Zahrada

Tipy na pěstování zeleniny, které ještě neznáte

Ať už jste zahradnickým nováčkem nebo zkušeným odborníkem, naše tipy na pěstování zeleniny vám určitě přijdou vhod.

Zahradnické tipy

Společná výsadba je vynikající způsob, jak vylepšit vaši zahradu. Některé rostliny mohou doplnit živiny tam, kde je jiné vyčerpaly a některé kombinace vám pomohou účinně odhánět škůdce.

Barva držadla vašich zahradních nástrojů by měla být světlá a jiná, než zelená, snadno je pak naleznete mezi rostlinami.

Kompost potřebuje čas, aby se v půdě integroval a stabilizoval. Pokládá se dva až tři týdny před výsadbou.

Tipy na pěstování zeleniny pro vaši zahradu.

Existuje snadný způsob, jak přimíchat kompost do půdy. V pozdním podzimu, když je po sklizni, položte kompost na zem, přikryjte senem či listy a nechte přírodu, ať vykoná své dílo. Na jaře tající sníh a půdní organismy udělají práci za vás.

Milujete popínavé rostliny, ale nemáte na ně prostor? Nechte růst vaše melouny, dýně a okurky na vertikálním mřížoví či plotě. Šetří místo a vypadají docela hezky.

Přezrálá zelenina, která zůstane na zahradě, se stává snadným terčem škůdců. Odstraňte ji co možná nejrychleji, aby se zabránilo detekci.

Cibuli můžete začít sklízet, když její nadzemní části klesnou. Cibuli uložte na teplé, suché a tmavé místo, dokud vršky neuschnou. Poté je odřízněte a cibuli dejte do chladna a sucha.

Sadbu hrachu začínejte v interiéru. Rychlost klíčení je mnohem vyšší a sazenice jsou zdravější a odolnější proti škůdcům.

Zdravá půda znamená zdravé rostliny, které jsou schopny lépe odolávat škůdcům a chorobám, také snižuje potřebu škodlivých pesticidů.

Další důvod, proč používat přírodní a organická hnojiva, jsou žížaly, které je milují. Tito živočichové jsou v zeleninové zahradě velmi prospěšní, provzdušňují půdu a odhání červy. Snažte se podpořit žížaly, jak jen to jde.

Některé druhy zeleniny jsou opravdu lepší po prvním mrazu. Patří mezi ně například kapusta, zelí, mrkev a růžičková kapusta.

Pokud máte málo prostoru, česnek, pór i pažitka se výborně hodí do nádob. Mívají málokdy problémy s hmyzem či různými onemocněními a nepotřebují mnoho prostoru pro kořeny.

Přílišné zalévání je horší, než menší zalévání. Je jednodušší oživit vyschlou půdu, než se snažit vysušit přelité rostliny.

Zahradní nářadí a pomocníky na zahradu a pro dům můžete výhodně koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Zahrada