete hned tři parkovací polohy, takže snadno najdete tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Testy a recenze klasického vysavače Electrolux UltraOne EUO93DB dávají hodnocení 97%

Podlahový vysavač ETA Salvet 0513 90000 červený

Výčet výhod tohoto modelu vysavače je dlouhý. Jako nejdůležitější můžeme zmínit úsporný provoz, vysokou účinnost vysávání, dva kvalitní HEPA filtry pro precizní zachycení všech nečistot a drobného prachu, nízkou hlučnost, praktickou světelnou signalizaci pro včasné vysypání odpadní nádoby, snadné ovládání, jednoduchou regulaci přisávání vzduchu, velký akční rádius pro úklid větších místnosti bez nutnosti přepojování napájecího kabelu, držadlo pro přenášení, otočné přední kolečko o 360 stupňů, praktická měkčená pojezdová kolečka, kovovou teleskopickou hubici pro snadné nastavení do potřebné výšky a dvě parkovací polohy pro co nejjednodušší uskladnění. Jistě budete pozitivně kvitovat také bohaté příslušenství, které obsahuje několik výměnných hubic pro úklid rozmanitých povrchů.

Bezsáčkový vysavač vám ušetří čas a peníze za nákup klasických sáčků do vysavače. Prach a nečistoty se místo toho shromažďují v průhledné nádobě, která nabídne dostatek místa a přehled. Světelná signalizace včas ukáže, že je nádobu potřeba vyprázdnit.

Dva HEPA filtry spolehlivě zachytí i ty nejmenší prachové částice. Díky tomu je tento model vhodný i pro alergiky. Vysavač má také speciální pojistku proti nezaložení vstupního HEPA filtru. Pojistka motor chrání před nežádoucím přehřátím a poškozením.

Sací výkon můžete pohodlně ovládat pomocí elektronické regulace přímo na těle vysavače. Na ergonomicky tvarované rukojeti můžete mechanicky nastavovat a regulovat přisávání vzduchu. Akční rádius je deset metrů a právě díky tomu můžete rychle a jednoduše uklidit opravdu velký prostor, aniž byste museli často přepojovat kabel.

Součástí setu je univerzální podlahová hubice s praktickým výsuvným kartáčem na podlahy a koberce, dále parketová hubice se speciálními vlákny z koňských žíní na tvrdé podlahy, polštářová hubice na měkké textilní povrchy, štěrbinová hubice na úzká a těžko dostupná místa, kartáček s jemnými štětinkami na pavučiny a drobné nečistoty.

Testy a recenze klasického vysavače ETA Salvet 0513 90000 dávají hodnocení 92%

Podlahový vysavač Concept VP 5240 4A Radical Pet Expert

Bezsáčkový vysavač byl speciálně vyvinut pro domácnosti s domácími zvířaty. Poradí si se všemi typy podlah a má i speciální PET kartáč, který pomůže i s péčí o srst domácího mazlíčka. Provoz se pak vyznačuje nízkou spotřebou a hlukem a vysokou sací silou.

Drobné příslušenství jednoduše uskladníte v praktickém držáku na teleskopické trubce. Přenášení usnadní praktická rukojeť, plynulý pohyb při práci pak zajišťují měkčená zadní kola a plně otočné přední kolečko.

Účinný ECO motor si poradí s úklidem celé domácnosti. Elektronická regulace přitom zajistí, že můžete využít právě tolik síly, kolik je potřeba. Systém cyklónu využívá odstředivé síly, která působí při rotaci vysávaného vzduchu na přítomné nečistoty. HEPA filtr přitom zachytí i jemné částečky.

Vysavač nevyužívá klasické sáčky a místo toho má sběrnou nádobu. Tu je možné jednoduše uvolnit jedním stisknutím tlačítka, vysypat a stejně snadno nasadit zpět. Speciálně tvarovaná podlahová hubice výborně poslouží pro vysávání čalouněného nábytku, koberců, předložek a běhounů. Po přepnutí klapky pak vysune štětiny a můžete vysávat tvrdé podlahy.

Malý turbokartáč si poradí s chlupy i na místech, kam se s velkým turbokartáčem nedostanete. Jedinečná konstrukce přitom zajistí, že odstraní z čalouněného nábytku každý chlup. Velký turbokartáč kombinuje vysávání a kartáčování, takže si poradí i s popadanými vlasy nebo chlupy v kobercích. Má široký záběr, takže i větší plochu koberce obslouží rychle.

