5 způsobů jak co nejlépe využít bentonit

Bentonit, také známý jako léčivý jíl, se rychle rozšiřuje v holistických komunitách. Vyrábí se ze starého sopečného popela a už po staletí je používán na interní i externí léčení řady chorob. Po smíchání s kapalinou má záporně nabité elektrony, které se vážou na toxiny a těžké kovy. Poté, co se spojí, opustí tělo. Pokud s tímto jílem pracujete, vždy používejte sklo, plast či dřevo, protože kontakt s kovem záporným nábojům bentonitu neprospívá. Nejlepší je čistý (tj. bez přidaných látek) a organický bentonit. Níže najdete pět způsobů, jak může bentonit transformovat vaše zdraví i vzhled.

Suchý šampon

Bentonit absorbuje přebytečnou mastnotu z vlasů a dodá jim svěží vzhled a více objemu. Jednoduše jej nasypte na vlasy, vetřete do kořínků, nechte působit několik minut a pak jej vytřepejte či vyčešte.

Vnitřní podpora

Bentonit může pomoci vyrovnat hladinu pH v těle, vytahuje škodlivé toxiny, zvyšuje probiotika, ničí nezdravé bakterie ve střevech, zmírňuje zažívací potíže, posiluje imunitu a dodává energii. Rozmíchejte ½ až 1 lžičku bentonitu ve sklenici s vodou, nechte odstát přes noc a ráno vypijte na lačný žaludek. Pozor na předávkování!

Detoxikace kůže

Přidejte 1 až 4 šálky bentonitu do vany a ponořte se do vody až na 20 minut. Nebo smíchejte bentonit s jablečným octem a vytvořte hustou pastu pro masku na celé tělo. Počkejte, až na vás jíl zaschne a pak se opláchněte. Po tomto kožním detoxu pijte následujících 24 hodin hodně vody a vyšetřete si čas na extra odpočinek.

Detox podpaží

Pokud chcete přejít na přírodní deodorant, bentonitový jíl vám může pomoci, neboť vytahuje z těla toxiny, které způsobují zápach. Smíchejte 1 polévkovou lžíci bentonitu s 1 lžičkou jablečného octa, naneste vrstvu na podpaží a nechte uschnout. Následně umyjte teplou vodou.

Obličejová maska

Bentonit vám pomůže vyčistit póry a snížit výskyt pupínků a skvrn. Pro detoxikační obličejovou masku smíchejte 1 polévkovou lžíci jílu s 1 lžičkou jablečného octa, aplikujte na obličej a po zaschnutí hmotu opláchněte.

Pro lepší pleť používejte kvalitní kosmetiku od ověřených obchodů zde:  Další zajímavé články z kategorie Krása