Zdraví

Důvody, proč byste se měli vždy po sexu vymočit

Všichni jsme už alespoň jednou slyšeli, že bychom se měli po sexu vymočit. Váš gynekolog, vaši přátelé, vaše matka. Všichni vám neustále říkají, že to musíte udělat. Možná to děláte pravidelně, nebo to neděláte vůbec. Ať tak či onak, není na škodu vědět, proč vám tento hygienický rituál doporučují pokaždé, když se rozhodnete, že budete mít sex.

Co je to infekce močových cest?

Důvodem, proč se po sexu vymočit, je to, že jde o opatření, které může zabránit infekcím močových cest. Infekce močových cest jsou způsobeny bakteriemi, které se dostanou do močových cest a překonají obranyschopnost organismu. To vede k pocitu pálení při močení, neustálé potřebě močit, a pokud je infekce v horních cestách, obvykle ji doprovází zimnice, horečka a nevolnost.

Proč byste se měli po sexu vymočit

Při sexu se do těla dostávají bakterie

Při pohlavním styku a penetraci se do otvoru močové trubice může dostat mnoho bakterií prostřednictvím penisu, prstů nebo dokonce úst. Nemusí jít jen o vnější bakterie, ale také o výkaly. Pochvu od konečníku odděluje jen malý kousek, takže to není nemožné. Při přechodu z análního sexu na vaginální musíte být obzvláště opatrní při výměně kondomů.

Ženy mají kratší močovou trubici

Ženy jsou mnohem náchylnější k infekcím močových cest, protože mají kratší močovou trubici. To je pro bakterie skvělá zpráva, protože nemusí cestovat daleko, aby se dostaly do močového měchýře a způsobily spoušť v podobě infekce.

Pomocí moči se vyplavují bakterie

Silný proud moči dokáže bakterie v močových cestách rozptýlit a spláchnout je dříve, než se z nich stane plnohodnotná infekce močových cest. Močové cesty tak zůstanou čisté a zbavené bakterií způsobujících infekci.

Ženy se přesto mohou potřebovat vymočit

Většina žen se po sexu opravdu nemusí nutit do močení. Většina stimulací, zejména bodu G, může u většiny žen přirozeně vyvolat potřebu močit. Místo toho, abyste to v sobě zadržovaly, si můžete klidně ulevit a mít větší pohodlí. Pokud nikdy necítíte skutečnou potřebu se vymočit, je možné, že se dostatečně nezavodňujete.

Infekce močových cest jsou bolestivé

Pokud jste nikdy neměli infekci močových cest, musíte mít neuvěřitelné štěstí. Říci, že jsou nepříjemné, je slabé slovo. Nejenže cítíte pálení při každém močení, ale téměř neustále budete pociťovat nepříjemný tlak v močovém měchýři. Pokud se to zhorší, může se u vás dokonce objevit horečka a bolesti břicha.

Opravdu se potřebujete okamžitě vymočit?

Vyskočit z postele ihned poté, co jste měli sex, může být poněkud necitlivé a může to být zabiják nálady. Opravdu nemusíte jít na záchod hned po skončení sexu. Místo toho si můžete dovolit zůstat v posteli až půl hodiny. Jen si dejte pozor, abyste neusnuli dřív, než z těla vyplavíte ty nepříjemné bakterie.

Někteří z vás mohou být velmi zmatení, protože nikdy nebo jen zřídka dostáváte infekce močových cest, přestože toto pravidlo zrovna nedodržujete. V takovém případě možná patříte k těm několika málo šťastlivcům, jejichž tělo funguje dostatečně dobře samo o sobě. Můžete i nadále pokračovat v tom, co děláte.

Pokud jste během posledních šesti měsíců dostali 2 nebo více infekcí močových cest, nebo více než 3 během roku, můžete být jen více náchylní. V takovém případě se rozhodně musíte vymočit co nejdříve po sexu, abyste předešli jakékoli možnosti infekce.

Pamatujte si

Je důležité si uvědomit, že byste se před sexem neměli vymočit, protože si tím vyprázdníte močový měchýř. To vám ztíží možnost vymočit se po sexu.

V konečném důsledku je lepší být v bezpečí než později litovat. Nemusíte sice hned vyskočit z postele a přerušit intimní chvilku, ale prokážete si laskavost, když si nezapomenete odskočit na záchod.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Flo , NDTV