Zajímavosti

Nejlepší animační nástroje AI, které je třeba vyzkoušet

V rychlém světě tvorby digitálního obsahu se oživení obrázků stalo poutavým způsobem, jak zaujmout publikum. Ať už chcete vylepšit svou prezentaci na sociálních sítích, vytvářet filmy s umělou inteligencí, nebo se prostě jen bavit vizuálními efekty, k dispozici je řada nástrojů pro animaci s umělou inteligencí, které statické obrázky přemění na dynamický animovaný obsah.

Existuje několik animačních nástrojů, které využívají umělou inteligenci (AI) ke zjednodušení a urychlení procesu tvorby animací. Tyto nástroje využívají různé techniky umělé inteligence, jako je strojové učení, hluboké učení nebo generativní modelování, k vytváření plynulých a realistických animací.

Špičkové nástroje pro animaci pomocí umělé inteligence nově definují kreativitu a plynule spojují technologii s uměleckým zpracováním. Zde si představíme 10 špičkových nástrojů využívajících umělou inteligenci, které usnadňují proces animace a z nichž každý nabízí jedinečné funkce pro uspokojení různých tvůrčích potřeb.

Renderforest: Odemknutí kreativity

Renderforest vyniká jako komplexní platforma pro tvorbu brandů, která nabízí nepřeberné množství funkcí pro tvorbu videí, návrh loga, generování mockupů a další. Díky neustále se rozšiřující sbírce vysoce kvalitních šablon mohou uživatelé přizpůsobit videa pomocí přechodů, textu, log a animací a pozvednout tak svou přítomnost na sociálních sítích.

Steve AI: Oživení textu

Steve AI je inovativní nástroj, který automatizuje tvorbu hraných a animovaných videí z textu. Steve AI je ideální pro ty, kteří nemají zkušenosti se střihem videa, a zefektivňuje proces tím, že zvládá střih, publikování a tvorbu scénářů. Tento nástroj pokrývá širokou škálu typů videí, od Blog to Video Maker a Voice to Video Maker až po Video Ad Maker, Cartoon Video Maker a Photo to Video Maker.

Magic Hour: Automatická tvorba videa

Magic Hour posouvá produkci videa na vyšší úroveň tím, že celý proces automatizuje. Transformujte stávající videa do nových stylů a estetiky a vytvářejte vizuálně podmanivý obsah pro sociální média, videoplatformy a komunity.

Synthesia: Snadná tvorba videa s umělou inteligencí

Synthesia, které důvěřují oboroví giganti jako Accenture, WPP a BBC, zjednodušuje tvorbu videí s umělou inteligencí. Díky tomu, že Synthesia nepotřebuje drahé vybavení a herce, umožňuje uživatelům vytvářet videa zadáváním textu.

Appy Pie: Vývoj mobilních aplikací pro kutily

Appy Pie je nástroj pro vývoj mobilních aplikací, který uživatelům umožňuje vytvářet aplikace pro iOS a Android v pouhých třech jednoduchých krocích. Uživatelsky přívětivé rozhraní umožňuje vytvářet funkčně bohaté aplikace s push notifikacemi, integrací CRM a hyperlokální integrací.

Powtoon: Poutavé animované prezentace

Powtoon, webový animační program, usnadňuje rychlou a snadnou tvorbu animovaných prezentací. Powtoon je ideální pro pedagogy i profesionály a umožňuje uživatelům zaujmout, vysvětlovat a působivě prodávat.

Moovly: Tvorba multimediálního obsahu

Moovly umožňuje uživatelům vytvářet online animovaná videa, prezentace a multimediální obsah. Uživatelé mohou kombinovat objekty knihovny Moovly a jejich média pomocí jednoduchého rozhraní drag-and-drop a vytvářet tak poutavý obsah.

Blender: Bezplatný program s otevřeným zdrojovým kódem pro tvorbu 3D

Blender, bezplatný a open-source nástroj pro 3D tvorbu, podporuje všechny aspekty 3D technologie, včetně modelování, animace, vykreslování a střihu videa. Je nejlépe hodnocenou volbou mezi profesionály v oblasti VFX, protože nabízí výkonný, nestranný engine pro sledování cest a rozsáhlé nástroje pro modelování.

Adobe Animate: Výkonný nástroj pro interaktivní animaci

Adobe Animate je všestranný nástroj pro tvorbu interaktivních animací pro televizi, hry a internet. Umožňuje uživatelům oživit kreslené filmy, reklamní bannery a další vizuální prvky. Animate podporuje rychlé publikování obsahu na různých platformách v různých formátech, takže je přístupný na jakékoli obrazovce.

Vyond: Profesionální animovaná videa pro firmy

Online animační nástroj Vyond je určen pro profesionály a nabízí tvorbu animovaných videí pro obchodní účely, jako jsou školení, marketing a e-learning. Vyond přináší revoluci v komunikaci díky poutavému vyprávění příběhů a možnosti přepracování a personalizace obsahu.

Je důležité poznamenat, že i když tyto nástroje využívají umělou inteligenci ke zjednodušení procesu animace, k vytvoření kvalitní animace je stále zapotřebí kreativita a umělecké dovednosti. Nástroje umělé inteligence slouží jako pomocníci pro urychlení a zefektivnění tvorby animace, ale konečný výsledek závisí na dovednostech a vizuálním vnímání tvůrce.