Několik přírodních prostředků proti škůdcům které fungují

Mnoho domácností zvažuje dlouhodobé důsledky používání chemických repelentů proti škůdcům a bere do svých rukou přírodní prostředky proti škůdcům. Přestože existují zákony, které pomáhají chránit spotřebitele před nebezpečím v komerčním odvětví hubení škůdců, je posilující vyrobit si vlastní přírodní prostředky proti škůdcům, abyste přesně věděli, co stříkáte.

Existují také praktické důvody pro výrobu vlastních repelentů z přírodních složek. Děti a domácí zvířata mohou snadno spolknout nebo přijít do kontaktu s chemickými látkami, které mohou mít tak mírné účinky, jako je podráždění kůže, nebo tak závažné, jako je volání na toxikologickou stanici. Časem mohou tyto chemikálie způsobit dlouhodobé poškození zdraví vaší rodiny.

Tyto domácí prostředky a triky pomohou přirozeně zahnat nežádoucí škůdce, od přírodního hubení mravenců až po přírodní repelent na myši.

Čistící a úklidové prostředky můžete koupit zde: Alza.cz  *  Mall.cz  *  Okay.cz

Přírodní prostředky proti škůdcům

Následujících sedm přírodních prostředků proti škůdcům bylo zkoumáno na základě několika faktorů. Zaprvé musely mít některé osvědčené vlastnosti pro účinnost proti cílové skupině škůdců. Za druhé musely být bezpečné pro lidi a domácí zvířata a vyhýbat se složkám, které jsou běžnými alergeny. A konečně, musely to být látky, které již pravděpodobně máte doma nebo si je můžete snadno obstarat.

Česnekový nálev
Levandule a bazalka
Domácí pasti na mouchy
Rostlinný odpuzovač hlodavců
Přípravek na nádobí proti mravencům
Octový repelent proti klíšťatům
Mátový sprej proti pavoukům

Česnekový nálev k odrazení zahradních škůdců

Tento prostředek pochází z Mírových sborů, které zdokumentovaly, jak používat jednoduché a dostupné ingredience k boji proti škůdcům. Ačkoli je tento recept zaměřen na plodiny a zahrady, je cenný a bezpečný kdekoli v exteriéru vašeho domu. Smíchejte půl šálku nadrobno nakrájeného česneku se třičtvrtě litru vody a nechte 24 hodin louhovat. Výsledkem je silný odvar, který dokáže účinně odradit housenky, štěnice, mravence, mšice a další škůdce. A samozřejmě také upíry.

Česnek se dá snadno sehnat a je u něj malá pravděpodobnost, že bude alergenem pro rodiny nebo domácí zvířata. Směs rozptylte pomocí rozprašovače nebo rozprašovače s pumpičkou na vnější straně domu a kolem dveří a oken.

Levandule a bazalka k odhánění komárů

Komáři mohou být nepříjemní, když se snažíte užívat si na zahradě nebo ve venkovním obytném prostoru. Některé rostliny komáry přirozeně odpuzují, ale musí být v blízkosti míst, která chcete chránit. Například výsadba citronely, levandule a bazalky na samém konci zahrady vám nepomůže, ale výsadba v okolí terasy může pomoci komáry odradit.

Tato metoda jistě není tak účinná jako používání syntetických repelentů, jako je DEET, ale podporuje dlouhodobý plán, jak zabránit komárům, aby používali váš domov jako místo k vysedávání.

Domácí pasti na mouchy pro kontrolu domácích much

Jedním z nejotravnějších domácích škůdců je moucha domácí. Tento hmyz se může usídlit v ovoci a zelenině ještě předtím, než se vůbec dostane do vašeho domova, takže žádné vzduchotěsné uskladnění jim nemůže zcela zabránit v jejich výskytu. Je tedy důležité pokusit se je kontrolovat.

Místo toho, abyste se obraceli k chemickým prostředkům nebo se je snažili vymýtit z existence, nastražte past na domácí mouchy. Do skleněné nádoby (naplněné asi do poloviny) přidejte směs saponátu na nádobí a cukru, poté do otvoru skleněné nádoby srolujte kousek papíru do kuželu a zalepte jej. Tím přilákáte a pasivně usmrtíte mouchy. Tato jednoduchá pomůcka je účinná, zejména pokud do sklenice vložíte kousek starého ovoce jako návnadu. Navíc máte pravděpodobně všechny součásti a přísady doma a jedinou syntetickou složkou je obyčejný prostředek na mytí nádobí.

Rostlinný odpuzovač hlodavců, který odradí myši a krysy

Myši mohou způsobit rozsáhlé škody v místech, kde se rády zdržují, obvykle v kuchyni nebo v přeplněných místnostech. Podle CDC mohou myši a další hlodavci přenášet až 35 různých nemocí. Ačkoli se můžete vyhnout použití jedu a drsných chemických látek pomocí mechanických pastí, je humánnější, když jim můžete zabránit, aby se do vašeho domova vůbec dostaly.

