Jak rychle zlepšit usínání a mít kvalitní spánek celou noc

Kvalitní spánek je základem dobrého zdraví. Během něj tělo odpočívá a nabírá potřebnou energii. Pokud není spánek dostatečný, dostavuje se brzy únava, dochází k narušení psychické pohody. I nervozita a stres s sebou nesou nebezpečí zhoršeného spánku. Přípravky a doplňky stravy pro zlepšení kvality spánku zklidňují mysl a navozují pocity klidu, potřebné k usínání.

Zároveň je důležité kvalitní spánek podpořit také režimovými opatřeními – v pozdějších hodinách je potřeba se vyhýbat povzbuzujícím nápojům (káva, černý a zelený čaj, kolové a energetické nápoje, alkohol), nejíst těžká jídla a necvičit. Lepší a kvalitní spánek pomůže také zajistit příjemná teplota v ložnici a pravidelný režim.

Pokud tedy patříte mezi ty, kteří mají problémy s usínáním a kvalitní spánek už ani neznáte, tak jsou možná na vině deprese a stres. Pro mnoho lidí je rychlé usínání a ranní vstávání s pocitem odpočinutí a nabrání sil, jako z říše snů. Přitom může být na vině nervozita, stres, deprese, málo pohybu, nebo třeba alkohol.

Stres je dnes součástí života téměř každého z nás a každý se s ním vyrovnává jiným způsobem. Příliš velký tlak a dlouhodobé nezvládání stresu může mít za následek deprese, které neblaze ovlivňují náš osobní i pracovní život. Volně prodejné prášky proti stresu a další metody vám pomohou vypořádat se se stresem.

Na rozvoj deprese má vliv také nedostatek vitamínů. Tělo spotřebuje ve stresu daleko více vitamínů a živin, a proto mu je musíte doplnit. Zvolte vhodné doplňky stravy, především vitamín B v tabletách, jehož nedostatek se projevuje zhoršenou náladou a sníženou obranyschopností organismu.

Doplňky stravy pro kvalitní spánek můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Co nám může zlepšit usínání a mít kvalitní spánek celou noc

Tablety a prášky proti stresu a pro duševní rovnováhu
Volně prodejné léky obsahují přírodní látky a léčivé bylinky, které pomáhají organismu lépe se vypořádat s nátlakem, nervozitou a stresem. Výhodou je, že nemají téměř žádné vedlejší účinky a nejsou návykové jako antidepresiva na předpis.

Čaje a bylinky pro kvalitní spánek
Udělejte si chvilku pro sebe a v klidu si vypijte již porcovaný čaj proti nervozitě a pro kvalitní spánek, nebo si ho uvařte z bylinek. Uklidňující účinky má meduňka, kozlík lékařský a především třezalka tečkovaná, o které odborníci tvrdí, že funguje podobně jako chemické léky na deprese.

Cvičení pro kvalitní spánek
Nenechte se převálcovat depresí a zaútočte pohybem. Cvičení má příznivý vliv nejen na vaše tělo, ale především na psychiku. Vrátí vám optimismus a vitalitu. Stačí pár minut cvičení denně a uniknete nervozitě a stresu. Doporučujeme především jógu.

Vyvážený jídelníček pro kvalitní spánek
Méně solte a jezte potraviny s vyšším obsahem draslíku. Mezi ně patří například fíky, banány, rajčata nebo meruňky. Jídla si ochuťte bazalkou nebo estragonem, které mají uklidňující účinky.

Představíme si nejprodávanější a nejlepší přípravky a tablety proti únavě a vyčerpání, které jsme vybrali podle jejich prodeje a oblíbenosti. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků. Samozřejmě zároveň patří mezi nejúčinnější přípravky, prášky a bylinky proti nespavosti a stresu.

