Zdraví

Jak zastavit vypadávání vlasů v mládí a podpořit růst

Chlapci a dívky zejména v dospívání jsou náchylní k vypadávání vlasů, a proto mají oprávněné obavy ze ztráty vlasů.

Stejně jako všechny další části našeho těla, tak i vlasy potřebují ke svému růstu minerály a vitamíny. Samozřejmě to není vše, co proti vypadávání vlasů můžeme udělat. Na ztrátu vlasů v mládí má vliv spousty dalších věcí a nejen nedostatečné množství vitamínů a minerálu v našem těle. Dalšími důvody ztráty vlasů jsou hormonální změny v těle během dospívání, dokonce naše stravování a používání chemických látek nebo životní prostředí.

Opravdu těch příčin ztráty vlasů je mnoho a některé můžeme svým přístupem ovlivnit. Důvody jako životní prostředí a hormonální změny v našem těle ovlivnit nedokážeme. Nicméně pokud chceme zjistit, která metoda proti vypadávání vlasů je nejlepší, tak napřed musíme pochopit příčiny ztráty vlasů v dospívání. Tady jsou základní příčiny.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Nedostatek živin v těle

Pro naše tělo a samozřejmě i pro růst vlasů jsou životně důležité základní minerály a vitamíny. Pokud si chceme udržet zdravé a silné tělo, tak musíme tyto vitamíny a minerály stále doplňovat. Pokud naše strava nebude obsahovat dostatek vitamínu A, B6, E a minerály jako je hořčík a zinek, tak budou naše vlasy vypadávat.

Životní prostředí

Znečisťující látky v ovzduší jsou jedním z hlavních důvodů vypadávání našich vlasů. Znečistěné ovzduší představuje vážnou příčinu pro ztrátu vlasů, protože jsou naše vlasy každodenně vystaveny kontaminaci. Tyto znečisťující látky se zachytí ve vlasových folikulech a tím jsou vlasy poškozené a drsné. Na základě těchto látek obsažených v ovzduší dochází k významné ztrátě vlasů.

Používání chemických látek

Období dospívání sebou přináší určité trendy a styly v různých účesech. K tomu je potřeba používat různé chemikálie, jako jsou vlasové gely, vlasová séra, barvení vlasů, rovnání vlasů a další. Samozřejmě dopad těchto chemických látek na vlasy je drastický.

Hormonální změny v dospívání

Dalším významným důvodem ztráty vlasů v dospívání jsou hormonální změny v našem těle. Většinou jde o tělesné a duševní problémy, které nakonec vedou ke stresu. Stres je zcela běžný při hormonálních změnách a zároveň může být důvodem k vypadávání vlasů.

Nyní již znáte běžné a nejčastější příčiny vypadávání vlasů v mládí, takže můžeme prozradit pár tipů, jak proti tomu bojovat. Nejedná se zcela určitě o zaručené rady, jak nad ztrátou vlasů úplně vyzrát. Jde jen o rady a tipy, jak zmírnit vypadávání vlasů a určitou prevenci.

Jak zastavit vypadávání vlasů v mládí a podpořit růst

Tip 1: Snažte se do svého jídelníčku zařadit stravu bohatou na vitamín A, E, B6 a minerály zinek a hořčík. Ideální je minimálně každý den strava, která bude obsahovat jeden díl ovoce, jeden díl zeleniny a jeden díl ryby. Užívání stravy bohaté na tyto vitamíny a minerály zcela určitě pomůže snížit ztrátu vlasů.

Tip 2: Pokud máte již problém z vypadáváním vlasů, tak se snažte vyhnout používání kosmetiky a chemického ošetření vlasů. Určitě se vyhněte použití laku na vlasy, krémů a gelů na vlasy, barvení vlasů a podobných výrobků. Zkuste použít přírodní produkty pro péči o vlasy a přírodní šampony. Třeba nezastaví vypadávání vlasů, ale zcela určitě zmírní ztrátu vlasů a vlasy budou zdravější.

Tip 3: Nezapomeňte, že stres je velmi častou příčinou vypadávání vlasů v mládí. Komplikace dospívání mladých lidí by měla být zvládnuta co nejlépe, aby se zabránilo stresu u mladých mužů a žen. Sice existují dokonce i léky proti vypadávání vlasů v důsledku stresu, ale na těchto lécích si můžete vybudovat závislost. Raději berte život s nadhledem a snažte se vyhnout stresu…a tím ztrátě vlasů.

Tip 4: Škodlivé látky v ovzduší jsou pro naše vlasy kritické a velmi těžko se proti tomu můžeme bránit. Nicméně častějším mytím vlasů bez použití chemických prostředků a používáním přírodních šamponu můžeme taky snížit ztrátu vlasů. Mezi další pomocníky určitě patří použití kšiltovky a šátku na hlavu, jako ochranu proti znečistěnému životnímu prostředí a slunečnímu záření.

Další tip může být nevěřit některým super a ověřeným produktům, které zcela zastaví vypadávání vlasů a dokonce zajistí růst vlasů. Mnoho firem nabízí osvědčené přírodní produkty na růst vlasů, nebo proti ztrátě vlasů. Všechny tyto produkty a léčebné kůry je potřeba brát z rezervou, protože vypadávání vlasů je běžné a součástí našeho života. Samozřejmě zdravá strava plná zeleniny a ovoce má blahodárný vliv nejen na vlasy, ale na celé naše tělo.