Jednou z nejuznávanějších možností přírodních odpuzovačů myší je botanický odpuzovač hlodavců. Tento sprej je zcela přírodní a je vyroben z velmi malého množství složek, včetně výtažku z douglasky, takže by měl být bezpečný pro většinu domácností z hlediska alergií.

Přípravek na nádobí ve spreji k odpuzení mravenců

Prostředek na mytí nádobí opět zachraňuje situaci jako neškodná a snadno dostupná složka k odpuzení mravenců, kteří se mohou rychle usídlit ve vaší domácnosti nebo kuchyni. Mravence je obtížné vypudit, ale jednoduchý sprej složený z jedné třetiny z mycího prostředku na nádobí, z jedné třetiny z jedlé sody a z jedné třetiny z bílého octa mravence nejen odradí, ale také je zabije, aniž by to mělo nepříznivé účinky na vaši rodinu, domácí zvířata nebo jiné volně žijící živočichy.

Je důležité si uvědomit, že mravenci se rozptýlí náhodně, než se zformují do řady, aby buď vnikli do domu, nebo využili zdroj potravy. Takže nezapomeňte postříkat mravence, které vidíte náhodně pobíhat kolem, a poté vytvořte bariéru mezi vaším domovem a venkovním prostředím. Tím zabijete „průzkumné“ mravence a zajistíte, že za nimi nebudou následovat další mravenci.

Repelent proti klíšťatům pro vás a vašeho psa

Klíšťata jsou v posledních několika desetiletích stále nebezpečnější v souvislosti s šířením boreliózy. Naštěstí je poměrně snadné klíšťatům i nemocem, které mohou přenášet jednoduše předcházet.

Postřik, který si uděláte sami a který se skládá ze dvou šálků bílého octa, jednoho šálku vody a 15-20 kapek mátového oleje nastříkaných na oblečení při pobytu venku v místech, kde klíšťata žijí, jim zabrání, aby se na vás vůbec chtěla přisát. Snadno jej také použijete na svého psa, který vám může klíšťata přinést do domu.

Mátový sprej k odpuzení pavouků

Ačkoli většina z nich je neškodná, někteří pavouci mohou být považováni za poměrně nebezpečné a mohou vám dokonce způsobit nepříjemné kousnutí. Naštěstí se s těmito druhy musíte potýkat jen zřídka a jednoduchý mátový sprej si mohou vyrobit a aplikovat i vaše děti.

Smíchejte několik kapek mátového oleje do půl šálku vody a nastříkejte kolem oken, dveří a dalších vstupů do domu. Jen se ujistěte, že používáte menší skleněný rozprašovač, protože malé množství je velmi účinné.

Často kladené otázky ohledně škůdců

Co je přírodní odpuzovač myší?

Přírodní odpuzovač myší je obvykle produkt, který kombinuje různé materiály, které si myši spojují s nedostatkem dostupné potravy. Myši se zdržují v místech, kde jim tvrdé dřevo a jiné rostliny poskytují živiny, zatímco v místech se stálezelenými stromy (jako je douglaska tisolistá) tomu tak není, takže se myši instinktivně stěhují jinam.

Existují přírodní prostředky proti mouchám?

Ano, ale obvykle ne jako repelent. Mouchy se do vašeho domu obvykle dostávají prostřednictvím potravy a dospívají, když se vylíhnou z drobných vajíček, takže je pravděpodobně budete muset chytat do pastí. Existuje mnoho komerčních a chemických pastí, ale můžete si snadno a levně vyrobit vlastní z jednoduchých domácích ingrediencí, jako je saponát na nádobí a cukr.

Jsou přírodní prostředky proti škůdcům bezpečné pro domácí zvířata?

Většinou ano. Výhodou používání přírodních nebo doma vyrobených prostředků je méně drsných chemikálií ve vaší domácnosti, které mohou domácí zvířata pozřít. Dbejte na to, abyste se vyhnuli postřiku vysokými koncentracemi esenciálních olejů, neředěným přípravkem na mytí nádobí nebo čímkoli jiným, co může být ve velkých dávkách škodlivé v blízkosti domácích zvířat.

Jsou přírodní prostředky proti škůdcům účinné?

Účinnost přírodních prostředků proti škůdcům je těžké určit, a proto se vědecké instituce zdráhají uznat jejich přínos nebo účinnost. Přetrvávají však a jsou oblíbené, protože často fungují. I když nemusí být pokaždé stoprocentně účinné proti každému škůdci, přírodní prostředky lze bezpečně testovat, aniž by se do vaší domácnosti dostaly zbytečně škodlivé chemické látky.