6 jednoduchých způsobů jak proměnit balkon ve venkovní oázu

Balkon je pro obyvatele bytů ceněným vybavením. Tyto nápady na výzdobu balkonu vám pomohou vytvořit útulné venkovní místo k posezení bez ohledu na to, jak malý je váš prostor.

Pro každého, kdo žije v bytě nebo domě, je balkon velkou výhodou. I když není tak luxusní jako rozlehlý dvorek, i malý balkon poskytuje soukromý venkovní prostor, kde se můžete opřít a nadýchat čerstvého vzduchu. A s trochou pozornosti věnované designu může váš balkon sloužit jako útulné venkovní místo, které je dobře vybavené pro stolování, zábavu, zahradničení a odpočinek. Tyto nápady na výzdobu balkonu ukazují, jak můžete i kousek prostoru proměnit v relaxační venkovní útočiště.

Nábytek a doplňky do domácnosti můžete koupit zde: Asko Nabytek.cz  *  Sconto Nabytek.cz  *  Nejlevnejsi Nabytek.cz

Přizpůsobte si balkon hezkými doplňky.

Vneste na balkon barvy a vzory a proměňte tak balkon bez života ve stylovou oázu. Začněte tím, že do prostoru umístíte venkovní kobereček, který dodá velkou dávku vzoru. Vytáhněte pár židlí a doplňte je barevnými polštáři z látky odolné proti povětrnostním vlivům. Dalším snadným způsobem, jak oživit malý venkovní prostor jsou rostliny. Jen nezapomeňte vybrat druhy, které jsou vhodné pro světlo a teploty na vašem balkoně.

Vytvořte si na balkoně zábavní centrum.

Vybavte svůj balkon barovým vozíkem, který je vybaven základními potřebami pro venkovní zábavu. Spolu s oblíbenými ingrediencemi pro přípravu koktejlů nezapomeňte přidat i několik akcentů, například rostlinu v květináči nebo zarámované umělecké dílo. Pokud se obáváte, že se vám nádobí rozbije, použijte nádobí z odolných materiálů, které se nerozbije, jako je melamin, plast nebo nerezová ocel. Vyberte si vozík na kolečkách, který můžete po skončení happy hour snadno odvézt zpět dovnitř.

Zajistěte si na balkoně soukromí.

Pokud váš balkon sousedí s jinými byty nebo je otevřen do ulice, je obtížné dosáhnout úplného soukromí, ale existuje několik jednoduchých způsobů, jak si vytvořit soukromější prostor. Umístěte podél zábradlí nádoby s vysokými rostlinami nebo zavěste řadu rostlin se stahujícími se listy, které budou balkon stínit. Dalším snadným řešením jsou venkovní závěsy, které blokují ostré světlo i výhledy zvědavých sousedů.

Zřiďte si na balkoně jídelní kout.

Malý stolek a pár židlí stačí k tomu, abyste si mohli vychutnat ranní kávu nebo neformální jídlo na balkoně. Zvolte kulatý tvar stolu místo obdélníkového, abyste si usnadnili pohyb kolem něj. Malá sedací souprava nebo polstrovaná lavice nabízí posezení pro více osob, aniž by zabírala příliš mnoho místa. Přidejte středový prvek a několik doplňků na desku stolu, které pozvednou vaše jídlo pod širým nebem.

Při výběru nábytku zohledněte měřítko a odolnost.

Balkon vybavte kousky, které odpovídají jeho měřítku. Pokud se budete snažit vtěsnat na malý balkon spoustu objemného nábytku, rychle ho zahltíte. Namísto toho volte možnosti s racionálními, nízkoprofilovými tvary, jako jsou židle bez područek, bistro stolky a drobné postranní stolky. Dalším klíčovým faktorem při zařizování balkonu je jeho trvanlivost. Hledejte nábytek a doplňky z materiálů, jako je hliník, kované železo, pryskyřičné proutí, plast nebo teakové dřevo, které dobře odolávají povětrnostním vlivům.

Na větším balkoně vyčleňte zóny.

Pokud máte to štěstí, že máte velký balkon nebo dokonce střešní terasu, rozdělte jej na zóny pro různé aktivity. Vymezte například oblasti pro zábavu, stolování nebo odpočinek s knihou. Tento venkovní prostor zahrnuje útulný prostor pro konverzaci umístěný kolem grilovacího místa a pohodlné sezení pro sólovou relaxaci. Volně stojící terasové topení udržuje balkon útulný za chladných večerů.