Krása

Jak může váš životní postoj ovlivnit vaši pleť?

Studie ukazují, že 20% změn stárnutí kůže je dáno vnitřními faktory, které nelze změnit, zatímco dalších 80% mají na svědomí externí faktory, které ovládat můžete. Nejdůležitější tři jsou podle F. Neusera, PhD., který prováděl výzkum na toto téma tyto: množství času stráveného na slunci, každodenní používání ochranných krémů a mentální postoj.

První dva jsou jasné (všichni víme, jak sluneční záření škodí pleti). Ale třetí – optimistický pohled – je nejzajímavější.

Váš postoj a stárnutí

Společnost Olay a 23andMe (biotechnologická společnost zaměřená na genetické testy) udělaly výzkum měření pozitivity a krásy tak, že požádaly ženy o vyjádření, jak silně se ztotožňují s výrokem: Mám k sobě kladný postoj. Opravdu se prokázalo, že pozitivní mínění o sobě samé koreluje s lepší pletí. Ale tento údaj neodhaluje, který faktor vede k jakému. Jsou ženy pozitivní, protože vypadají mladší nebo ženy skutečně vypadají mladší, protože jsou pozitivní? Předpokládá se, že platí druhá varianta.

Pozitivní přístup může totiž „oklamat“ lidi, že jste mladší, než doopravdy. „Vnímání věku není jen o fyzické kráse,“ říká Traube, který porovnává subjektivnost posuzování něčího věku na prvním rande. „Můžete někoho potkat a říkat si, že je docela atraktivní, ale na základě jejich gest a vašich vzájemných interakcí bude hodnota jeho přitažlivost pro vás stoupat či klesat,“ vysvětluje. Naopak můžete potkat někoho s vráskami, z něhož vyzařuje mnoho energie, a vy si poté myslíte, že je mladší, než ve skutečnosti.

Vaše pokožka a stres

Pozitivita vám také může pomoci lépe řešit stres a regulovat napětí (čím vyšší je stres, tím rychleji stárnete). Howard Murad, MD, zakladatel Murad péče o pleť, studoval 40 pacientek a zjistil, že po pouhých 4 týdnech čtení pozitivních afirmací se ženám snížil krevní tlak, hladina stresu a naopak se zvýšila hydratace pokožky (hlavní faktor mladistvé pleti). „Studie ukazují, že vědomé a pozitivní myšlení a žití snižuje tvorbu stresových hormonů, dodává Nicholas Perricone, MD.

Zjednodušeně řečeno, méně stresu a vystavování slunci rovná se svůdnější kůže. Díky pozitivnímu postoji budete nejen krásnější, ale i šťastnější.

Pro lepší pleť používejte kvalitní kosmetiku od ověřených obchodu zde:  Další zajímavé články z kategorie Krása