Dr.Max Magnesium Sticks 400 mg 30 sáčků

Dr.Max Magnesium Sticks 400 mg 30 sáčků

Hořčík, vitaminy skupiny B a vitaminu C ve formě pohodlných jednorázových sáčků pro přímé použití. Jednoduše vsypte do úst a polkněte. Nemusíte zapíjet. S příjemnou citrónovou příchutí. Přípravek oceníte při nadměrné fyzické zátěži nebo psychickém vypětí, při sportu.

magnesium (hořčík) přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a příznivě ovlivňuje činnost svalů
magnesium a vitaminy B1, B6 a B12 přispívají k normální funkci nervového systému a normální psychické činnosti
vitamin C přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, napomáhá k ochraně buněk před oxidativním stresem a je potřebný pro správnou funkci imunitního systému

Dávkování
Dospělí a děti od 12 let užívají 1 sáček denně. Obsah sáčku vsypte do úst, nechte rozpustit a polkněte.

Složení
Hořčík 400 mg, vitamin C 40 mg, vitamin B1 1,1 mg, vitamin B6 1,4 mg a vitamin B12 2,5 µg v jednom sáčku.

Plnidlo (sorbitol), oxid hořečnatý, kyselina L-askorbová, regulátor kyselosti (kyselina citronová), přírodní citronové aroma, protispékavá látka (hořečnaté soli mastných kyselin), kyanokobalamin, pyridoxin hydrochlorid, thiamin hydrochlorid, sladidlo (sukralóza).

SANOFI Magne b6 50 obalené tablety

SANOFI Magne b6 50 obalené tablety

Hořčík v kombinaci s vitaminem B6. Nedostatek hořčíku má vliv i na psychický stav, může se projevit například nervozitou, podrážděností, vyčerpaností, mírnou poruchou spánku – doplňování hořčíku může tyto příznaky zlepšovat. Pro dospělé, dospívající a děti starší 6 let (s tělesnou hmotností od 20 kg).

Léková forma – oválné, bílé, obalené tablety.

Léčivá látka a její množství
Léčivými látkami jsou magnesii lactas dihydricus, pyridoxini hydrochloridum. Jedna tableta obsahuje magnesii lactas dihydricus 470 mg a pyridoxini hydrochloridum (vitamin B6) 5 mg.

Dalšími pomocnými látkami jsou sacharóza, kaolin, arabská klovatina, karbomer 934, mastek, magnesium-stearát, karnaubský vosk a oxid titaničitý.

Jak užívat
Dospělí užívají obvykle 6 tablet denně.
Děti od 6 let věku (20 kg tělesné hmotnosti) mohou užívat 4 až 6 tablet denně.
Těhotné ženy by neměly překročit dávku 2 tablety denně, avšak přesnou výši dávky určí lékař.
Denní dávku je vhodné rozdělit do 2 až 3 dílčích dávek a ty užívat nejlépe ráno, v poledne a večer, pokud možno během jídla.
Tablety se polykají vcelku a zapíjejí velkou sklenicí vody.

Clinical Melatonin Forte 5 mg 100 tablet

Clinical Melatonin Forte 5 mg 100 tablet

Melatonin je přirozený hormon, který napomáhá usínání. Náš organizmus si ho tvoří sám podle potřeby, s věkem však jeho produkce klesá. Doporučujeme proto dávkování individuálně konzultovat s lékařem nebo farmaceutem. Po konzultaci je možno zvýšit dávku před spaním až na jednu tabletu. Není návykový.

Hlavní vlastnosti:
melatonin se přirozeně tvoří v našem těle
přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí
přispívá ke zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu

Dávkování
1x denně 1 tablety před spaním. Zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Složení
Složení (v přepočtu na denní dávku – 1 tablety 150 mg): Mikrokrystalická celulóza 146 mg, Melatonin 2,5 mg, Stearan hořečnatý (protispékavá látka) 1 mg, talek (plnidlo) 0,5 mg.

Upozornění
Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do 18 let. Těhotné a kojící ženy užívají po dohodě s lékařem. Není určeno jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu. Užívání je vhodné konzultovat s lékařem. Užívejte jen před předpokládanou dobou spánku, protože může způsobit ospalost. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.

