Krása

Často se vám dělají pupínky a vyrážky? Budete překvapeni proč

Na pupínky není hezký pohled. Pokud patříte mezi lidi, kteří trpí problémy s akné, víte, jak hrozné to může být. Víte tedy, proč se vám pupínky dělají? Tyto pupínky jsou často důsledkem nadměrné produkce oleje v pokožce a vlasové pokožce a zablokovaných vlasových folikulů, které nedovolují oleji opustit póry, což má za následek ucpání pórů. Akné je také důsledkem růstu bakterií uvnitř vlasových folikulů, které se nazývají P. acnes. Problémy s akné mohou být genetické a mohou být také důsledkem určité hormonální dysfunkce. Ponecháme-li stranou všechny tyto příčiny vzniku akné, uvádíme několik překvapivých skutečností, které vyvolávají vznik akné, pupínků a vyrážek. Čtěte dále a budete naprosto šokováni.

Kvalitní a přírodní přípravky na pleť můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Krása

Konzumace kořeněných potravin

Kořeněná jídla obsahují hodně rajčat a paprik, které jsou kyselé a obsahují lykopen. Bylo zjištěno, že lykopen u některých lidí působí jako dráždidlo a narušuje rovnováhu pH jejich pokožky, což následně vede k tvorbě kožních pupínků. Někteří lidé však mají odpor i k mléčným výrobkům, pečivu a dalším druhům potravin. V takových případech se musíte sami rozhodnout, co byste měli jíst a čemu byste se měli vyhnout. Vždy si můžete dát pauzu od kořeněných jídel nebo od těch potravin, které u vás vyvolávaly problémy s akné a pupínky, a tím tento problém vyřešit.

Nošení klobouků nebo neustálé dotýkání se obličeje

Když nosíte cokoli, co zachycuje pot a bakterie, máte tendenci ucpávat i póry. Mohou to být podšívky těsných klobouků, kšiltovky, šátky apod. Někdy také přílišné dotýkání se obličeje nebo neustálé opírání brady, když sedíte u stolu na vysoké škole nebo v práci, může přenést bakterie z rukou na obličej a způsobit skvrny. Abyste tomu předešli, změňte svůj styl a několik dní se obejděte bez čepic, abyste zjistili, zda se vaše problémy s akné zmírní. Nezapomeňte také držet ruce dál od obličeje.

Používání vlasových přípravků které narušují vaši pleť

Některé vlasové přípravky mohou vaši pleť velmi poškodit. Obvykle jsou to ty, které obsahují těžké hydratační látky, sulfáty, které jsou čisticími prostředky, silikony v šamponu, kondicionéru a stylerech, které mohou pronikat do vašich pórů a ucpávat je, což má za následek akné na hrudi, na zádech nebo otravné pupínky podél linie vlasů. Můžete si od toho pomoci tím, že si vlasy umyjete a upravíte ve sprše a při oplachování nakloníte hlavu na stranu, abyste zbytky přípravku udrželi mimo obličej, hrudník a záda. Po úplném dokončení mytí vlasů si také umyjte obličej, aby na pokožce náhodou nezůstal přípravek, který by mohl později propuknout v podobě akné.

Přítelovy vousy které se dotýkají vašeho obličeje při líbání

Zní to divně, ale je to pravda. Ačkoli váš přítel může vypadat sexy s dobře upraveným plnovousem, jeho vousy mohou být právě hlavní příčinou vzniku vašeho akné. Když se se svým partnerem líbáte, hladká kůže na vaší tváři se tře o chlupatou tvář vašeho partnera, což vytváří fikci. Toto tření způsobuje, že pichlavé chloupky stimulují produkci oleje na vaší tváři a zanechávají vám skvrny nebo dokonce spálení od vousů. Požádejte svého muže, aby si vousy oholil nebo je pravidelně upravoval kokosovým olejem, aby vás při příštím polibku nepíchaly do tváře jako malé meče.

Pravidelné kouření

Když kouříte, netrápíte jen své plíce, ale také pokožku. Pokaždé, když si zapálíte cigaretu, snižuje se množství kyslíku, které se dostává k vašemu obličeji. Tím jste náchylní k rakovině, rozpadu kolagenu a elastinu a v konečném důsledku to vede k předčasným vráskám a větší velikosti pórů. Karcinogenní látky obsažené v kouři také dráždí vaši pleť a vysušují ji, což vyvolává zvýšenou produkci oleje a větší výskyt akné. Předejděte tomu tím, že jednoduše přestanete kouřit. Uděláte dobře své pleti i svému zdraví.