Zdravé snídaně pro pracovní dny

Mix ovoce, cereálií, dobrých tuků a bílkovin – to je cesta, kterou se dát. Zatímco víkendové snídaně jsou často bohaté a na pomezí snídaně a oběda, během týdne nemáme čas na vyvařování a poptáváme raději snídani zdravou, výživnou a rychlou na přípravu, která by nás zasytila až do oběda.

Jednou z dobrých kombinací je celozrnné pečivo, ovoce a jogurt. Zejména bobuloviny jsou ideálním ovocem na snídani. Borůvky, ostružiny a jejich příbuzní obsahují spoustu vlákniny a zdravých polyfenolů, které chrání proti kardiovaskulárním onemocněním a některým formám rakoviny.

Mix ovoce, cereálií, dobrých tuků a bílkovin

Samozřejmě i celá zrna přispívají k lepšímu zdraví srdce a nižšímu výskytu cukrovky a obezity. Ale najít v supermarketu zdravé celozrnné pečivo není vůbec jednoduché. Kupujte chleby, které obsahují „klíčící“ nebo tvrdá zrna. Kvalitní pečivo poznáte podle toho, že obsahuje celé kousky zrn a má hustou, tzv. „žvýkací“ konzistenci.

Chléb a ovoce – abyste vydrželi až do oběda bez svačiny, potřebujete navíc ještě zdravé tuky a bílkoviny. Řecký jogurt poskytuje obojí. A ještě, než se rozhodnete pro variantu se sníženým obsahem tuku, pamatujte, že tyto nízkotučné potraviny obsahují mnohem méně výživných látek, máte po nich rychleji opět hlad a navíc, díky odstranění tuků nechutnají tak dobře, proto do nich výrobci často přidávají nezdravé cukry.

Pokud hledáte ne-mléčnou kombinaci zdravých tuků a proteinů, zvolte ořechy. Většina z nich má mnoho zdravotních benefitů, zejména ořechy vlašské.

Nápoje

Co se týká nápojů, zvolte kávu nebo zelený čaj. Káva má špatnou pověst, protože lidé, kteří ji pijí, mají zároveň tendenci kouřit, pít alkohol a zapojit se do dalších nezdravých návyků, což následně ovlivňuje statistiky. Avšak káva sama o sobě je spojena s nižší mírou výskytu srdečních onemocnění a zlepšení zdraví střev. Její pití může dokonce snížit riziko onemocnění mozku, jako je například demence. Tyto a další benefity jsou také spojeny s konzumací zeleného čaje.

Kvalitní a ověřené biopotravinydoplňky stravy, proteiny a vitamíny najdete zde:  Další zajímavé články z kategorie Zdraví