Vitamin C Long Effect 500 mg 60 kapslí

Vitamin C Long Effect 500 mg 60 kapslí

Přípravek DR.MAX VITAMIN C LONG EFFECT je moderní forma vitaminu C ve speciálních kapslích, které zajišťují postupné uvolňování vitaminu C během 12 hodin. Jedna kapsle obsahuje 500 mg vitamínu C, což odpovídá 625 % RHP (referenční hodnota příjmu). Forma kapslí s postupným uvolňováním zajišťuje lepší využitelnost obsažených látek. Výhodou je rovněž jednoduché dávkování – i při zvýšené potřebě vitamínu C stačí užít pouze jednu kapsli denně.

Vitamín C (kyselina askorbová) je nezbytný pro správný průběh mnoha důležitých fyziologických procesů probíhajících v lidském organizmu, a proto je považován za jeden z nejdůležitějších mikronutrientů. Řadí se mezi antioxidanty, je nezbytný pro správně fungující imunitní systém, pomáhá při únavě a vyčerpání, je důležitý pro tvorbu kolagenu, vstřebávání železa a mnoho dalších dějů.

Na rozdíl od většiny zvířat si lidský organismus neumí vitamín C sám vytvořit, neboť nám k tomu chybí potřebný enzym. Jsme tedy odkázání na příjem vitamínu C z potravy. Potraviny bohaté na vitamín C jsou citrusy, rakytník, šípky, kyselé zelí, papriky, brokolice a další. Vitamín C je rozpustný ve vodě a na rozdíl od vitamínů rozpustných v tucích není třeba se obávat předávkování – nadbytečné množství se snadno a rychle vylučuje močí.

Denní referenční hodnota příjmu vitamínu C pro dospělého člověka je 80 mg denně. V některých situacích a u některých osob je však spotřeba vitamínu zvýšena – např. při zánětlivých onemocněních, v rekonvalescenci, při hojení ran, chudokrevnosti, neprospívání, u těhotných či kojících žen, u kuřáků či u osob, které nekonzumují pravidelně ovoce a zeleninu.

V těchto případech je vhodné upravit stravu, a pokud takové opatření není dostačující, doplnit vitamín C jiným způsobem. Vhodnou formou jsou přípravky v moderní formě s postupným uvolňováním, které zajistí efektivnější využití vitamínu C v organismu v průběhu celého dne.

Dr.Max Vitamin C + Zinek 90 tablet

Dr.Max Vitamin C + Zinek 90 tablet

Vitamin C a zinek pro zdravou imunitu. Přípravek obsahuje vitamin C doplněný zinkem s vysokou vstřebatelností. Vitamin C napomáhá normální funkci imunitního systému, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a příznivě ovlivňuje nervový systém, chrání buňky před oxidačním stresem. Zinek je také důležitý pro imunitní systém a pomáhá udržet zdravé vlasy, kosti, pokožku, nehty a zrak.

Dávkování
Užívejte 1 tabletu denně.

Složení
Vitamin C 100 mg (125 % RHP), zinek 15 mg (150 % RHP) v jedné tabletě.

Kyselina L-askorbová, plnidlo (uhličitan vápenatý), citrát zinečnatý, zahušťovadla (mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob), emulgátor (hypromelóza), stabilizátor (zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulózy), protispékavé látky (hořečnaté soli mastných kyselin, oxid křemičitý), zahušťovadlo (maltodextrin), lešticí látka (polyvinylalkohol), kluzná látka (mastek), stabilizátor (sodná sůl karboxymethylcelulózy), regulátor kyselosti (kyselina L-vinná).

MEGAFYT Čajová směs pro klidný spánek 20 x 2,1 g

MEGAFYT Čajová směs pro klidný spánek 20 x 2,1 g

Tradiční rostlinný léčivý přípravek užívaný při stavech celkového neklidu a předrážděnosti, při lehčích poruchách usínání a spánku a mírných poruchách zažívání spojených se stresem. Přípravek mohou užívat dospívající od 12 let a dospělí.

