Zajímavosti

Jak nezapomínat jména? Pomůže vám tento trik

Lidé jsou rádi, když si je pamatujeme. Tak to je. Jsme řízeni egem a může nás urazit zjištění, že osoba, se kterou jsme před pár dny zapředli krátký, ale zajímavý hovor, není sto vybavit si naše jméno. Jak nezapomínat jména?

Naše vlastní jméno pro nás hodně znamená. Jména ostatních jsou jen slova, která většinou proletí naší myslí spolu s dalšími. Není tedy žádným překvapením, že si je často nepamatujeme.

Pokud se setkáváte často s tím, že znovu a znovu stojíte před lidmi, jejichž jména neznáte, přestože se vám představili, ukážeme vám malý trik, který vám může pomoci.

Absurdní představa

Mějte na paměti, že lépe se vám budou jména pamatovat, pokud si je budete moci s něčím spojit. Když se seznámíte s někým novým, zkuste si v hlavě vytvořit mentální obraz, který má co do činění s jménem dané osoby. Například se seznámíte s panem bílým, představte si třeba šlehačku, ve které se ukáže jeho obličej a pak se pomalu rozplývá. Obraz si představte, jak nejlépe dovedete. Poté, až jej znovu uvidíte, vybaví se obraz a jméno se vám připomene.

Všimněte si, že čím lepší máte představivost, tím lépe bude tento trik fungovat. Čím absurdnější vaše představa bude, tím těžší bude na ni zapomenout.

A je jasné, že jakmile se tuto techniku naučíte, můžete ji použít i na další podrobnosti, nejen na jména.

Kvalitní a ověřené doplňky stravy pro lepší paměť, proteiny a vitamíny najdete zde:  Další zajímavé články z kategorie Zdraví