Pravé příčiny fibromyalgie, o kterých vám lékař neřekne

Ačkoli se jedná pouze o odhad, fibromyalgie postihuje přibližně 1 z 50 lidí, což představuje miliony lidí na světě. Je charakterizována chronickou bolestí pohybového aparátu doprovázenou příznaky, jako je mozková mlha, kognitivní poruchy, deprese, bolestivá místa po celém těle, únava a poruchy spánku. Základní příčina fibromyalgie zůstává stále nejasná a konvenční medicína v současné době řeší její příznaky pomocí léků proti bolesti a antidepresiv.

Naproti tomu funkční medicína si klade za cíl zjistit základní příčinu fibromyalgie, léčit základní problém, a tím stav zvrátit. Podle některých lékařů funkční medicíny jsou níže uvedené problémy hlavními základními příčinami fibromyalgie.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Nesnášenlivost lepku

Lepek je často označován jako „velký viník“, protože je spojován s více než 55 nemocemi. Jeho příznaky se zřídka projevují jako zažívací problémy, ale spíše jako neurologické problémy, jako jsou poruchy spánku, únava, deprese, problémy s chováním, kognitivní poruchy a bolest.

Přemnožení kandidy

Candida je rod kvasinek, jejichž malému množství se daří ve střevech. Problém nastává, když se přemnoží a naruší stěnu střev. Následně proniká do krevního oběhu, uvolňuje v organismu toxické látky a způsobuje příznaky, jako je bolest, únava a mozková mlha. Obecně platí, že u většiny pacientů s fibromyalgií došlo k přemnožení bakterie Candida.

Štítná žláza

Většina lidí s problémem souvisejícím se štítnou žlázou si není vědoma, že ji má, a až 90 % z nich trpí hypotyreózou. Aby mohl lékař změřit funkci štítné žlázy, musí zkontrolovat 6 různých krevních markerů. Při posuzování a diagnostice poruch štítné žlázy se lékař musí zaměřit na optimální rozmezí namísto standardního referenčního rozmezí. Dosažení hladiny štítné žlázy v optimálním rozmezí obvykle zmírňuje únavu, poruchy spánku, deprese a mozkovou mlhu.

Nedostatky živin

Pacienti s fibromyalgií mají často nedostatek hořčíku, vitaminu D a vitaminu B12. Zajímavé je, že mnoho lékařů tvrdí, že zvýšení hladiny hořčíku jim pomohlo zvrátit stav pacienta. Nejlepším způsobem, jak změřit hladinu hořčíku, je měření hladiny hořčíku v červených krvinkách, které lze vyšetřit v každé laboratoři.

Přemnožení bakterií v tenkém střevě a děravé střevo

Věděli jste, že počet bakterií v těle převyšuje počet lidských buněk? Když se dostanou z rovnováhy, obvykle v důsledku užívání antibiotik a stravy bohaté na cukry, člověk může ztratit schopnost trávit i vstřebávat živiny, zejména vitamin B12. Každý, komu byla diagnostikována fibromyalgie nebo jiné podobné chronické onemocnění, musí nejprve napravit střeva, protože se jedná o začarovaný kruh, ve kterém spolu vše úzce souvisí.

Únava nadledvin

Chronický stres, ať už skutečný, nebo ne, je hlavní příčinou únavy nadledvin. Chronická bolest stresuje nadledviny, i když ve většině případů není původním stresorem nadledvin. Nejčastějšími stresory pro nadledviny jsou nedostatek vitamínů, kandidy, potravinové intolerance a toxicita rtuti a doporučuje se podporovat nadledviny adaptogenními bylinami, dokud věda nepřijde na základní příčinu a způsob, jakým ji lze odstranit.

Mykotoxiny

Mykotoxiny jsou toxické sloučeniny produkované toxickými plísněmi. Odhaduje se, že asi 25 % populace nese gen, který činí člověka náchylným ke škodlivým účinkům mykotoxinů. Běžné testování plísní v životním prostředí bohužel netestuje mykotoxiny, ale pouze hladiny spor plísní.

Toxicita rtuti

Rtuť je pro naše tělo vysoce toxická a je považována za potenciální příčinu fibromyalgie a dalších chronických onemocnění, jako jsou neurologické poruchy, autoimunitní onemocnění, chronický únavový syndrom a dokonce i rakovina. To je důvod, proč mnoho lékařů doporučuje svým pacientům, aby vyhledali biologického zubaře a nechali si odstranit rtuťové amalgámové plomby.

Nedostatek glutathionu

Glutathion je důležitý antioxidant, který hraje klíčovou roli v detoxikačním procesu organismu. V těle se recykluje, pokud toxické látky nepřekročí normální množství nebo pokud tělu chybí enzymy potřebné k produkci a recyklaci glutathionu. Bylo zjištěno, že užívání glutathionu nebo jeho prekurzorů, jako je ostropestřec mariánský a N-acetyl cystein (NAC), pomáhá léčit únavu.

Mutace MTHFR

MTHFR (MethyletraHydroFolát Reduktáza) je enzym potřebný pro methylaci, důležitý metabolický proces. Během tohoto procesu se foláty i kyselina listová přeměňují na aktivní formy, aby je tělo mohlo využít. Jakákoli mutace MTHFR snižuje schopnost těla metylovat a detoxikovat toxiny, jako je olovo a rtuť. Čím více mutací v tomto genu člověk má, tím vyšší jsou požadavky na kyselinu folinovou, methyl-B6 a methyl-B12, aby detoxikační proces probíhal normálně.