Léčivá látka a její množství
Jeden nálevový sáček (2,1 g) obsahuje: Léčivé látky: Valerianae radix (kozlíkový kořen) 1,000 g, Melissae herba (meduňková nať) 0,600 g, Passiflorae herba (mučenková nať) 0,400 g.

Jak užívat
1 nálevový sáček se přelije 0,25 l vroucí vody a nechá se 5 – 10 min vyluhovat v zakryté nádobě.

Nesmí se vařit. Čaj se pije teplý 3x denně. Při poruchách spánku a usínání se použijí 2 nálevové sáčky na 1 šálek čaje před spaním. Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Pokud u Vás příznaky onemocnění při používání tradičního rostlinného přípravku přetrvávají déle než 14 dní, poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem přípravek užívejte nejdéle 2 týdny.

Na co si dát pozor
Čaj se nedoporučuje podávat dětem mladším 12 let, těhotným a kojícím ženám z důvodu nedostatku údajů. Meduňková silice může přecházet do mateřského mléka a u kojeného dítěte se pak projevuje mírný sedativní (zklidňující) účinek. Ovlivnění pozornosti nelze zcela vyloučit, přípravek by proto neměl být podáván cca 2 hodiny před činností vyžadující zvýšenou pozornost a schopnost rychle reagovat (řízení motorových vozidel, obsluha strojů apod.).

PERSEN Forte 40 tobolek

PERSEN Forte 40 tobolek

Léčivý přípravek se užívá při psychovegetativních poruchách nejrůznější povahy, projevujících se zvýšeným napětím, podrážděností, neklidem, rozladěností, strachem, úzkostí, poruchami koncentrace, poruchami usínání a spánku, pocitem únavy po probuzení nebo i minimální námaze, pocením dlaní a třesem rukou. Přípravek mohou užívat pouze dospělí.

Jak užívat
Dospělí užívají jednu tobolku 2-3 denně. Při poruchách usínání a spánku se užívá 1 tobolka 1krát denně, a to 1 hodinu před spaním. Tobolky se polykají celé, nerozkousané, každou dávku je třeba zapít malým množstvím tekutiny.

Délka užívání
K dosažení žádoucího účinku se doporučuje přípravek užívat pravidelně po dobu 2-4 týdnů. Pokud se do 2 týdnů od zahájení léčby příznaky nezlepší nebo se zhoršují, poraďte se s lékařem.

Na co si dát pozor – Neužívejte přípravek:
Jestliže trpíte gastroezofageálním refluxem (návrat žaludečního obsahu zpět do jícnu), měl(a) byste se vyvarovat užívání přípravků s obsahem máty peprné, protože ty mohou zesílit obtíže s pálením žáhy.
Při žlučníkových kamenech či jiných onemocněních žlučových cest konzultujte užívání přípravku s lékařem.

Magnesium B6 48 mg 100 tablet

Magnesium B6 48 mg 100 tablet

Hořčík a vitamin B6 pomáhají snížit míru únavy a vyčerpání. Přispívají k normální činnosti nervové soustavy a k normální psychické činnosti, příznivě ovlivňují energetický metabolismus. Hořčík (magnesium) navíc působí pozitivně na normální činnost svalů, pomáhá ke zdravým zubům a kostem a přispívá k elektrolytické rovnováze. Hořčík je v přípravku obsažen v organické formě, která je pro lidské tělo lépe vstřebatelná.

Dávkování
Dospělí užívají 2-4 tablety denně, děti od 6 do 15 let užívají 2 tablety denně. Dětem od 3 do 6 let se podává 1 tableta denně.

Složení
Hořčík 48 mg, vitamin B6 1,4 mg v jedné tabletě.

Mléčnan hořečnatý dihydrát, mikrokrystalická celulóza, oxid titaničitý, zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulosy, hypromelóza, hořečnaté soli mastných kyselin, oxid křemičitý, polyvinylalkohol, polyethylenglykol 4000, pyridoxin-hydrochlorid, polydextróza, mastek.

