Fyzické bolesti související se stresem a emocemi

Je dobře prozkoumaným a známým faktem, že naše emoce mají přímý vliv na naše fyzické zdraví. Neštěstí plodí nemoci. Štěstí přitahuje dobré zdraví. Tuto skutečnost však západní medicína přehlíží, a proto mají všechny alopatické léky vedlejší účinky. Fyzická bolest často není přičítána emocím a dalším jemným faktorům, a proto je léčba neúčinná nebo způsobuje nežádoucí účinky.

Ukazuje se, že chronická bolest nemusí být způsobena pouze fyzickým zraněním, ale také stresem a emocemi. Konkrétně u lidí, kteří zažili trauma a trpí posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD), je často vyšší riziko vzniku chronické bolesti.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Bolesti spojené se stresem a emocemi

Pochopení toho, jak různé myšlenky a emoce souvisejí s bolestí v různých částech těla, je pro naše zdraví zásadní. Zde je 9 různých bolestí a co každá z nich znamená.

Bolest hlavy

Bolesti hlavy se vyskytují prakticky u každého, kdo má hlavu. Tedy téměř. Je to jedna z nejčastějších bolestí, které lidé zažívají. Nadměrné množství stresu během dne má často za následek, že zažíváte záchvaty bolesti hlavy. Ne všechny bolesti hlavy jsou však důsledkem stresu. Bolesti hlavy způsobují i jiné faktory. Kvalitní relaxace, jako je meditace a některé potraviny a nápoje, mohou pomoci zmírnit bolesti hlavy.

Bolesti ramen

Bolest ramene je spojena s emocionálními břemeny a zátěží. Pokud jste ten, kdo nese na svých bedrech zodpovědnost, můžete občas, nebo často trpět bolestmi ramen. Nejlepším přístupem je zaměřit se na řešení svých problémů a vyhnout se přemítání nad problémem. Pomoci může sdílení problémů s přáteli a dokonce i vyhledání odborné rady.

Bolesti krku

Mnoho lidí trpí bolestmi krku a často je to připisováno špatnému držení těla nebo nesprávnému používání polštářů. Bolest krku se však může objevit i z emocionálních důvodů, protože přímo souvisí s neschopností odpustit druhým. Bolest pociťovaná na krku může být známkou pocitu viny nebo zášti, což ztěžuje odpuštění. Chcete-li bolest zmírnit, místo abyste se dívali na to, co na druhých lidech nenávidíte, podívejte se na jejich pozitivní stránky. Zkuste se také zaměřit na své vlastní pozitivní stránky.

Bolest rukou

Emoce a negativita mohou způsobovat také bolest rukou. Když pociťujete bolest rukou, může to znamenat, že jste sobecký. Je důležité být někdy nesobecký. Malé gesto pomoci nebo dobročinný čin vám pomůže zlepšit pohled na život. Zůstaňte ve spojení se svými přáteli na hlubší úrovni a snažte se vracet více, než dostáváte.

Bolest horní části zad

Citová osamělost, pocit nemilovanosti nebo osamělosti často souvisí s bolestmi horní části zad. Naznačuje také nedostatek podpory od těch, které máte rádi. Lidé, kteří trpí bolestmi horní části zad, se často cítí nedocenění a postrádají ve svém životě lásku. Laskavost a ohleduplnost z vás dělá milovanou osobu a může zmírnit pocity osamělosti. Zajděte si na rande nebo se setkejte se starými přáteli, na kterých vám záleží.

Bolesti dolní části zad

Kromě špatného držení těla a dalších fyzických problémů se bolesti dolní části zad mohou objevit také v důsledku emocionálního stresu, který často souvisí s finančními záležitostmi. Problém může pomoci vyřešit lepší finanční plánování a zlepšení vašich příjmů.

Bolesti loktů

Lidé, kteří pociťují bolest loktů, mají často strach ze změn v životě a ze změn v zaběhnutých zvyklostech. Bolest lokte naznačuje, že je čas provést ve svém životě určité změny. Přepracování vašeho běžného životního stylu a začlenění pozitivního přístupu k životu může přinést zlepšení. Udělejte kompromisy, kdykoli je to nutné, abyste odstranili bolest lokte.

Bolest kyčlí

Z emocionálního hlediska bolest kyčlí obecně souvisí se strachem. Pokud máte často potíže s přijímáním důležitých rozhodnutí, můžete trpět bolestí kyčlí. Bolest kyčle je známkou toho, že vás rozhodnutí a životní změny zneklidňují. Převezměte kontrolu nad svým životem tím, že budete činit proveditelná a racionální rozhodnutí. Meditace může zvýšit vaši intuitivní sílu a pomoci vám přijímat lepší rozhodnutí. Pozitivní duševní naladění vám také pomůže překonat obavy, které mohou být v mnoha případech neopodstatněné.

Bolesti kolen

Lidé, kteří trpí bolestmi kolen, mají často velké ego nebo přehnané sebevědomí. Velké ego je pro vás zátěží a kolena musí nést celou vaši tíhu – emocionální i fyzickou. Bolest kolen je známkou toho, že se musíte naučit být pokornější. Pokusit se své ego snížit není snadné, protože jste si ho budovali mnoho let. Myslete však na to, že všichni jsme lidé, a meditace, která vám pomůže pochopit vaše skutečné já, vám může pomoci snížit vaše ego a bolest kolen. Zvažte, zda byste neměli být štědřejší k lidem kolem sebe a zapojit se do nějaké charitativní činnosti.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Lora Hoffstetter