Krása

5 kožních problémů které indikují hlubší zdravotní problémy

Vaše kůže je největším orgánem vašeho těla, takže je přirozené, že může odrážet to, jak jste zdraví uvnitř. Pokud je vaše tělo v perfektní kondici a stravujete se zdravě, bude zářit i vaše pokožka. Často je prvním vnějším příznakem toho, že se ve vašem těle děje něco špatného, změna vzhledu vaší pokožky. Něco tak zdánlivě neškodného, jako je přetrvávající vyrážka, může být ve skutečnosti známkou nerovnováhy ve vašem těle. Zde je pět kožních problémů, se kterými se můžete setkat a které mohou být ve skutečnosti ukazatelem vážných zdravotních problémů.

Kvalitní a přírodní přípravky na pleť a pokožku můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Krása

Otoky

Edém je lékařský termín pro otoky na těle. Mnohdy jsou otoky zcela normální a mohou být způsobeny pouze dočasným zadržováním vody nebo tím, že jste se někde uhodili. Pokud se však otoky objevují každý den, měli byste je nechat vyšetřit. Prvním příznakem hypotyreózy jsou otoky na těle. Hypotyreóza je stav, kdy vaše štítná žláza neprodukuje dostatečné množství hormonu štítné žlázy. Je to chronický stav a může také ovlivnit váš metabolismus. Pokud si tedy všimnete edémů spolu s nevysvětlitelným přibýváním na váze, navštivte svého lékaře, aby vyloučil hypotyreózu.

Náhlé tmavé skvrny

Tmavé skvrny, které se na vaší kůži objeví náhle, mohou být jen neškodné stařecké skvrny. Jindy však mohou být vodítkem, že trpíte závažnějším onemocněním. Addisonova choroba se může nejprve projevit jako tmavé skvrny na kůži a vzniká, když nadledvinky neprodukují dostatek hormonů. Lidé s Addisonovou chorobou trpí nebezpečně nízkým krevním tlakem, mají potíže s postavením a snadno se jim točí hlava. Tmavé skvrny mohou být také příznakem rakoviny kůže. Kdykoli se na vaší kůži objeví nevysvětlitelné tmavé skvrny, je vždy nejbezpečnější nechat si je prohlédnout dermatologem.

Nevysvětlitelná vyrážka

Vyrážky jsou velmi časté a mohou být důsledkem velkého množství faktorů. Někdy se může jednat pouze o podráždění kůže nebo fyzický projev alergie. Ale i když se neškodné alergie neléčí příliš dlouho, mohou se změnit ve vážnější. Stevens-Johnsonův syndrom může také způsobit vyrážky, které jsou obvykle červeně nebo fialově zbarvené. Obvykle je doprovází příznaky podobné chřipce, jako jsou bolesti těla, bolesti kloubů a vysoká teplota. Vyrážka může být také prvním příznakem planých neštovic, zejména pokud je velmi svědivá. Pokud vyrážka trvá několik týdnů a nejeví známky vymizení, požádejte svého lékaře, aby se na ni podíval.

Objevují se nová mateřská znaménka

Všichni se rodíme s mateřskými znaménky na různých částech těla, což je zcela normální. Mateřská znaménka mohou být někdy geneticky předurčena. Pokud měli vaši rodiče hodně pigmentových skvrn a mateřských znamének, je pravděpodobné, že je budete mít i vy. Pokud však pozorujete, že se nová znaménka objevují velmi často, může to být důvod k obavám. Častým důvodem, proč se na vašem těle náhle objeví mateřská znaménka, je přílišné vystavování se slunečnímu záření nebo hormonální nerovnováha vašeho těla. Pokud chodíte na slunce bez ochrany, vystavujete svou pokožku riziku poškození ultrafialovým zářením. Nerovnováha hormonů může narušit normální tělesné funkce a později může mít vážnější následky. Náhlá mateřská znaménka mohou být v některých případech také známkou rakoviny kůže. Věnujte jim zvýšenou pozornost a zkontrolujte, zda nemají nepravidelné okraje. Při výskytu nových znamének na těle se pro jistotu vždy poraďte s dermatologem.

Závažné akné

Příliš mnoho lidí se domnívá, že akné vzniká v důsledku špatné hygieny. Jistě, občasný pupínek může být způsoben tím, že jste spali nalíčení. Ve většině případů chronického akné se však jedná o příčinu hlubších zdravotních problémů. Hormonální nerovnováha může mít za následek propuknutí akné. Hormonální akné se obvykle objevuje kolem brady a vypadá jako červené cysty. PCOS by také mohl vést k akné kvůli neobvykle vysoké hladině testosteronu v těle. Dalšími příčinami, proč vám může akné vyrážet, jsou potravinové alergie, špatná strava, chybné trávení a přemnožení špatných bakterií. Pokud chcete, aby vaše akné trvale zmizelo, vždy ho léčte zevnitř. Chemikálie, jako je benzoylperoxid, ho sice mohou dlouhodobě vyčistit, ale neléčí příčinu problému.