Krása

Domácí maska na obličej která může rozmazlovat chuťové buňky

Už jste si určitě uvědomili, že kupování komerčních pleťových masek není pro vaši pleť zdravé. Nejenže ovlivňují zdraví vaší pleti, ale také vám svými drahými variantami dělají díru do kapsy. Jednoduchá pleťová domácí maska bohatá na přirozeně nalezené živiny pro pleť dokáže neuvěřitelně zlepšit vzhled pleti a chránit ji z hloubi duše. Existuje mnoho domácích receptů na ošetření stavu pleti, ale není jich mnoho, které by byly zároveň i chutné. Přečtěte si více informací o pleťové masce, která slouží také jako zdravý a chuťovým buňkám lahodící dezert.

Tento domácí recept na pleťovou masku obsahuje banány, avokádo a med, což jsou zdravé a výživné produkty pro pleť i váš žaludek. Výživné látky banánů se spojují s obsahem vitamínů v avokádu a výživnými vlastnostmi medu a společně vytvářejí úžasnou, vyhlazující a ošetřující péči o pleť, která navíc skvěle chutná a je příjemná na dotek. Přečtěte si další informace o složkách použitých v této masce a o tom, jak vám pomohou získat krásnou pleť.

Kvalitní a přírodní přípravky na pleť můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Krása

Banán

Banány, velmi zdravé ovoce, jsou plné základních živin, zejména vitamínu B6, vitamínu C, manganu, draslíku, biotinu a vlákniny. Díky tomuto vysokému obsahu živin je banán fantastickým základem pro zkrášlující pleťovou masku. Zatímco vitamín B6 pomáhá při tvorbě červených krvinek, dodává tělu energii, detoxikuje játra a zajišťuje dobrý zdravotní stav pokožky, vitamín C vytváří zdravý kolagen, chrání pokožku před poškozením volnými radikály a posiluje imunitní systém. Biotin pomáhá při tvorbě zdravých tuků v pokožce a mangan pomáhá při tvorbě kolagenu a chrání pokožku před poškozením volnými radikály. Tyto živiny společně chrání pokožku před šupinatěním a zabraňují vzniku vyrážek.

Avokádo

Chcete-li mít hedvábnou, hladkou a zdravou pokožku, jezte avokádo. Avokádo je výživné krémové ovoce s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin, které pomáhají udržovat vlhkost v pokožce a udržují ji hebkou a vláčnou. Toto ovoce je bohaté na vitamín K, vitamín E, měď, foláty a vlákninu. Vitamín E v tomto ovoci chrání pokožku před poškozením volnými radikály a obsah luteinu a zeaxanthinu chrání pokožku před škodlivým UV zářením a dalším viditelným zářením. Avokádo pomáhá také při léčbě některých dermatitid a artritidy.

Med

Díky svým přirozeným antibakteriálním, protiplísňovým a antiseptickým vlastnostem je med pro pokožku velmi prospěšný. Med je přírodní zvlhčující látka, která přitahuje a udržuje vlhkost, a také obsahuje peroxid vodíku. Med také pomáhá při snižování zánětů, podporuje hojení, zmenšuje velikost jizev a stimuluje regeneraci tkání. Pomáhá také při léčbě kožních onemocnění, jako jsou ekzémy a lupénka.

Antibakteriální, protiplísňové a antiseptické vlastnosti medu přinášejí fantastické hojivé účinky a jeho vysoká viskozita poskytuje ochrannou bariéru zabraňující infekci, což z něj činí osvědčený a oblíbený léčebný prostředek. Med je skvělým přírodním lékem na hojení ran a podporu hydratované a zdravé pokožky.

Zjistěte, jak si z těchto tří ingrediencí vyrobit domácí pleťovou masku nebo dezert, které poskytnou pleti výživu a společně dokážou zázraky.

Banánovo-avokádová pleťová maska s medem aneb dezert

Celková doba přípravy: 5 minut
Počet porcí: 1 pleťová domácí maska
Potřebné nástroje: 1 miska, 1 vidlička a 1 ručník

Ingredience:

  1. 1 zralý banán
  2. 1 malé zralé avokádo nebo 1 velkého zralého avokáda
  3. 1 čajová lžička medu

Návod k přípravě:

  1. Avokádo a banán vložte do misky a rozmačkejte je vidličkou.
  2. Přidejte k nim med a důkladně promíchejte.
  3. Čerstvě připravenou masku ihned naneste na vyčištěný obličej, vyhněte se přitom očím. Případné zbytky snězte.
  4. Nechte ji působit 10 minut.
  5. Smyjte ji teplou vodou.
  6. Osušte ručníkem.

Tato domácí maska se snadno připravuje a pomůže zlepšit vzhled pleti a brzy jí dodá zdravý lesk.