PET kartáč se zaměřuje na péči o srst čtyřnohých kamarádů. Jedním tahem vyčeše a zároveň vysaje přebytečné chlupy a netvoří přitom za sebou hromady nepořádku. Zvířecí parťák se navíc zbaví alergenů, nečistot a škodlivin a kartáč stimuluje funkci kůže.

Šikovné drobné příslušenství je možné zaparkovat pohodlně do držáku přímo na teleskopické trubici. Hubice s kartáčkem na odstranění prachu z nábytku, hubice na čalounění i štěrbinová hubice tak budou pořád po ruce.

Testy a recenze klasického vysavače Concept VP 5240 4A Radical dávají hodnocení 93%

Podlahový vysavač Rowenta Compact Power Animal Care RO3985EA

Nečekaná návštěva vás již nezaskočí. Stačí věnovat pár minut týdně úklidu, který se sáčkovým vysavačem Rowenta půjde téměř bez námahy. Šikovný přístroj se pyšní kompaktními rozměry, ovšem nenechte se zmást – v nenápadném těle se skrývá lví síla! Prach na parketách ani kobercích nebude mít šanci.

Rowenta Compact Power spojuje účinné výsledky a optimální design do jediného kompaktního a snadno použitelného sáčkového vysavače, přináší výjimečné výsledky úklidu na špičce své třídy. Nová výkonná vysoce účinná sací hubice odstraňuje hluboko zašlapané nečistoty nebo velké množství nečistot na tvrdých podlahách s vynikajícími výsledky.

Nečistoty v prostoru i podél stěn se stanou minulostí. Vyzkoušejte praktický štěrbinový nástavec a vysávejte i v místech, kam se běžně nedostanete. Dokonce ani při plném výkonu, který snadno manuálně regulujete, nebude tento tichý vysavač své okolí rušit. Během úklidu totiž hlasitost vystoupá maximálně na 75 dB.

Compact Power nabízí nepřekonatelnou účinnost filtrace díky pěnovému filtru umístěnému před motorem a High Efficiency filtru umístěnému na výstupu vzduchu, který zachycuje i ty nejmenší částice prachu emitované motorem. Až 99,98 % veškerého vysátého prachu je odfiltrováno!

Již není zapotřebí měnit filtry! Díky technologii vysoce účinné filtrace je množství prachu zachyceného v High Efficiency filtru tak malé, že jej nemusíte omývat ani měnit po celou dobu životnosti výrobku (pouze při použití originálních sáčků Rowenta Hygiene+).

Určen zejména pro majitele domácích mazlíčků, kteří hledají efektivní metody, jak se zbavit zvířecí srsti. Mini turbokartáč umožňuje rychlé a účinné vysátí zvířecích chlupů usazených na koberci a čalouněném nábytku. High Efficiency filtr lépe zachycuje alergeny a bakterie, které mohou zvířata přinést z venkovního prostředí.

Vysavač Compact Power lze díky kompaktnímu formátu snadno ukládat ve skříni, a přesto nabízí velký objem sáčku 3 l. Rukojeť s integrovaným kartáčkem EASY BRUSH, který je vždy po ruce, umožňuje velmi pohodlné použití. A akční rádius 8,8 m nabízí skutečnou svobodu při použití.

Testy a recenze klasického vysavače Rowenta Compact Power RO3985EA dávají hodnocení 94%

Všestranný podlahový vysavač Miele Complete C2 Powerline

Špičkově vybavený sáčkový vysavač od značky Miele bude vaším novým parťákem při úklidu domácnosti. Vysavač ocení majitelé zvířecích miláčků, stejně tak jako rodiny s dětmi. Účinně a rychle vysajete svůj domov a zbavíte se veškerých nečistot z vaší podlahy.

Oceníte ho, ať už jste majitelem dřevěně podlahy, lina nebo koberce. Díky různým násadám, můžete trubici vysavače přizpůsobit dané krytině. Nečistoty jsou sbírány do sáčku o dostatečné kapacitě 4,5 litru. Ten pak pohodlně vyměníte a můžete ve vysávání pokračovat.

Díky praktické spojovací pojistce se podlahová hubice, sací trubice i rukojeť bezpečně spojí jedním cvaknutím. Nic se tak neuvolní a vy můžete v klidu luxovat. Pro vysávání rozlehlejších místností se hodí akční rádius 10 metrů. Připojení k vysavači využívá praktickou spojovací pojistku.

