Krása

Manikúra s použitím běžných kuchyňských ingrediencí

Kdo by neměl rád dokonalý vzhled svých rukou? Po dlouhém a náročném dni v práci, nebo v lenošivé neděli se rádi na chvíli rozmazlíme. Manikúra a pedikúra jsou takovým relaxačním luxusem, že jim často nemůžeme říct ne. Nechat si však masírovat ruce a nechat si nalakovat nehty relaxační manikúrou, kterou nám udělají v salonu klidně každý den, není možné, pokud nemáme dostatek finančních prostředků.

Dobrou zprávou však je, že hýčkat se bez utrácení velkých peněz dnes není nemožné. Manikúru si můžete udělat sami s pomocí běžných ingrediencí, které vám v kuchyni skoro nikdy nedojdou. Ano, k dokonalé domácí manikúře stačí jen pár ingrediencí z kuchyně. Budete překvapeni, že vaše nehty porostou zdravěji, než kdy předtím, a vaše ruce budou spokojenější a jemnější. Níže uvedené ingredience vám pomohou udělat si účinnou manikúru krok za krokem, a to zcela samy, jen tak v pohodlí domova.

Citron

Většině našich kuchyní citrony nikdy nedojdou. Toto kyselé ovoce se hodí nejen k zálivce salátu a k přípravě dokonalého citronového čaje, nebo sklenice limonády, ale dokáže vyčistit i vaše ruce. Stačí nakrájet citron na tenké plátky a přitisknout si je na ruce a na nehty. Citronovou šťávu nechte 15 minut působit. Kyselina citronová obsažena v tomto ovoci pomáhá při čištění a snadném rozjasnění pokožky.

Tip: Chcete-li použít přírodní odlakovač na nehty, smíchejte několik kapek citronu s octem. Budete ohromeni nejlepšími možnými výsledky!

Jedlá soda

Je možné, že jedlá soda překvapila vaše blízké nadýchanými, vláčnými koláči z trouby, ale díky této přísadě mohou krásně vypadat i vaše ruce. Jedlá soda je hrubá, ale ne abrazivní složka, díky čemuž skvěle odstraňuje odumřelou kůži z vašich rukou. Stačí, když smícháte 2 polévkové lžíce jedlé sody se lžičkou vody. Vytvořte pastu a jemně si s ní masírujte ruce. Nechte ji 10 minut působit a poté si ruce umyjte teplou vodou.

Zelený čaj

Většina z nás věří skutečnosti, že zelený čaj nám díky vysokému obsahu antioxidantů pomáhá snadno pročistit náš organismus. Nyní je čas použít ho i na ruce. Vysoký obsah antioxidantů v zeleném čaji napravuje zabarvení pokožky a zklidňuje také jakékoliv podráždění. Stačí vzít 2 polévkové lžíce lístků sypaného zeleného čaje do široké misky s teplou vodou. Namočte ruce do tohoto teplého zeleného čaje na 20 minut, nebo dokud voda nevychladne.

Med

Med, lahodné sladidlo, je v ájurvédských receptech již po staletí. Jeho vyživující vlastnosti jsou úžasné a mohou vám pomoci získat i zdravé ruce. Med je úžasný, přírodní hydratační prostředek, který má schopnost čerpat vlhkost z okolního prostředí. Stačí vzít 2 polévkové lžíce medu, přidat do něj špetku kurkumy a nanést na ruce. Nechte působit 20 minut, aby veškerá vlhkost pronikla do pokožky. Umyjte si ruce teplou vodou, aby byly jemné a hladké jako nikdy předtím.

Mandlový olej

Naše vlasy a pokožka využívají výhod mandlového oleje již mnoho let a tentokrát pomůže i našim rukám. Nanesení mandlového oleje je posledním krokem, kterým tato domácí manikúra končí, a není jím nic jiného, než zdravá masáž mandlovým olejem. Vezměte 2 polévkové lžíce mandlového oleje a naneste jej na dlaně a prsty. Jemně jej vmasírujte do každého kloubu a můžete jej použít i na dlaně. Vitamín E a další vyživující prvky obsažené v mandlovém oleji proniknou do vašich rukou a zanechají je jemné, zářivé a krásné.

Díky této domácí manikúře vyčistíte ruce kyselinou citronovou z citronů, odstraníte odumřelou kůži a napravíte zabarvení pomocí jedlé sody a zeleného čaje, a také hydratujete, vyživíte a rozjasníte pokožku pomocí medu a mandlového oleje. Tato manikúra vám tedy samozřejmě pomůže nejen ušetřit spoustu peněz, ale také ošetří vaše ruce přírodními složkami a zanechá je jemnější a krásnější.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Swirlster ndtv