Upozornění
Není určeno pro děti do 3 let. Vhodné i pro těhotné a kojící ženy po konzultaci s lékařem nebo lékárníkem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl.

LIPO-C-ASKOR FORTE 120 kapslí

LIPO-C-ASKOR FORTE 120 kapslí

Lipozomální vitamin C s několikanásobně vyšším vstřebáváním a postupným uvolňováním pro dospělé a děti od 6 let. Přípravek LIPO C ASKOR FORTE obsahuje přírodní vitamin C s lipozomálním vstřebáváním (liposomal delivery, LD), bio?avonoidy z citrusových plodů, extrakt plodu šípku a tukové látky z rostlinných zdrojů (tzv. složení RosaCelip-LD®).

RosaCelip-LD® udržuje oproti běžnému vitaminu C v organismu několikanásobně vyšší hladinu a dostupnost pro antioxidační ochranu zdravých buněk a zejména pro imunitní a nervový systém. Díky efektivnímu postupnému vstřebávání do organismu je zároveň šetrný k zažívacímu ústrojí.

Jaký je přínos vitamínu C pro lidský organismus?
napomáhá normální funkci imunitního systému
přispívá ke správné funkci nervového systému a k normální psychické činnosti
pomáhá snížit míru únavy a vyčerpání
přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí, chrupavek, pokožky, dásní a zubů
chrání buňky před oxidativním stresem, antioxidant
zvyšuje vstřebávání železa
příznivě ovlivňuje energetický metabolismus

Plod růže šípková napomáhá přirozené obranyschopnosti, podporuje normální trávení a normální funkci dýchacího systému. Součástí každého balení jsou unikátní diagnostické proužky URO C KONTROL®, které slouží k orientačnímu stanovení hladiny kyseliny askorbové v moči.

Jedná se o zdravotnický prostředek registrovaný Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Můžete si tak sami změřit hladinu vitaminu C. Denní potřeba a spotřeba vitaminu C vychází z nároků na organismus, a to zejména z jeho psychické a fyzické zátěže.

De-press 60 tobolek

De-press 60 tobolek

Silná dávka kozlíku lékařského Vám pomůže dosáhnout duševní pohody a vyrovnat se stresem, šafrán setý zase dosáhnout dobré nálady. Přípravek De-press obsahuje jedinečnou kombinaci 4 bylin (kozlík lékařský, šafrán setý, meduňka lékařská a třezalka tečkovaná), vitaminu B6, hořčíku a L-tryptofanu. Nejsilnější kombinace L-tryptofanu a bylin v 1 tobolce.

De-press doporučujeme při špatné náladě, emoční nerovnováze, stresu, únavě a vyčerpání, zejména v hektickém období, jako je podzim a zima.

kozlík lékařský příznivě působí na spánek a usínání, pomáhá navodit relaxaci, spánek a klid, podporuje kognitivní funkce a duševní zdraví, přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému a normálnímu trávení
meduňka lékařská příznivě působí na kognitivní a duševní zdraví, pozitivně působí na relaxaci a spánek, přispívá k fyzické pohodě
třezalka tečkovaná pozitivně ovlivňuje duševní rovnováhu, napomáhá normálnímu trávení a činnosti jater
vitamín B6 a hořčík přispívají k normální činnosti nervové soustavy a k normální psychické činnosti, napomáhají snížení míry únavy a vyčerpání
šafrán setý má pozitivní vliv na duševní zdraví, dobrou náladu a relaxaci
tryptofan je esenciální aminokyselinou a výchozí látkou při biosyntéze řady důležitých látek, např. serotoninu a nikotinamidu

Dávkování:
Užívejte 1–2 tobolky denně. Zapijte dostatečným množství vody. Vhodné i k dlouhodobějšímu užívání.

Složení:
L-tryptofan, hořčík, vitamin B6, extrakt kozlíku lékařského, extrakt šafránu setého, extrakt meduňky lékařské, extrakt třezalky tečkované.