Zdraví

Vyzrajte na imunitu a zatočte s chřipkou i nachlazením

Jak znesnadnit chřipce, viróze a různým nachlazením jejich vítězné tažení a nedovolit jim, aby vás dostihly?

Očkování proti chřipce je jednou z možností. Jenže, co když se očkovat nechcete nechat, a nebo z jiných důvodů nemůžete?

Vyzrajte na imunitu očkování proti chřipce

Vyzkoušejte pár tipů, kterými nic nepokazíte a imunitu si zcela jistě posílíte.

Otužování

Vzpomínáte si na své dětství, kdy babička, než jste vykoukli ven z vyhřáté vany, nekompromisně zavelela, že se ještě musíte osprchovat studenou vodou? A ráno pěkně do půl těla a navlhčenou žínkou jste si omyli tělo? Nepatří tyto vzpomínky na otužování mezi nejoblíbenější, ale zkuste je oživit a uvést v praxi. Přesně takto totiž pomáháte své imunitě aby byla nastartovaná a v plné síle. A stačí teplou vodu každý den snižovat, až vám to ani nepřijde 🙂

Pravidelnost

Jídlo, pitný režim, spánek, pohyb… Tělo má rádo řád a všeho tak akorát.

Spánku si dopřejte, pokud to jen trochu jde, minimálně osm hodin. Ne každý potřebuje přesně tuto dobu, ale pokud cítíte, že jste unavení, zbytečně neponocujte.

Během dne pravidelně jezte, stále opakované hodně ovoce a zeleniny je sice omílané, ale pravdivé. Zdravá životospráva, ke které patří i vyvážená strava je neopomenutelná. A že nejste zrovna milovníci jablíček,mrkviček a zeleného sypání? Nevadí, zkuste alespoň jíst střídmě a od každého něco :). A na pitný režim také nezapomínejte. Dnes je na trhu velký výběr čajů, džusů, minerálních vod. Určitě si vyberete.

Pohyb, nejlépe tak oblíbený „gaučink“ že ? Ale to by jaksi nestačilo :). Zkuste alespoň schody vyběhnout, výtah nepoužívat, do blízkého obchodu se projít a auto nechat odpočívat. A jen tak mimochodem – kdy jste byli naposledy na romantické večerní procházce ? No vidíte :). Když budete chtít, objevíte tolik pohybu…

Vitamíny

Souboj přírody a výrobců syntetických vitamínů. Než si oloupat pomeranč, vymačkat citrón, nebo připravit zeleninový salát, zdá se lepší a v uspěchané době výhodnější spolknout nějakou tu pilulku.

I když máme málo času, nezatěžujeme už naše těla i tak dost? Každopádně vitamíny potřebujeme a jak je svému tělu dopřejeme to už je na každém z nás.

Kvalitní a ověřené biopotravinydoplňky stravy, proteiny a vitamíny najdete zde:  Další zajímavé články z kategorie Zdraví