Přírodní prostředky, které vás ochrání před alergii

Jak se máte zastavit a přivonět si ke květinám, když z nich pak kýcháte a míváte rýmu? Jaro je jedno z nejkouzelnějších ročních období, ale pro alergiky může být noční můrou. Naštěstí však existuje spousta domácích prostředků, které poskytují zcela přírodní léky na pylovou alergii. Většina z těchto receptů využívá ingredience, které se vám již povalují v kuchyni, takže je můžete začít používat ihned.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Kopřivový čaj

Většina lidí kopřivy zcela přehlíží, ale pokud jde o zmírnění alergie, jedná se o zázračnou bylinu. Bylo prokázáno, že kopřivový čaj snižuje množství histaminů v těle, a tím výrazně snižuje příznaky alergie ve vašem těle. Pro větší užitek můžete do čaje přimíchat také několik čerstvých nebo sušených lístků máty peprné a med pro ochucení.

Jablečný ocet

Existuje nějaký problém, který by jablečný ocet nevyřešil? Lžíce jablečného octa rozpuštěná ve sklenici teplé vody s několika kapkami citronu může být kouzelným elixírem pro každého, kdo má rýmu. Obsahuje velké množství draslíku, který rýmu zastaví. Jablečný ocet má také schopnost rozptýlit hlen, což vám pomůže znovu snadno dýchat. Tento nápoj můžete konzumovat také jako preventivní opatření v měsících předcházejících jaru. Jablečný ocet obsahuje zdravá probiotika, která posílí vaši imunitu, takže budete méně náchylní k tomu, abyste vůbec alergii dostali.

Eukalyptový olej

Eukalyptový olej běžně používají lidé v mnoha částech světa ke zlepšení dýchacích potíží. Olej má schopnost snižovat záněty, čímž snižuje vaše potíže. Chcete-li tento olej co nejlépe využít, nakapejte si několik kapek na zápěstí, abyste k němu mohli často čichat. Můžete si také do své blízkosti umístit misku s jeho obsahem, která vám usnadní dýchání vzduchu kolem vás.

Cibulová voda

Proč právě cibulová voda? Cibule obsahuje chemickou sloučeninu známou jako kvercetin, která je téměř jako přírodní odpověď na antihistaminika. Kvercetin velmi účinně snižuje hladinu histaminu, otevírá dýchací cesty a snižuje zánět. Je rozpustný ve vodě, takže namáčení plátků červené cibule ve sklenici vody po dobu 8 hodin vám pomůže z něj vytěžit maximum. Pro zlepšení chuti můžete přidat trochu medu, ale buďme upřímní, té příšerné chuti se nevyhnete. Prostě ji rychle spolkněte a myslete na všechny ty dobré způsoby, kterými vám jednou prospěje.

Jezte více citrusů

Citrusové plody jsou bohaté na vitamin C, který zase pomáhá zlepšit imunitu vašeho těla. Kromě toho jsou také šťavnaté a svěží, takže vás v horkých letních dnech ochladí. Chcete-li si připravit chladivý letní nápoj na posílení imunity, vymačkejte čerstvý pomeranč a citron a přidejte k nim trochu medu. Nejenže je to chutné a zdravé, ale také to pomůže obrannému systému vašeho těla, který vás ochrání před alergii.

Místní med nebo pyl

Ačkoli neexistuje mnoho vědeckých důkazů, které by to potvrzovaly, existuje pro tento prostředek spousta podpory od lidí, kteří na něj nedají dopustit. Princip spočívá v tom, že se alergenu vystavujete postupně, aby si vaše tělo mělo čas vytvořit proti němu imunitu. Budete muset používat pouze místní med nebo pyl, protože tyto alergeny jsou specifické pro vaši oblast. Tato technika vám může být užitečná, pokud trpíte mírnými alergiemi. Pokud jste na pyl extrémně alergičtí a hrozí vám, že z něj dostanete anafylaktický šok, rozhodně se o to nepokoušejte. Nejlepší je začít s touto metodou několik měsíců před jarem, protože vaše tělo potřebuje čas na adaptaci. Začněte s užíváním malého množství medu nebo jednotlivých pylových zrn, až do doby, dokud si budete jisti, že to vaše tělo zvládá. Pak postupně zvyšujte příjem, dokud nebudete vůči jeho účinkům zcela imunní.