Praktické příslušenství je neustále po ruce. Integrované v těle vysavače a upevněné na držáku VarioClip jsou neustále připravené k použití hubice na čalouněný nábytek, sací štětec s měkkými přírodními štětinami a úzká hubice pro vysávání spár.

Spotřebič je chráněn omezovačem teploty proti přehřátí. V případě toho, že by došlo k ucpání vzduchových cest, například při vysátí většího předmětu, motor se automaticky preventivně vypne. Jakmile je závada odstraněna a přístroj vychladne, je možné pokračovat v používání.

Další výhodou je jednoduchý úchyt podlahové hubice do zadní části vysavače tak, aby byla trubice vždy bezpečně připravena v pracovní poloze. Bezpečné používání zaručuje zabudovaná kovová nit, která funguje jako malý bleskovod. Tím se zamezuje statickému výboji mezi přístrojem a uživatelem.

Testy a recenze klasického vysavače Miele Complete C2 Powerline dávají hodnocení 97%

Podlahový vysavač Dyson Big Ball Multifloor 2 šedý – žlutý

Dyson Big Ball Multi Floor 2 je špičkový vysavač, s nímž zajistíte dokonale čistou domácnost v rekordním čase a nečistot se přitom nebudete muset ani dotknout. Sází na technologii 2 Tier Radial přinášející vysoký sací výkon, díky čemuž je vysavač vhodný pro všechny typy povrchů, o čemž svědčí i pneumatická podlahová hubice.

Boduje také speciální konstrukcí ve tvaru koule, díky níž se dostane i do špatně přístupných prostor a dokonce se při převrácení sám postaví. Jiné vysavače, když se převrhnou, zůstanou ležet. Pouze podlahový vysavač Dyson Big Ball se po převržení sám vrátí zpět na kolečka.

Při vyprazdňování nádoby dochází k pohybu silikonového límce směrem dolů po krycím plášti. Nečistoty jsou tak účinně staženy z vyprazdňované nádoby. Není tudíž třeba přijít do styku s prachem a nečistotami, ani sahat dovnitř nádoby. Špína se elegantně sama vyprázdní, nemusíte se jí ani dotknout.

Teleskopická sací trubice má nyní délku až 125 cm. To ocení nejen vysocí lidé, ale pomůže to i lidem s nižší postavou při vysávání hůře dostupných míst vysoko nad hlavou. – Ball™ technologie

Součástí výbavy je pneumatická podlahová hubice, jež se automaticky nastaví pro optimální utěsnění na všech typech podlah. Nemusíte tak měnit hubice a přesto vždy dosáhnete nejlepších výsledků.

Testy a recenze klasického vysavače Dyson Big Ball Multifloor 2 dávají hodnocení 90%

Bezsáčkový podlahový vysavač Sencor SVC 511TQ EUE2

Zachyťte všechen nezbedný prach a proměňte svůj domov v oázu čistoty s minimem úsilí a vynaloženého času. Jednoduchým a praktickým řešením je vysavač, který se o většinu práce postará za vás. Značka Sencor vám nabízí malého, leč mocného pomocníka, jenž vás zaujme již během prvního použití.

Tento bezsáčkový vysavač vás kromě skvělého výkonu zaujme také atraktivním designem, kompaktními rozměry, nízkou hmotností a snadnou manipulací. Model SVC 511TQ je zkrátka úklidový pomocník, na kterého se budete moci spolehnout.

Model SVC 511TQ pohání vysoce účinný 890W ECO motor, díky kterému je vysavač přeborníkem na vysávání tvrdých podlah, ale se ctí obstojí i na koberci. Praktické bezsáčkové provedení si zamilujete nejen pro jeho hygieničnost, ale i pro snadnou údržbu – po použití nádobu na prach o objemu 1,5 litru jednoduše vysypete, omyjete a máte hotovo.

Přístroj se pyšní novým systémem 4th Generation Cyclone, který dokonale oddělí prach od vzduchu a zachytí tak mnohem více prachových částic než konkurenční přístroje. Znatelně tak šetří H.E.P.A. filtr (třídy H10), který je také součástí vysavače.

Výrobce myslel na vše. V balení tak najdete 2dílnou plastovou trubici a 5 metrů dlouhý přívodní kabel, s nímž se při vysávání dostanete kamkoli v rádiusu 7,5 metrů. Samozřejmostí jsou měkká kolečka pro ochranu podlah, automatické navíjení kabelu i několik speciálních hubic, které vám pomohou udržet celou domácnost v čistotě.

Testy a recenze klasického vysavače Sencor SVC 511TQ EUE2 dávají hodnocení 90%